· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 57
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 57     
Cafelutza

Copii
E S: 14 ani, 2 luni
A M: 10 ani, 3 luni

24.05.2012 7:25     citat 

Happy, draga mea, am citit si mi-au dat lacrimile...Multa putere iti doresc si sper ca lucrurile sa se schimbe in bine pt tine si pt fete...Greu, foarte greu trebuie sa iti fie. trist Te pup! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 11 luni
cea mica: 10 ani, 3 luni

24.05.2012 7:42     citat 

uuuuufff...brusc magariile sotului meu ca nu spala vasele sau face glume proaste mi se par nimicuri. trist
asta mica e crizata rau.
ii iese un dinte, e jale.
va pup.

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 9 luni
MICA: 10 ani, 5 luni

24.05.2012 10:23     citat 

trist Happilici, imi pare sincer rau de situatie.
Vorbele par goale in astfel de situatie si cred ca e furtuna in sufletul tau. trist

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 14 ani
Gabi: 10 ani, 7 luni

24.05.2012 10:25     citat 

Faza tragica e ca .. nici macar nu mai disper din chestiile astea . Adica .. nu ma mai afecteaza asa , ca la inceput .Asa mi se pare acum normala situatia la noi , de aia nici nu am zis nimic mai demult zambet
Dar ceva tot s-a "stins" acolo ..

V-am povestit asa .. cum i-am mai povestit unei prietene care era nemultumita de unele maruntisuri cu sotul ei .. sa vada , cum am vazut si eu ... ca exista cu siguranta si mai buni decat cei pe care-i avem .. insa exista si mai rai .. hai ca ma apuca inapoi optimismul trag cu ochiul) .. va pupacesc , noapte buna ! sarut

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 9 ani, 9 luni
Eric Andrei: 6 ani, 9 luni

25.05.2012 1:27     citat 

HAPPY trist trist trist e greu sa spun ceva in situatia asta....doar sper sa fii puternica si sa se rezolve lucrurile cum vrei tu!
Cum zicea si LUCY ce traim noi cu domnii nostrii sunt nimicuri gen tolanit la tv si vraiste toate prin casa si ma apuca spumele de zbarnaie mai apoi rad

Si fimea se lupta cu dintisorii de sus care nu mai sparg odata si face niste crize de nu ii convine nimic prostit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 10 luni
Pufarina: 10 ani, 8 luni

25.05.2012 8:26     citat 

hola.
happilici, imi pare rau de rahaturile astea. teoria mea feminista e ca atuncea cand depinzi de barbat nu exista happy end. sfarsesti abuzata intrr-un fel sau altul.
tu esti prinsa in cleste cu barbatu, cu datoriile, cu ai tai, cu toate, cum sint io cu astia de la munca..care ma tin prinsa intr-un contract de kkt, si tre sa stau si sa inghit....doar ca cu barbatu e mult mai nasol, ca de la munca scapi mai usor ...

georgette bine ca mai vii doamna sa ne mai bagi in seama, ne-ai parasit, ha? scot limba

altufel fimea e smecheraaaa....si o banditaaa....aoleoo...
daca o certi si ii zici sa nu faca ceva, pune un bot si face o mutra de 'vai cum ma poti trata in halu asta'....io is mai rea si o las sa sufere, da tac.su se inmoaie tot si face la mine...ia-o in brate, tu nu vezi ce sufera? si ieri io o cert, el o ia in brate..si gagics prin spatlee lu tacsu face asa o mutra triumfatoare la mine si imi scoate limba...ne joaca asta cand o fi mai mare cum vrea ea...noi sintem cam neexperimenteati cu fitze din astea, ca lucas saracu el e sincer, daca plange sufera, ca il doare ceva, si daca rade e vesel, nu are finetzuri de gagica... foarte fericit

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 12 ani, 5 luni
Adelheid: 10 ani, 1 luna

25.05.2012 10:03     citat 

furni asa e cui fetele ,iar eu am doua pe acasa
avantajul ca mai inmoaie un pic barbati
Happy sper ca sa ti-l inmoaie si pe al tau

adevarul e ca nu stiu nu suntem nimeni perfecti
dar barbati sunt egoisti sau mai bine zis ei sunt prioritari pe lista chiar si dupa ce apar copi
iar la inceput cand nu sunt copii , sunt in centru atentiei facand si ei atenti si primind
dar cand apar copii ei de fapt nu vor sa se schimbe nimic

iar capitolul cu atentie din partea altora uni au nevoie de asa ceva
li se pare ca-i mai scoate din plictisitoarea viata de acasa
unde noi ii certam la greu si le gasim nod in papura
in timp ce ei vor doar zambete si .........
iar noi nedormite , obosite cu nervi la maxim de atea maraieli
vrem cineva sa ne ajute , sa ne inteleaga.
asa ca ajung la o concluzie de ai pedepsi sa stea singuri cu copii

noi nu-i intelegem ei nu pricep si asa incepe distractia

al meu vine ieri acasa si imi parcheaza ca trebuie so chem pe mamamea
la noi 3 saptamani ca cumnati merg in concediu, si trebuie sa-si duca nepotu la scoala
si ca eu o sa trebuiasca s-o duc pe Hanne
dupa ce eu tot incerc sa scap de mamamea
asta e culmea imi fac cumnatii program, normal ca ne-am certat
nu ca as fi putut schimba ceva, dar nu-mi convine ideea de a fi servitor
doar din cauza ca el nu stie sa spuna nu
am zis e mai important sa-si duca nepotu la scoala decat copilul la gradi.
dar vb cu pereti stiti cum e.
varianta lui ca poate si noi o sa avem nevoie de ajutor
ca voiam si noi sa mergem cateva zile fara copii
dar le-am anulat intre timp, ne vom bucura doar de mersul la mare cu ei
Si zic si la facutul de planuri de mers
ce ai zis vorbeste cu maicata cu matusata, zic in nici un caz
ca va pune osul in aceea perioada ai lui.

va pup si aveti grija de voi

da ar trebui sa ne facem frumoase, cochete , mai calme
daca vrem sa ne simtim bine si sa obtine si de la ei ceva.

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 12 ani, 5 luni
Adelheid: 10 ani, 1 luna

25.05.2012 10:06     citat 

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

25.05.2012 10:33     citat 

La multi ani Kiki sarut
sper sa petreci frumos de ziua ta, fara copii isterici cel putin.

mirene, mare dreptate..nevoia lor de atentie, aia e tot...de altfel asa ne-am maritat cu ei, dandu-le atentie foarte fericit
daca ii ignoram se duc dupa vecine si noi ramanem la schimbat pampersi... nervos

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 7 luni
Naty: 7 ani, 11 luni

25.05.2012 11:00     citat 

LA MULTI ANI, STIMATA DOAMNA, KIKI!!! Sa fi sanatoasa, fericita si sa ai parte numai de clipe minunate alaturi de ai tai!!!

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 9 ani, 9 luni
Eric Andrei: 6 ani, 9 luni

25.05.2012 11:06     citat 

Neața doamnili sarut
FURNI nu v-am părăsit doamnă,vă citesc mereu dar nu prea apuc să scriu pentru că fimea e super dependentă de mine prostit nu știu ce am să mă fac cu ea,dacă plec incepe și urlă de mă știe toată strada iar când are momentele ei și stă cu jucărele dau și eu fuga la aspirator sau ce am de făcut.
Ieri de exemplu am ieșit la plimbare iar când ne-am intors a luat-o taso in brațe să intrăm in casă și când a văzut că eu rămân in urmă se uita lung după mine.

In sfârșit a venit și la noi căldura,de luni sunt numai 28-30 de grade și nu a mai plouat deloc!

KIKI La Mulți Ani și să ai parte numai de bucurii și impliniri!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

25.05.2012 11:27     citat 

[quote="georgette"]fimea e super dependentă de mine prostit nu știu ce am să mă fac cu ea,dacă plec incepe și urlă de mă știe toată strada iar când are momentele ei și stă cu jucărele dau și eu fuga la aspirator sau ce am de făcut.

quote]

dap, si fimea asa era pe la varsta asta...si a tinut-o pana pe la 1 ani si 3 luni asa...acu e mult mai bine, desi o mai apuca si pe ea pandaliile....deci tin-te bine, mai ai nitel...

sus

Denunta
Crispy

Copii

25.05.2012 11:30     citat 

Hapilica, ooofff!!! Imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin astfel de momente! Nashpa situatie, dar va trebui sa iei ceva masuri....atunci cand vei crede tu de cuviinta...poate isi va reveni si el....nu-mi vine sa cred ce a putut sa spuna soacra ta Emei... nervos ...draga de ea... sarut sarut

Georgette, sarut la micutza mamoasa! Stai sa vezi cand o incepe sa strige dupa tine, ca nu o sa-ti mai vina tie sa te dezlipesti de ea, de drag si uitzi de toate cele... foarte fericit sarut sarut

Eu sunt la munci, Alex e acasa cu buni si abia astept sa ajung la el... foarte fericit sarut

Un we cat mai linistit va doresc si cu ceva mai mult soare, daca se poate! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii

25.05.2012 11:40     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
....... nu are finetzuri de gagica... foarte fericit
----------

Mda, de asta vreau eu tot baiat al 2-lea...ca nu stiu daca le-as face fata "finetzurilor"... scot limba sarut sarut

si ca tot ne-am dat la barfa cand se termina capitolul....sa respectam traditia! rad

sageata sageata NEXT CHAPTER exclamatie

sus

Denunta
vyronis

14.04.2021 9:21     citat 

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.ru
gangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.ru
geophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ru
halfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ru
hartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru
jobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.ru
kerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ru
knowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.ru
laissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.ru
lasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.runameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.ru
navelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ru
onesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ru
quasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.ru
recessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ru
scarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.ru
tacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkas
ultramaficrock.ruultraviolettesting.ru

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: