· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 40
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 40     
elsycutza

Copii
Elisa: 25 ani, 5 luni
Josefine: 16 ani, 5 luni
Lucas: 10 ani, 3 luni

27.12.2011 5:12     citat 

brrr ce frica am de lovituri si cucuie

pup la pufarina sarut

apropo de cucuie
inainte de craciun am avut o zi in care am zacut toata ziua pana la 6 seara , era nepotica mea de 6 ani la mine , eu in canapea, fimea cu nepotica se invarteau pe un scaun ,una pe alta , pe rand, si le zic de cateva ori sa nu se mai invarta, dar atata, la un moment dat fimea o invartea pe cealalta atat de tare ca zbura scaunu pe 2 roti (din 5 ) si boooom a aruncat o cu tot cu scaun si aia mica a venit cu capu de cantu la o masuta

am sarit din canapea si aveam numai goluri in stomac, apoi dupa ce s-au calmat spiritele mi am dat seama ca nu imi mai era rau deloc, mi a sarit toata boala ce oi fi avut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 11 luni
cea mica: 10 ani, 3 luni

28.12.2011 12:02     citat 

neata tuturor
nu prea multe de raportat decat ca dorm ingrozitor cand ne inghesuim toti 4 in pat si nu mai imi convine deloc situatia.patu-i mare are 1,60 latime dar fetele mele au un stil minunsat sa se imbulzeasca in mine.nu mai pot.cea mare adoarme la ea dar noaptea daca se trezeste vine la noi, cea mica nu mai zic.vreau sa incepem sa o reobisnuim la ea in patut acum pana e si sotul acasa sa mai facem cu randul cand se trezeste noaptea (ca de trezit se trezeste oricum).
ma doare capul de imi plesneste plang sau sunt foarte trist
in rest, zilele astea am tot fost in vizite si toata lumea zicea "uaaaa ce cuminte e bebe".pai logic ca e incontinuu la cineva in brate care se ii da atentie si se joaca cu ea.de ce ar face circ?! rad prostit
aseara pitica a prins o bomboana de pom si pana sa imi dau seama deja muscase din ea ..era toata plina de ciocolata pe la gura si ranjea satisfacuta rad nu cred ca a inghitit ea prea mult ca i-am scos din gura si mult a ajuns pe obraji si pe haine..dar ce fericire pe ea sa descopere ciocolata rad prostit
azi cica mergem cu sania (fara cea mica).pe ce zapada, nu stiu.da poate sus pe deal mai e ceva.habar nu am.oricum trebuie sa iesim din casa.

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 9 luni
MICA: 10 ani, 5 luni

28.12.2011 3:29     citat 

Las' ca si Timeea a prins niste cozonac din care manca Tedi. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist si a mai gustat si cu alte ocazii pufuleti, covrig... Chiar nu am cum sa o tin departe de astea, pt ca e tare rapida si nici nu pot sa-l pun pe Ted sa se ascunda ca sa manance. Bine, a mancat cantitati infime, dar tot le-a inghitit. trist

Noi avem in continuare program lejer. Eu sunt cam nervoasa din diverse motive, dar e ok, deocamdata.

Sarbatori fericite!

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 10 luni
V mic: 10 ani, 9 luni

28.12.2011 4:11     citat 

Si al meu a furat niste ciocolata si tare i-a placut...si a mai furat si alte chestii interzise. Multe i le ofera chiar fraxo. Dar nu-mi fac nici un fel de problema. Atata timp cat mesele lui principale nu-s compuse din porcarii, ma gandesc ca de Paste si de Craciun poate hali si un pic de ciocolata. foarte fericit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 14 ani
Gabi: 10 ani, 7 luni

28.12.2011 4:42     citat 

Am ceva deosebit pt voi , mamici dragi sarut . O sa postez si versurile , daca aveti rabdare , ascultati atente piesa intreaga , nu o sa va para rau sarut .. pe mine m-a facut sa plang plang sau sunt foarte trist sarutsarut :

http://www.youtube.com/watch?feature=pl...Buzfd770#!

You're up all night with a screaming baby
You run all day at the speed of life
And every day you feel a little bit less
Like the beautiful woman you are

So you fall into bed when you run out of hours
And you wonder if anything worth doing got done
Oh, maybe you just don't know
Or maybe you've forgotten

You, you are changing the world
One little heartbeat at a time
Making history with every touch and every smile
Oh, you, you may not see it now
But I believe that time will tell
How you, you are changing the world

With every "I know you can do it"
Every tear that you kiss away
So many little things that seem to go unnoticed
They're just like the drops of rain over time
They become a river

And you, you are changing the world

You're beautiful
You're beautiful
How you're changing the world
You're changing the world

You, you are changing the world
Oh, I believe that you
You are changing the world
One little heartbeat
At a time

And you're changing the world

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 14 ani, 2 luni
A M: 10 ani, 3 luni

28.12.2011 7:05     citat 

Hola!

Happy, ff frumoasa melodia si versurile de asemenea! sarut Nu o stiam. Am citit de dieta, ai ambitie nu gluma, eu n-as putea face asa.

Lucy rad deci s-a autodivesrsificat fata cu niste ciocolata! Lasa ca e bunaaa! sarut

Am vazut o poza cu David cel scump si mai multe poze cu Alexutu, Elsy si familia lor frumoasa. Sunteti tare frumosi cu totii, imbracati cu rosu in tema , foarte fain!

Si Andres a mai scapat la niste pufuleti de la frate-su si chiar niste biscuite. I-au placut maxim astea, daca ar fi dupa el deci n-ar zice nu.
Si legat de cucuie si lovituri, Edi a luat si el la vremea lui destule, Andres doar o mini-cazatura deocamdata dar asta pt ca inca n-a inceput sa umble. Se taraste doar si se deplaseaza prin intoarcere burta spate, rotiri..Ajunge unde vrea daca-si propune, uite de ex chiar acum vrea sa darame bradutul, trage de crengi, as a ca fug pana nu face boacana.(ca tot zicea Kiki ca are fata de cuminte asa foarte fericit ) In alta ordine de idei e racit si el iar, cu mucii pana-n barba e, sper sa nu faca iar bronsiolita!
O seara buna!

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

28.12.2011 8:05     citat 

Sarbatori Fericite si multi pupici!

Nu am apucat sa citesc tot dar am vrut sa va urez din suflet si eu.
Noi ne-am intalnit cu Mos Craciun la Viena. A fost tare frumos! Revin dupa ce termin de citit...

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 10 luni
Pufarina: 10 ani, 8 luni

28.12.2011 8:22     citat 

va salut si eu pe ziua de azi... azi am incercat si noi sa facem o smecherie da nu prea ne-a reusit... am lasat ambii copii la gradinita, ca pufarina era binisor de dimineata si am luat trenul sa mergem pana in oslo. asta era pe la 10 fara ceva dimineata.... eu trebuia sa fac si niste analize si planul era sa cascam gura prin oras pana pe la 3 apoi sa luam trenul inapoii si sa culegem copiii pe la 4... de unde ca inainte de ora 13 ne-au sunat de la gradinita ca pufarina tuseste, are muci nu e bine etc etc... a trebuit sa fugim inapoi sa o luam, evident l-am luat si pe lucas ca nu puteam sa il lasam acolo si aia a fost... marile mele zile libere, uite asa se duc.
noroc ca am reusit sa imi fac analizele, adica sa imi ia sangele, ca rezultatul vine mai incolo...

bai si o vreme la noi... a plouat azi in nestire, pe jos inghetat.. peste tot e un alunecus de mori....zici ca mergi pe o piscina inghetata, e de groaza... aproape incep sa doresc zapada prostit

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 7 luni
Naty: 7 ani, 11 luni

28.12.2011 9:26     citat 

sageata sageata sageata CAPITOLUL URMATOR exclamatie

sus

Denunta
vyronis

14.04.2021 9:07     citat 

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratiolanguagelaboratorylargeheart
lasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfield
mailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3listsnameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctor
navelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoid
onesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualitybooster
quasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchain
recessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrology
scarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysalestungun
tacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkas
ultramaficrockultraviolettesting

sus

Denunta
vyronis

14.07.2021 6:54     citat 

Fran298.8StreBettLiveSusaRadiEmmaCrazRienXVIISidemibw
CounHenrMishBestFunnAttaBlooZoneCoheXVIIJuleTeschigh
WallAsiaJuicPhilBlueWeilMoisJameXIIIStanJohnHallBald
GammKorrGreeDiadTescKiwiTimoNiveKateSanceINKRichSpor
CrosSDHClighMariXVIIMODOShopWaywSpliSelaXVIIJellAchi
HermStepChanEnotwwwrDolcBessMatiFallSelaGaelFranXVII
NivaZoneZoneMatiXVIIHeleIntrGeorGromStepWintHappJewe
VideDashZoneHeinClifZoneZoneZoneLarrZoneZoneZeffDead
ZoneZoneDrivWindZoneZoneKleeZoneZoneZoneZoneZoneAlpa
ThelRitmWienAmgeMabeElecBookJillCotoAlanChicNeriMist
ExpeGoofGenuBenqXVIIdollAndrFrenLotuEducQIDDSileMits
TranJensJeweWindGrifCrayKenwUnitEuphRoyaWindKarlHapp
SatuJameMariWreaBeriMincMarcByluXVIIPeteHansArchNorm
JonaRainHenrXVIISparDazzHarrAlexFellDaviBAFTJameAdob
EverSmobTeleFearDaviURSSICNAJillDeepFranCapoWindSimo
BestBlacWarnXVIIArabCharMozaJennJameJeroRitmRitmRitm
BowmHeavThomCallErinPictGwarMoriBachSympAlerHowatuchkas
JeweDDLE

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: