· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, barbatii > am nevoie de sfaturi mai ales de la barbati
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
subiect nou  raspunde
autor am nevoie de sfaturi mai ales de la barbati     
arond

12.09.2006 2:56     citat 

Incepuse sa arate ca o nevasta...

sus

Denunta
Sotul_lui_Geranium

12.09.2006 10:18     citat 

arond, sarut sarut sarut

sus

Denunta
gina_pirvan

Copii
Calin Alexandru: 16 ani, 8 luni

15.09.2006 12:50     citat 

de doua zile ma chinuiesc sa termin de citit acest subiect si sincer,nu am inteles mai nimic!!!...in afara de discutiile pe langa subiect trag cu ochiul ....Sultanika,la inceput l-ai criticat pe iubit si ai sfarsit in ai lua apararea ca fiind un tip nemaipomenit...eu nu te critic,sincer,dar nu am inteles ce ai vrut de fapt!
Dar din ce am inteles...tu vrei un tata pentru copil...poate vei avea ..un sot nu vei avea...si aici ma refer la DRAGOSTE...daca si-a pe tine...te sfatuiesc sa ai grija mare...e complicata o asa situatie! trist
Iti doresc sa fi fericita!

sus

Denunta
zgubilici

Copii
aida-elena: 15 ani, 6 luni

15.09.2006 10:17     citat 

"Trebuie sa va spun ca am o relatie de 3 ani cu un barbat insurat.Acum vom avea un copil,copil pe care eu l-am dorit foarte mult.El nu vroia,dar la un moment dat mi-a mai vrea, si ca singura legatura dintre noi pe viitor va fi copilul.Dar eu il vreau inapoi si pe el...Ce credeti ,se va mai intoarce?As vrea ca copilul meu sa aibe langa el 2 oameni care se iubesc nu doi straini..."Gina asta era mesj Sultanikai...nu l-a nu i-a simplu sa inteleaga ce anume s-a sarcina totul era ok.Ce anume l-a a intreba barbatii,tocmai pt ca ei stiu cum gandesc...Nu cerea sa fie judecata ci vroia doar sa i se explice fenomenul...nici eu nu am inteles la inceput,dar apoi am luat-o de la capat+ca recunosc,am intrat pe mess si am vb cu ea.Se pare ca la el a teama privind viitorul si de frustrare pentru ca nu va fi intotdeauna(zi si noapte)langa ei,dar situatia s-a motivul pentru care nu mai intra pe forum.Iar dorinta ei de a ce sa caute alt tata copilului atata vreme cat il poate oferi pe al lui.Cred ca fiecare dintre noi,ar gandi la fel,mai ales ca "speranta e cea care moare ultima,nu-i asa?",iar relatia lor a a sarcina totul era ok.
----------

Nu era OK totul nici in primele 4 luni, sultanika spune ca i-a realitatea e alta.

sus

Denunta
zgubilici

Copii
aida-elena: 15 ani, 6 luni

16.09.2006 4:21     citat 

Carmela poate a exprimare,cel putin eu am intrebat-o si mi-a acord cu copilul de la bun inceput...Nu a aceea si zice ca totul este ok+ca din cate am inteles ea a exprimare,
mi-a acord
cu copilul de la bun inceput...
----------

Pai la exprimari trebuie sa fim atenti trag cu ochiul
Eu din "el nu vroia copii" inteleg ca "el nu vroia copii", nu inteleg ca "poate daca as face unul s-ar razgindi". Exista bancurile alea cu ce gindesc barbatii si femeile in paralel. Ei bine, sint adevarate. Daca a