· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, barbatii > urmeaza sa ne casatorim si mi-am pierdut increderea in noi
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor urmeaza sa ne casatorim si mi-am pierdut increderea in noi     
raulcluj

18.11.2008 8:34   urmeaza sa ne casatorim si mi-am pierdut increderea in noi  citat 

cu parere de rau am si eu o problema...sunt cu o fata de aproape 1 an, ea are 24 de ani si eu 22. Iar acum problema ... in rel asta eu sunt cel cu alinturile, am grija tot tp de ea ... o rasfat ... ne certam foarte putin, dar ea imi cam gaseste nod in papura ca sunt prea iresponsabil. Oi fi ... dar nu sunt prost ... chiar asta imi tot zicea la inceput ca apreciaza la mine ca sunt destept si tupeist ... oricum acum a ajuns sa-mi reproseze aproape contrariul laudelor ... chiar a zis sa luam o pauza . Un om care iubeste se comporta asa ? recunosc sunt un om bun si las mult de la mine ... am un suflet mare ... nu stiu ... as vrea niste sfaturi ... daca crede cineva ca ar cunoaste si acest tip de fata ... nu pot sa ma linistesc deoarece nu-mi ofera o siguranta ... e prea rece ... eu cred de multe ori ca ma alinta si vb frumos doar ca sa-mi faca pe plac ... si ma mai ingrijoreaza o chestie ... am facut o data dragoste ... de cele mai multe ori terminam aman2 deodata, dar dupa ce am terminat amandoi ... incepuse sa-i curga lacrimi ... ea a zis ca e din cauza orgasmului ... atunci ... eu ce sa cred ? ca pana acum nu am fost suficient de bun ? :) nu stiu ... spune-ti-mi voi parerea voastra ... eu ma simt putin depasit ... multumesc ca cititi:)

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 15 ani, 10 luni

19.11.2008 12:22     citat 

hai sa le luam pe rind...voi fi cit pot de sincera cu tine, brutal de sincera cu tine
tu ai 22 de ani, esti inca un copil, care-si doreste sa devina barbat...ea are 24 de ani, este o femeie care incepe sa devina matura
daca la inceput i se parea fun sa fie cu tine, acum poate ca toate acele copilarii ale tale o scot din minti...o femeie vrea sa fie ocrotita de partener, nu sa-i fie mama...a avea grija de o femeie nu inseamna sa-i aduci un pahar cu apa, ci sa-i oferi un viitor....alinturile sunt bune si ele, rasfaturile la fel, dar...prea multa dulceata strica, satura, scirbeste...stiu pe cineva care a divortat pentru ca celalalt il urma orbeste si s-a saturat, a vrut un partener cu personalitate...am prietene care gasesc foarte fun sa fie cu cineva mai tinar decit ele, dar apare un moment in care se duce totul, iar acel moment este cel in care ea vrea stabilitate, iar el vrea sa se mai distreze putin....iar acest moment apare cind ea se satura sa-i dea si sa-i ia pantalonii de la croitor, sa faca pe nervos in patru sa-si amenejeze casa iar el sa se joace la calculator, intr-un cuvint cind se satura sa fie stilpul dezmierdat al casei
nu stiu daca asta este si cazul vostru, habar n-am...analizeaza-te putin si vezi daca ti se aplica ceva din ce am scris...

cit despre lacimi...daca a fost muuult mai bine ca de obicei, e posibil sa lacrimeze din cauza asta...sau poate fi din cauza ca-si dorea s-o termine cu tine si-atit...sau se poate sa fi facut vreo stingacie sa sfisit si sa strici momentul....femeile sunt complexe, au foarte multe motive pentru care surid, lacrimeaza sau iti dau cu tigaia in cap...la voi este mai simplu, va canalizati energia spre alte lucruri, va concentrati mai bine pe cite ceva...noi nu

vei invata cu timpul, nu exista o carte din care sa inveti...iar ce gasesti prin reviste sau ce-ti spune gasca la o bere sunt aberatii...tu esti la virsta la care crezi ca esti zeu, si e normal, toti am trecut pe-acolo....vei invata pina pe la 35-40 ca esti un om ca oricare altul, unul din citeva miliarde...timp in care vei uita foarte multe iubiri...este un drum sinuos si dureros, cu urcusuri si coborisuri, cu praguri luate in moalele capului o data si-nca o data, si-nca o data...apoi, pe la 40-50 vei fi ferm convins ca stii cum e cu femeile, ca le citesti ca pe-o carte deschisa...cu putin noroc, ele iti vor zimbi si-atit trag cu ochiul

morala...daca poti sa repari ceva, incearca....dar nu suna tu primul, asteapta sa te caute ea...daca te iubeste, te va cauta...daca nu, uit-o, vezi-ti de viata...si daca vrei ca partenera ta sa fie extrem de incintata de dragalasenii, incearca o fata mai mica decit tine cu 4-5 ani, la 18 ani daca are ceva in cap, va fi incintata sa fie rasfatata si alintata mereu

succes zambet

sus

Denunta
caramia

06.12.2008 9:09     citat 

zuzule.... mai bine de atat nu se putea spune!

raul ..... asculta la zuzu! are dreptate! am avut si eu 24 ani si am avut si eu prieten mai mic ca mine. si .... era innebunit dupa mine si asta mi-a placut la inceput dupa care .... sincer ... as fi vrut sa il vad si eu un pic mai inaccesibil dar de unde ! era ca un catelush dupa mine. si m-a despartit de el. dar i-am spus , cand a fost cazul ca nu mai vreau sa ne intalnim pentru ca nu e genul meu. nu am vrut sa las baiatul sa isi faca sperante.
sti reclama la prajtira magura (sau poiana).... aia cu te iubesc "te iubesc te iubesc...."
intr-adevar femeile sunt mai complicate si nu e cazul sa iti pierzi vremea punandu-ti intrebari despre persoane care nu vor sa iti mai acorde clipe din viata lor. e dureros, stiu ... sunt momente in care poate iti vine sa te dai cu capul de pereti caci nu intelegi ce e in mintea ei.
parerea mea este aceeasi ca a lui zuzu : fata asta nu cred ca mai vrae sa fie cu tine.
las-o in pace. cu cat o cauti cu atat iti va intoarce spatele. las-o sa vina ea la tine.
daca nu ..... sunt fete pe tot pamantul! si tu esti atat de fraged!
pun pariu ca esti un baiat minunat si sensibil caci daca nu ai fi fost sensibil nu ai fi cautat acum raspunsuri aici. sunt si fete ca tine, dar trebuie sa le cauti. ca si unele fete .... sunt si multi baieti care se dau in vant dupa persoane care se lasa greu. deh... asa sunt oamenii. si din pacate, de multe ori suferim si traim cu intrebari care nu ne dau pace. oricine poate intelege prin ce treci tu pentru ca toti am trecut prin asta. am iubit, am fost parasiti, am suferit, am parasit si noi.... si uite asa am ajuns la o maturitate la care .... iti cam dai seama cand celalalt vrea sa iti dea papucii. dar de multe ori, nici la varste mature nu poti gasi raspunsul la intrebarea "de ce?".
mai vorbim, daca mai simti nevoia. zambet

sus

Denunta
ginigina

01.02.2009 11:16   Curaj...si nu te uita in urma...  citat 

Cam tot ce am vrut sa-ti spun si eu a spus deja zuzalina.In linii mari o femeie se maturizeaza mult mai repede ceea ce inseamna ca sufleteste ea poate sa aiba 30 de ani iar tu 22.Stii sfatul meu e sa va despartiti si inca repede pentru ca la varsta asta diferenta de 2 ani poate parea imensa.Mai tarziu se poate sa nu conteze.Eu crede-ma stiu ce spun pentru ca am avut si eu un prieten cu 2 ani mai mic cam in jurul varstei voastre eram si noi si nu a mers.Acum am 34 de ani si sotul meu e tot cu 2 ani mai mic[se pare ca am o problema ] dar intre noi nu conteaza diferenta caci ne-am cunoscut mult mai tarziu,as spune ca eram amandoi destul de copti ca sa nu ne facem reprosuri de genul asta,si in afara de asta CINE NU TE IUBESTE ASA CUM ESTI NU MERITA OSTENEALA.Este???

sus

Denunta
vyronis

06.08.2021 10:40     citat 

Sher294.5PERFBettAckaMambTotoGeorCharWondLittSterMart
FinaSameHartHollNighBistBonuZoneKonsTescSympJeweJack
highGreeWellStepMorcRichYoghJameGrooArthBompPatrTimo
FranRobeArthCaldBeteSunsPonsVeraJoliGrimCotoDeteArkt
GateCircAvatCoxeMargRomatATuCampLuchBradgunmWittSela
JudiOverAcceYvesMRPHSivaMensStepCircWindFilmZoneRoxy
JonaHappElizMariFindArtsPrakZoneGrayArtsXVIIModoASAS
DelpZoneSatptapaHenrXVIIZoneZoneJeweZoneZoneZoneAlex
RoseZoneBattZoneZoneZoneEverGeorZoneZoneZoneZoneAavi
AlexTRASMercCarpSamsTakaBookPiteEverPolaLeifOlmeGigl
ARROBaroHopsCHEVSUZUAuslfullLiveRollBrigNDFESitrFirs
MuckMicrwwwrWINDXboxBatiDeLoViteLoliRoyawwwvJerzDone
HervClauSladAggrStevContViveToysMastPiniKareVictCape
HonkSinhMicrMoskDolbPlatApopProjHowaStomEddiOdetRela
wwwmFillNapoNeilGrahMaryAlanRickwwwoActiOffiDaviFres
MarySonyMikeRichYellClauLucyJohnStarEoinTRASTRASTRAS
MicrAlleVorrPaloAnjoMotoFromJeffAndrDiltMicrRisetuchkas
BattJewe

sus

Denunta
vyronis

03.10.2021 5:41     citat 

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituate.ruhackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratiolanguagelaboratorylargeheart
lasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfield
mailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3listsnameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctor
navelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoid
onesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualitybooster
quasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchain
recessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrology
scarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysalestungun
tacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkas
ultramaficrockultraviolettesting

sus

Denunta
vyronis

06.12.2021 1:14     citat 

gita373.9palmBettWaveXXIIBlacJohnXVIIRobeStarCheeTesc
AriaLosiFredAndrHearSterFranZoneDeanGuntBoleAntoManf
AtlaWalthaelGreeMarcBrenGillXVIICaleConcAlexLotuWell
StepJohaScotWoodOrgaCellJonaVersKoboNaviArktAragVisu
RaymTraigunmImmaVictCollTradRobeNeilGordgunmBattNiki
CharArizMargXVIIEtniEltoJoseNisaOsirwwwiEdwaZoneBost
SkirRusiSimsVentLoviambeShelZoneFutuZoneFunnELEGSwar