· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > chiuretaj-scurgeri maronii-2 saptamani
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor chiuretaj-scurgeri maronii-2 saptamani     
nory

24.03.2007 8:30   chiuretaj-scurgeri maronii-2 saptamani  citat 

Va rog frumos sa imi raspundeti!!!
acum 2 saptamani 10 martie am facut un chieretaj deoarece am avut sarcina oprita in evolutie si doctorul mi-a zis ca o sa am 2-3 zile scurgeri roz si sa il caut daca o sa am scurgeri in cantitati mari (hemoragie) sau febra, nu am avut nici una nici alta. problema mea este urmatoarea: dupa scurgerile roz am inceput sa am scurgeri maronii zilnic de atunci in cantitati mici si au trecut 2 saptamani de la chiuretaj si nu se termina? este normal? trebuie sa ma alrmez? nici nu stiu ce sa fac.
va rog ajutatima!!!

sus

Denunta
csincsi

Copii
E: 13 ani, 4 luni
S: 29 ani, 3 luni

25.03.2007 9:51   chiuretaj-scurgeri maronii-2 saptamani  citat 

Eu in locul tau m-as duce inapoi la medic!!

sus

Denunta
nory

26.03.2007 7:40     citat 

maine ma duc la medic, ieri am fost la urgenta ca numai puteam sa rabd pana maine, si mi-a zis ca nu este nimic grav, dar sa vedem ce imi zice maine medicul meu. Sper sa nu fie nimic grav!!!

sus

Denunta
alealecs

26.03.2007 11:22     citat 

nory, si eu am facut un chiuretaj la inceputul lui martie...cam 2 zile am avut scurgeri rozii apoi inca vreo 3-4 zile scurgeri maronii, asa ca la final de CM...si gata...sincer mi se pare ca la tine dureaza cam mult scurgerile astea...nu pare a fi chiar ok. E drept, daca nu ai febra sau dureri inseamna ca nu ai infectie...dar dupa mine scurgerile astea ar putea insemna ca nu ai fost curatata cum trebuie.
Pana maine, oricum, nu cred ca e foc...dar maine la doctor sa te verifice ca lumea...sa it iei temperatura tot timpul.
Hai, bafta...va fi bine!!!!

sus

Denunta
nory

26.03.2007 11:48     citat 

am fost ieri la urgenta ca numai puteam de stres, si m-a verificat si mi-a zis ca in vagin nu am nimic, ca nu vede nimic, si s-ar putea sa fie o infectie urinara, sa nu ma agit prea tare sa stau cuminte, mi-a zis ca ovarele sunt ordine, totul, dar abia astept maine sa merg la doctor!
acum ma doare jos cand urinez, nu ma ustura doar ma doare! trist
m-am saturat de probleme! numai rezist psihic! trist

sus

Denunta
alealecs

26.03.2007 11:56     citat 

Trebuie cumva sa iti regasesti puterile, scumpa...crede-ma ca stiu cat e de greu...poate ca e banala infectie urinara....si o sa scapi rapid. Nu uita ce am zis si inainte: sa iti iei temperatura, daca creste peste 37 sa ii spui medicului.
Si eu am avut dupa chiuretaj o oarecare jena la urinara, dar a trecut.
Ai grija de tine si nu te lasa. Tot inainte!!!!...ca rusii zambet

sus

Denunta
nory

26.03.2007 11:59     citat 

ieri aveam temperatura 36.8, nu stiu, sa vedem! dar sincer numai pot, si nimeni nu ma crede! daca plang acasa la mama, taicamiu numai doarme o saptamana, daca plang acasa, sotul nu poate nici el sa mai doarma! si nu vreau sa ii necajesc1

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 12 ani, 2 luni
Anda Maira: 9 ani, 2 luni

26.03.2007 1:01     citat 

Nory, stiu ca e un sfat greu de luat in seama , dar incearca sa te intaresti si sa treci peste aceasta durere ! Si in curand va veni din nou bebele si atunci va fi totul bine cu tine si bebele tau ! sarut sarut

sus

Denunta
nory

26.03.2007 1:35     citat 

Daci, intr-adevar foarte greu de realizat ceea ce imi spui tu, sper sa trec cu bine si peste "complicatia" asta. Simt ca ma lasa nervii!

sus

Denunta
alealecs

27.03.2007 11:35     citat 

Nory, asteptam vesti bune de la tine. Ce ai mai aflat?
Pupici increzatori!!!!

sus

Denunta
csincsi

Copii
E: 13 ani, 4 luni
S: 29 ani, 3 luni

28.03.2007 10:13   chiuretaj-scurgeri maronii-2 saptamani  citat 

Nory da-ne o veste buna! Ai fost la medic?

sus

Denunta
nykybi

30.03.2007 8:51     citat 

si eu am avut sarcina oprita in evolutie si am facut chiuretaj in octombrie.sa stii ca si eu am avut aceleasi scurgeri cam 2 saptamani.medicul a zis dupa ce m-am dus de 2 ori la consult pt ca deja intrasem in panica ca totul e ok.mi-a zis ca unele organisme se vindeca mai greu.

sus

Denunta
nory

30.03.2007 1:31     citat 

Scuze! nu am avut net.
Am fost la doctor totul este ok. Mi-a ca fiecare femeie are ritmul ei de vindecare! Nu mi-a ramas nimic, am facut eco la 2 doctori! totul este ok

sus

Denunta
alealecs

30.03.2007 1:55     citat 

Nory, ma bucur din suflet ca esti bine!!!!
Capul sus si tot inainte...ca inapoi nu e loc. scot limba
Pupici sarut

sus

Denunta
andreeadeda600

06.08.2019 10:40     citat 

Buna seara, va rog sa imi raspundeti, acum vreo 3 saptamani mi-sa efectuat un chiuretaj medicamentos pentru o sarcina oprita in evolutie, vreo 3 zile am sangerat apoi am avut niste scurgeri maronii,dupa scurgerile maronii am avut niste scurgeri albe, dar acum au aparut scurgerile maronii, mentionez ca am fost si la medicul ginecolog si mi sa spus ca nu este nimic grav, insa ma comfrunt cu o intrebare: dupa scurgerile albe de ce au aparut scurgerile maronii.I s-a intamplat vreuneia dintre voi asa ceva, si daca da va rog sa imi rasundeti!!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: