· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Vacante, concedii cu copii > vrem si noi la vara la munte, dar unde?????/
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor vrem si noi la vara la munte, dar unde?????/     
anema

Copii
Alessia-Maria: 13 ani, 10 luni
David Gabriel: 10 ani, 9 luni

10.04.2008 3:28     citat 

bblusa foarte fericit
nu la tine ma refeream...daca te uiti mai sus si eu am scris tot despre moeciu de susu si am pus si cateva poze scot limba
ma refeream la fetele care recomanda Austria, Podu Dambovitei..etc

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 8 luni

10.04.2008 3:30     citat 

jenat foarte fericit
si ce, ma bag si io in vorba scot limba

sus

Denunta
cory_a

Copii
Bodgan Alexandru: 15 ani, 7 luni
Carmina Delia: 10 ani, 11 luni

10.04.2008 3:43     citat 

fetelor, intreb si eu pt ca nu stiu, in pretul de cazare intra si mancarea? adica ti se ofera si masa sau trebuie sa ne gatim noi? parca nu mi-ar place sa merg acolo si sa gatesc toata ziua...si noua ne surade ideea cu moeciu, am mai auzit inainte de el, dar nu am banuit ca e asa de frumos zambet

sus

Denunta
MichelaRux

Copii
ANDREI: 19 ani
DRAGOS: 13 ani, 6 luni

10.04.2008 3:50     citat 

pt Austria - pret informativ Saalbach, Kaprun, Zell am See etc - 4 persoane, 3 copii - 4 stele, apartament 3 camere, living, bucatarie - 82 - 100 eur /zi. loc de joaca pentru copii, drumetii, plimbari cu ponei etc..

in mesg anterior v-am dat un adresa unui site unde puteti solicita exact ce vreti voi - apartament, single, double, cabana, 4 stele s.a.m.d.

Comparativ cu Poiana Brasov - 5 stele - credeti-ma ca este un pret super ok (din punctul meu de vdr..) si mai faceti si voi o iesire.....

Valea Prahovei - mi se pare super aglomerata si nu tocmai ok pentru copii...poate pentru tineri- sunt multe cluburi, restaurante... de obicei noi, mamicile, avem griji 'mai mici' cu cei mici.

Zona Rucar-Bran e frumoasa... niciun comentariu, dar de Apuseni - Arieseni, ce ziceti??? e o lume de vis...la fel ca in Alpi...

Eu sunt o persoana careia ii place sa mai vada si 'altceva'... Valea Prahovei...nu chiar...

poop u all...si vacanta placuta... d c nu?

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 8 luni

10.04.2008 3:54     citat 

----------
cory_a a scris:
fetelor, intreb si eu pt ca nu stiu, in pretul de cazare intra si mancarea? adica ti se ofera si masa sau trebuie sa ne gatim noi? parca nu mi-ar place sa merg acolo si sa gatesc toata ziua...si noua ne surade ideea cu moeciu, am mai auzit inainte de el, dar nu am banuit ca e asa de frumos zambet
----------

unde am fost eu aveau bucatarie sa-ti gatesti. nu ofereau nici micul dejun. dar exista varianta restaurant.

sus

Denunta
stoicescu_mik

Copii
bianca: 13 ani, 6 luni

11.04.2008 7:03   haha..  citat 

eu am vrut sa se inteleaga ca si aici sunt locuri frumoase...nu trebuie sa plec la cucuiata in alta tara si...by the way...fiecarev stie ce-i mai bine pt bebele ei....nu crezi??eu mi-am zis parerea....poop

sus

Denunta
crysz

11.04.2008 9:09     citat 

Neata' fetelor -
Pentru anema - iti las id-ul meu si iti pot spune mai multe despre locatia aceasta - crysz_29

sus

Denunta
liananic

Copii
: 30 ani, 9 luni
Maria: 23 ani, 8 luni

21.05.2008 11:26   vacante la vara  citat 

Buna,

Anul trecut am fost intr-o tabara foarte interesanta la Muntele Rosu.

Anul acesta se va face la Muntele Mic in Jud. Caras-Severin. Vor fi pe langa workshopuri de astrologie, prelegeri pe teme esoterice si un workshop pentru parinti, despre pedagogia Waldorf. Site-ul de unde am luat datele este www.srae.ro .

Anul trecut am fost impreuna cu copiii, un baiat de 16 ani si o fata de 11 ani si ne-am simtit bine. Eu am plecat cu cunostinte utile pedagogice foarte fericit si ei si-au facut prieteni printre copiii aflati in tabara zambet.

Programul taberei nu a fost obligatoriu. Initial nu am vrut sa merg decat ocazional la prelegeri, dar au fost interesante si am participat la toate. Am impuscat 2 iepuri: si odihna si recreere, si informatii utile.

Muntele Mic este o zona frumoasa, din cate am vazut in fotografii, este situata la 1500 metri altitudine, cu toate astea conditiile de cazare sunt bune: baie in camera etc.

Stiu ca anul acesta mai vine o familie cu un copil de 6 luni, dar nu stiu ce sa zic, altitudinea e cam mare, si mai bine este pentru copii mai mari.

Pe curand, Liana

P.S. ID-ul meu pe mess este nicolaeliana .

sus

Denunta
megy

Copii
ANDREI - minunea din vietile noast
14 ani, 11 luni

12.06.2008 3:28   Re: vacante la vara  citat 

----------
liananic a scris:
Buna,

Muntele Mic este o zona frumoasa, din cate am vazut in fotografii, este situata la 1500 metri altitudine,

Stiu ca anul acesta mai vine o familie cu un copil de 6 luni, dar nu stiu ce sa zic, altitudinea e cam mare, si mai bine este pentru copii mai mari.
1500 m nu este o altitudine prea mare pt un copil de 6 luni.

.
----------

La 1500 m alt aerul nu este foarte rarefiat astfel incat sa ii cauzeze probleme de respitratie copilului. Noi l-am dus pe Andrei pana la 1800 m alt la 6 luni si a fost ok; de altfel pediatra a spus ca este chiar indicat sa respire aerul de la munte.
Eu zic sa intrebi dr pt linistea ta. zambet

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

12.06.2008 7:09     citat 

O zona frumoasa e si Lacu Rosu-Cheile Bicazului.
Mai e Durau, la poalele Ceahlaului. Tare frumos, am fost zilele trecute chiar.

sus

Denunta
aviatoarea

Copii
GEANINA IOANA: 22 ani, 5 luni
MARIA LUANA: 13 ani, 6 luni

26.06.2008 7:17     citat 

----------
somnorici a scris:
O zona frumoasa e si Lacu Rosu-Cheile Bicazului.
Mai e Durau, la poalele Ceahlaului. Tare frumos, am fost zilele trecute chiar.
----------

Daca esti draguta sa ne dai ciiteva informatii referitor la preturi si locatiile cazarii,pupici dulci sarut zambet sarut

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 11 ani, 2 luni
Teodor: 14 ani, 3 luni

26.06.2008 8:20     citat 

Cine stie un loc de cazare la pensiune sau vila in Mamaia nu departe de hoteluri si la un pret accesibil ????

sus

Denunta
megy

Copii
ANDREI - minunea din vietile noast
14 ani, 11 luni

29.06.2008 10:57     citat 

Noi am fost o saptamana in Muntii Parang, la o cabana vanatoreasca in inima muntilor, e putin cam izolata de restul statiunii, cam la 20 de minute de mers pe jos, insa este drum si in caz de urgente se ajunge in 5 minute. E foarte rustica, cu acces la bucatarie, fiecare camera are baie proprie cu apa calda si tot ce trebuie, costa 50 RON pe camera, cu paturi duble sau 2 de o persoana seprate.
Va pun niste poze.

Images hosted at HoldThatPic.com[/img]
Images hosted at HoldThatPic.com[/img]

sus

Denunta
vyronis

06.05.2021 11:14     citat 

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.ru
gangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.ru
geophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ru
halfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ru
hartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru
jobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.ru
kerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ru
knowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.ru
laissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.ru
lasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.runameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.ru
navelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ru
onesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ru
quasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.ru
recessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ru
scarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.ru
tacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkas
ultramaficrock.ruultraviolettesting.ru

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: