· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > Helicobacter Pylori si sarcina
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Helicobacter Pylori si sarcina     
citza

15.08.2006 1:42   Helicobacter Pylori si sarcina  citat 

i s-a mai descoperit la cineva ca are Helicobacter Pylori, o bacterie care duce la ulcer, si este insarcinata?

sus

Denunta
carmeni

03.02.2010 9:42     citat 

Mie mi s-a descoperit cand fiul meu avea 1 si 8 luni.De cateva luni tot ma chinui sa scap de ea si nu reusesc...Am facut tratamentul cu mixul de antibiotice si dupa au inceput durerile epigastrice..Problema este ca din pacate a luat si baietelul meu si nu putem inca sa-i facem tratament ca-i cam micut.Asteptam pana in vara..Am citit undeva ca o mamica a facut tratamentul cu antibiotice in timp ce era insarcinata.Vezi ce spune si medicul.
Probabil si eu am avut bacteria cand am fost insarcinata si nu am stiut de ea.
Baiatul meu e o.k. acum dar oricum mi-e frica de ce va fi mai departe...Sper cu ajutorul lui Dumnezeu sa trecem peste asta!

sus

Denunta
broco

06.07.2019 1:44     citat 

Eu si prietenii mei am scapat de aceasta bacterie mancand salata din varza rosie timp de 3-4 zile. Fusesem depistat acum cativa ani cu aceasta bacterie si nu am avut tupeul sa fac tratamentul cu 2 antibiotice si 1 antiacid, asa ca m-am documentat cu privire la in tratament alternativ. In cele din urma am dat peste un studiu guvernamental pe un site din US care demonstra ca sulful din varza rosie sau ridichea neagra, trateaza infectia cu helicobacter pylori, dar si alte infectii.

Eu l-am testat si infectia a disparut dupa 3 zile parca. Tratamentul l-am tot recomandat si pana acum toata lumea care m-a ascultat, a scapat de bacterie. Asadar, poate ca ar fi o idee buna sa-l incercati! Va doresc multa sanatate!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: