· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >1-3 ani > 18 luni - prea mic pentru circ?
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor 18 luni - prea mic pentru circ?     
emi_us

Copii
Matthew: 16 ani, 5 luni

07.12.2005 4:14   18 luni - prea mic pentru circ?  citat 

Buna fetele ! zambet

Ma bate gandul sa-i fac cadou sotului meu bilete la circ pentru el si Ethan; sa mearga doar ei doi sarut

Insa nu stiu cum o sa reactinoeze Ethan. ca oricarui copil, ii plac animalele, deja stie ce-i elefant, maimuta, etc ... cartea lui preferata se cheama "Calutul pleaca la circ" ... de fapt de aici mi-a si venit ideea. L-am dus si la gradina zoologica si a fost destul de interesat de animale.

Ma gandesc ca la circ e agitatie, zgomot ....

Ce ziceti voi? Sa mai astept? E prea micut acum?

sus

Denunta
getuleana

Copii
Petean Sara: 16 ani, 3 luni

07.12.2005 5:19     citat 

Eu spun ca nu e prea mic si noi am vrut sa mergem desi Sara e mai micuta ,daca ai putea sa iei bilete cat de in fata posibil ,cred ca ar fi incantat si daca nu are rabdare atat nu e nici o problema daca ies afara ...dar cred ca va fi incantat pt ca "nrele"nu tin mult si se schimba repede apoi vin clownii care-l uimesc nu e o cauza pierduta daca se vor duce cu ceva ramane in memorie ...daca merge distractie placuta -e un lucru bun spun eu,numai bine! zambet

sus

Denunta
laucos

Copii
B
A

07.12.2005 5:30     citat 

Nu este mic si noi am inceput cu circul si teatrul de papusi inainte de 2 ani , piciul a adorat mersul la circ zambet ( sambata trecuta am fost la ultimul spectacol cu ursi polari cu patine pe gheata cool )... singurul stres a fost la primul spectacol cand s-au stins luminile si a inceput muzica tare , desi il prevenisem s-a strans tot in bratele mele si nici nu mai clipea jenat , dupa cateva minutele insa s-a obisnuit si a inceput sa rada cool

sus

Denunta
geut

Copii
Mara Elena: 22 ani, 8 luni
Teodora Ioana: 19 ani, 10 luni

07.12.2005 5:41     citat 

Eu zic ca este prea mic.
Nu stiu cum sunt la voi spectacolele, dar la noi e foarte mult zgomot, difuzoarele sunt date parca la refuz, spectacolul dureaza 3 ore (cu pauza de jumatate de ora) si mi se pare prea mult pentru un copil atat de mic.

sus

Denunta
SSimona

Copii
MAYA: 15 ani, 10 luni
ALBERT: 11 ani, 4 luni

08.12.2005 9:22     citat 

EU am dus o nepotica la circ si ne-am distrat doar noi astia mari.

Radea si ea cand radeam noi,cam atat.Si eu zic ca e prea devreme.Dar puteti incerca pentru linistea voastra.

sus

Denunta
ELENA-FLORENTINA

Copii
CALAGIU GEORGIA-ELENA:

14.12.2005 9:12     citat 

Buna fetelor,buna Laucos.pe tine vreau sa te intreb daca puisorul tau a stat cuminte tot spectacolul de la circ , acela cu ursii polari pe gheata.Te intreb deoarece as vrea sa ma duc si eu cu fetita mea de 1 an si 6 luni.As fi vrut sa fie un spectacol cu catei si pisici , cu ceva animalute mai haioase, nu stiu daca o sa-i placa ursii.Si te-as mai intreba daca intre numere de dresaj sunt si ceva momente hazlii, cu clovnii. Merci mult.

sus

Denunta
laucos

Copii
B
A

15.12.2005 7:50     citat 

Piticul meu este acum maricel si la circ a mers inainte de 2 ani astfel incat savureaza deja spectacolele foarte fericit .
Cel cu ursi polari a fost deosebit de interesant fiind in totalitate pe gheata, clovnii facand multe cazaturi si farse ... s-a amuzat copios .
Artisti sunt imbracati foarte colorat ceea ce ii atrage pe cei mici iar ca dresuri in afara ursilor au mai fost niste pisicute tare dragute si porumbei . Noua ne-a placut zambet ... iata o poza :

sus

Denunta
nicholas

Copii
VICTORIA ANA-MARIA: 16 ani, 11 luni
NICHOLAS SEBASTIAN: 20 ani, 8 luni

15.12.2005 9:27     citat 

Si eu cred ca e prea mic!Acum depinde si de copil,daca e cumintel sta cuninte.......e partea a doua dar a mea domnisoara nu a stat niciodata macar 1 min sa se uite la televizor,e foarte energica si nu poate sa stea jos o sec prostit Daca tu crezi ca o sa stea .....atunci e foarte bine trag cu ochiul dar totusi copii nu au rabdare sa stea ,pul fiimiu avea 4 ani si ceva si a mers la circ ,ia placut dar nu a avut rabdare sa stea atita timp pe scaun intr-un loc trist !

sus

Denunta
ttcrissy

18.12.2005 2:29     citat 

Am fost si noi la spectacolul de circ ...cel pe gheata....Praslea a stat uimitor de cuminte, desi nu sint convinsa ca a inteles chiar tot din ce s-a intamplat acolo...insa spectacolul de lumini, dansurile, clovnii au fost extrem de draguti. Spectacolul dureaza ceva mai mult de 2 ore, iar mai spre sfarsit Praslea incepuse sa se miste, sa sara pe scari, sa se plimbe de colo-colo...per total eu cred ca merita.

sus

Denunta
ddadriana

19.12.2005 1:54     citat 

Daca crezi ca poate sa sada cuminte, atita timp pot sa-l duci. Cred ca nici la 3 ani nu au stare sa sada 45 de minute sa urmareasca un spectacol.
Si alta ideie: fata mea nu-si mai aduce aminte de lucruri care lea-am facut cu ea la 3ani, nu-si mai aduce aminte de locuri in care am fost cu ea la aceea virsta.

sus

Denunta
Igna

19.12.2005 3:00     citat 

Anul trecul am fost si noi la circ si vreau sa spun ca a fost super cuminte!Adica i-au placut clovnii, muzica - a dansat mai tot timpul... nu stiu cit a inteles din ceea ce a vazut si cu siguranta nu o sa-si aminteasca dar ce importanta are? Atunci s-a simtit bine! trag cu ochiul

sus

Denunta
vyronis

23.10.2020 9:57     citat 

зада62BettBettUnitмолоWhatXVIIСцепViveWindPremскла
ExceсклаNissOrieфутлSpirMikeизгоStonWhenIoseRomaOxyg
WindJohnStanPhilCafeМиссMoisРоди(МИФNoraРутгсертГари
JohnFielстихFishЛитРNokiсертBrauMartпонячленЧереАлек
StreАлиеopusтрилWindSamuДмитДаниStouAlysDeseЩербЛени
ClifАкимСидоназвMornZORLChriPostWindJaumМаркCrysJewe
ЛаврТабаруссClubSide2800забоFranохотуказHomeJeweMado
поэзКитаViraчистdiamменяАмлиTereOxygОганWindWaynStef