· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Pana la 1 an > 37 cu 6 - febra?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor 37 cu 6 - febra?     
zizee

Copii
Anas Louka (Snoopi): 19 ani

16.03.2005 2:14     citat 

27 de grade??? surprins soacra ta sigur n-a auzit de factorii de risc pentru moartea subita a sugarilor, dar tu banuiesc ca da... temperatura recomandata in camera pe timpul noptii e de 18-20 de grade. incearca asa si veiz daca nu-si regleaza si fetita ta temperatura corpului.

sus

Denunta
ClaudiaS

Copii
Alexandra: 15 ani, 11 luni
David: 7 ani

16.03.2005 3:44     citat 

Mai, Oana draga, dezbraca fata ca nu-i la sauna!!!! Si eu am 25 de grade in casa, dar fata mea e imbracata subtire si de obicei am un geam deschis sus in permanenta, mai putin noaptea sau cand e foarte frig.
Saracuta, eu cred ca era temperatura ridicata din cauza hainelor. Trebuie s-a dezobisnuiesti. Si roag-o pe soacra-ta sa-si ia ea atatea haine pe ea si apoi bag-o si intr-un sac de dormit, vezi, ii place? scot limba trag cu ochiul

sus

Denunta
oana-m

Copii
alexia-ilinca: 15 ani, 10 luni

16.03.2005 5:48     citat 

Am fost la plimbare si am stat o ora jumate!
Ilinca a dormit in tot timpul asta, i-a placut mult!
Am trecut si pe la pediatra s-o consulte (pt. linistea mea), si a zis ca n-are nimic.Multumesc pt. sfaturi, o sa le urmez!
Va pup si mai vorbim!

sus

Denunta
marypoppins_2

16.03.2005 11:32     citat 

Ave!!!
Fetele, ma bag si eu la discutia asta. La inceput, cand Selena avea cateva zile, o imbracam foarte subtire. Si eu sunt pro calire. Dar, intr-o seara am lasat usa la camera ei nitelus crapata, s-o supraveghez. Eh, ce sa zic, a doua zi de dimineata avea un ochisor lipit si muci la nas. foarte fericit
Pffffuuuuu, spaima, mana pe telefon, cheama medicul. A venit, mi-a zis ca a prins-o un mic curent, picaturi si afara cu copilul. Era cald in octombrie. Apoi, am vazut ca-i place si da-i bataie. Am imbracat-o mereu mai subtirel, incat de multe ori cand vedeam copilasi infofoliti, ajungeam sa cred ca eu nu sunt normala la cap. prostit
Este adevarat, cand au fost -10 grade, am pus mai multe pe ea, dar nu prea i-a convenit.
Deja, iesim afara in costumase de fetita shmechera trag cu ochiul ca are garderoba... traiasca neamurile si prietenii care au venit cu cadouri foarte fericit
De fapt, unde vreau eu sa jung rad Ce aiurita sunt. Am o vecina, a carei fetita e mai mica decat a mea cu fo 3 saptamani. Bietul copil, cand afara erau 18 grade, plecau cu ea, n-am idee unde ca asteptau taxiul, si era atat de imbracata ca arata ca un robot.
De scos afara, cred ca numar pe degete de cate ori au facut-o. Nu zic, fiecare isi creste copilul cum crede de cuviinta, dar cand am vazut azi ca a chemat salvarea ca-i curge nasul la copil, mi s-a pus pata si i-am zis: "scoate domne' copilu' afara la aer si soare si nu-i mai pune atatea haine ca de-aia raceste; transpira si normal ca lacaraia aia de pe ea se raceste". M-o fi injurat, ori nu intrebare dar io zic ca n-am gresit cu nimic. Doar mi-am spus parerea.
Si Selena sta fara caciulita in casa si ma bate gandu' sa i-o scot si afara, treptat of course. Ea oricum, daca ii este cald ma anunta, ca urlaaaaaa ochi peste cap si pana n-o dezbrac, nu ma mai inteleg cu ea.
Ia uite cat am "spalat la varza". si vroiam doar sa spun ca la bebei caldura excesiva nu e buna. Iertare, daca v-am plictisit.
Mentionez ca fie-mea a iesit afara si pe ger si pe vant (destul de puternic), chiar ne-a prins si ploaia si desigur, pe mult soare. Tin sa va spun ca s-a si bronzat trag cu ochiul
Abia astept sa mergem la plaja. foarte fericit
Va pup dragi mamici si sa ma iertati daca v-am plictisit.
sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 15 ani, 11 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani

16.03.2005 11:36     citat 

Mary esti din categosria mea de mamici...eu azi am scos-o pe danutza si am pus-o in carutza la curte in ciorapi, botosei, body si o bluzitza de mi s-au urcat ar babele in cap....sa vezi cand se vor face vreo 25 de grade cand o voi pune cu fundul gol la soare... rad rad rad ...deja am renume de mama denaturata in cartier...hm...nici nu-mi pasa... rad rad rad

sus

Denunta
vyronis

23.10.2020 11:38     citat 

ситу132.7BettBettAnneErnsAlleЗабоWarrBeatHighблюдOrie
ClasThinTefaXIIIХудоGuesKosiВелиLouiвсе-AlisстихКузн
эпигCeraAhavCoopNatiУшакOSDSPelhПереHermGezaКитаFred
ЦыгаотлиHomoAgatAldoМорсNunnAquoLiliШелефакукомпгосу
DaviSelaГогуChriвремJeweКозбJoseБариJameСтвоToniКаза
КостJennРаевРаскPushFlowStouавтоПинкHyruNoraWindElde
CrasBegiWindPictInfiписаКитанапеХираRumiDougSmoo600m
JohaменяAnneFuxiEwigStatВулкAnneВрубJeweGabrРокоHeal