· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >3-7 ani > cursuri de dans/balet
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor cursuri de dans/balet     
karinamaria_18

Copii
maria diana: 14 ani, 2 luni
ioana anastasia: 9 ani, 8 luni

05.02.2010 2:20   cursuri de dans/balet  citat 

fetelor, voi ati inceput sa duceti copiii la diverse cursuri? magandeam sa incepem si noi in primavara niste cursuri, sa vedem ce ne-ar placea. imi puteti sugera vreun club sau centru unde conditiile sunt bune si personalul dragut?
multumesc mult! sarut

sus

Denunta
ramonike

Copii
Patricia - Printesa
12 ani, 1 luna

06.02.2010 12:04   Re: cursuri de dans/balet  citat 

----------
karinamaria_18 a scris:
fetelor, voi ati inceput sa duceti copiii la diverse cursuri? magandeam sa incepem si noi in primavara niste cursuri, sa vedem ce ne-ar placea. imi puteti sugera vreun club sau centru unde conditiile sunt bune si personalul dragut?
multumesc mult! sarut
----------

Daca ai specifica din ce oras esti,cred ca ai avea mai multe raspunsuri. scot limba Noi mergem ,deja ochi peste cap, la cursuri de muzica,unde Patricia,impreuna cu alti copii de varsta ei ,asculta muzica,li se prezinta instrumentele muzicale,ba chiar ii lasa sa le 'incerce' : scot limba Doar 30 de minute pe saptamana dar cred ca este un bun inceput. trag cu ochiul

sus

Denunta
karinamaria_18

Copii
maria diana: 14 ani, 2 luni
ioana anastasia: 9 ani, 8 luni

06.02.2010 9:50     citat 

ai dreptate, ramonike! in Bucuresti stam! jenat m-ar interesa orice fel de curs: de dans, pictura, creatie, balet! sarut

sus

Denunta
nelus

06.02.2010 10:50     citat 

Eu mi-am dus fata de la 3 ani si 8 luni la curs de dans latino. Noi suntem din Galati. Sa nu te astepti ca dupa o luna sa iti faca nu stiu ce dansuri prin casa, dar cred ca miscare timp de o ora, respectand disciplina impusa de un profesor si pe fond muzical, e un lucru bun in dezvoltarea ei. Avem deja 32 sedinte. Dupa ora de dans observ ca desi nu e transpirata sau nu gafaie, e putin mai imprastiata si obosita. Cred ca si atentia ii este f solicitata.

sus

Denunta
irinas

16.02.2010 8:57   Important pt. alegerea unui curs de balet !  citat 

Important pt. alegerea unui curs de balet !
La alegerea cursurilor de balet (scoli de balet) este foarte important sa va asigurati ca aceste cursuri sant predate de o balerina sau o fosta balerina profesionista . Singurii balerini si balerine ,,adevarati" sant absolventii LICEELOR de COREGRAFIE (renumite fiind cele din Bucuresti si Cluj).
Atentie ! Nu trebuie facuta confuzie intre liceele de coregrafie si sectiile de coregrafie ale scolilor populare de arta , cluburi sau scoli particulare ( ele se adreseaza amatorilor) si nici cu facultatile de coregrafie unde se studiaza o alta forma a dansului - dansul contemporan ( exceptie cei care sant si absolventi ai lic. de coregrafie)
Deasemenea este importanta experienta de scena in calitate de balerina (ex. Opera sau Opereta ) dar si experienta pedagogica ca prof. de balet.
Educatia primita in liceele de coregrafie si experinta dobandita in calitate de balerin(a) pe diverse scene isi vor spune cuvantul in pregatirea cursantilor ( insusirea corecta a tehnicilor specifice baletului dar si posibilitea de a patrunde in tainele acestei arte) .

sus

Denunta
petronela

Copii
Lavinia: 14 ani, 4 luni

20.02.2010 6:54     citat 

----------
nelus a scris:
Eu mi-am dus fata de la 3 ani si 8 luni la curs de dans latino. Noi suntem din Galati. Sa nu te astepti ca dupa o luna sa iti faca nu stiu ce dansuri prin casa, dar cred ca miscare timp de o ora, respectand disciplina impusa de un profesor si pe fond muzical, e un lucru bun in dezvoltarea ei. Avem deja 32 sedinte. Dupa ora de dans observ ca desi nu e transpirata sau nu gafaie, e putin mai imprastiata si obosita. Cred ca si atentia ii este f solicitata.
----------

buna, si eu sunt din Galati si caut o scoala de dans pt fetita mea. la ce scoala e fetita ta? nu stii daca exista prin Galati scoala de balet, as fi mai interesata de balet, dar as vrea sa inceapa orice dans, pana gasim unul sa ii placa mai mult.
multumesc

sus

Denunta
nelus

21.02.2010 9:19     citat 

Scoala Acanta- 0763 668 068

Scoala La Rosa Negra- 0743 371 203

Astea sunt de dans latino. Noi mergem la a 2a , dar vreau sa o mut la prima pt ca acolo merg multi colegi de-ai ei. Pe de alta parte nu as muta-o, pt ca s-a invatat f bine cu instructorul de aici.

Balet ma intereseaza si pe mine f mult. Cred ca trebuie mers la Palatul Copiilor si intrebat. Am vazut ca au site si acolo apare gimnastica. Balet nu, dar ma gandesc ca ori la Liceul de Arte ori la Palatul Copiilor ( fosta Casa Pionierilor) trebuie sa aiba balet.

http://www.palatulcopiilorgalati.ro/

sus

Denunta
petronela

Copii
Lavinia: 14 ani, 4 luni

21.02.2010 9:54     citat 

multumesc de informatii. nu stiu daca ar vrea fata mea latino. si eu inclin de fapt pt un dans modern cu exercitii de aerobic sau balet. stiu ca ea ar fi incantata de balet.
cred ca nu-mi ramane decat sa intreb direct la Palatul Copiilor.

sus

Denunta
Bididiu

26.03.2015 1:23     citat 

Cei care doresc o scoala buna de dans pot incerc Artkor Dance by Wilmark.
Are sediu in Drumul Taberei (Sector 6) intre Plaza Romania si Afi Cotroceni foarte usor accesibil.
Cursurile sunt in weekend si pretul este unul accesibil 120 lei/luna

Mai multe informatii puteti gasi aici http://artkor.ro/ sau la telefon 0761971913.

sus

Denunta
Degni

17.08.2020 1:34     citat 

Une fois que j'ai eu des problèmes avec le pénis, jusqu'à ce que j'ai essayé d'aller sur ce site https://francepharmacie.fr/...ra/, car c'est là que j'arrive toujours à résoudre tous les problèmes avec les organes génitaux, essayez-le

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: