· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Vacante, concedii cu copii > la vara la mare in Romania
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor la vara la mare in Romania     
vikky

11.05.2005 9:05     citat 

pai a putin, ea ciuguleste. de obicei ii fac mancare si ia cateva guri si gata. nu stiu din ce creste. sa ma apuc sa-i fac in camera si apoi sa arunc nu-mi vine. mananca multe fructe si paine in schimb. carne mai deloc. ce sa-i fac? parca vad ca o sa-i dau gogosi, mamaliguta cu branza si porumb...:))

sus

Denunta
dadriana

11.05.2005 9:30     citat 

Alicadule si noi am facut asa, aveam pat dublu si o puneam la noi in pat.
si de obosita unde o puneai acolo adormea, de cind e mai mare si trebuie sa platim ptr ea, ni-se pune pat la dispozitie. La masa era asa ca eu comandam mincarea mea dupa gustul lu ficamea, sa-i placa ei.
Desi asa ma stresam cind trebuia sa plecam, era mai usor cu ea in concediu decit acasa.

sus

Denunta
alicadu

Copii
Luli: 20 ani, 3 luni

12.05.2005 6:35     citat 

Este pe undeva mai usor, ca toata ziua este in apa si in casa cade lata, mai este si noutatea care o obseste si o suresciteaza...dar vai de mine si de sot ca are fata o energie de te lesina. Abia mai scapam si noi de burtici, nu ? rad
Mie cel mai mult imi place sa incarcam masina si sa plecam la drum. Este un sentiment minunat, de emotie, de asteptari, vagi emotii, nadejdi ....abia astept sa plec la mareeeee!!!!! sarut

sus

Denunta
Loreena

Copii
Carla Maria: 17 ani, 9 luni

12.05.2005 2:15     citat 

Azi am fost la control si mi-a dupa 17 sa merg, sa ii dau cu crema de la garnier cel mai mare factor, speciala pentru bebei

http://www.121.ro/ce_e_nou/index.php3?c...rod_id=169

sus

Denunta
vikky

12.05.2005 8:29     citat 

dar pt. bebei asa mici, luati piscina sau bazin din acela in care se pune apa in el sau o bagati in mare direct?
a sa-mi space de sub control. are o viteza inimaginabila.

vikky

sus

Denunta
alicadu

Copii
Luli: 20 ani, 3 luni

13.05.2005 6:10     citat 

Cumpara piscina, ca sa aiba unde trage copiii mai marisori, ca astia mici... au alte treburi. Fata mea a mers la mare dar degeaba, tot mai mult si mai mult ii placea sa se duca la toti oamenii, sa le caute in bagaje, sa le fure papucii, sa le traga pe tipe de sutien ('ce-i asta' - ce' a