· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > medicamentele in sarcina
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor medicamentele in sarcina     
maraaaaa

08.02.2012 1:39   medicamentele in sarcina  citat 

Buna! Sunt insarcinata in 14 saptamani, toate sunt ok pana acum, insa am o mare teama, la cateva zile dupa ovulatie (3-4 zile) am luat o pastila de carbamazepina 200 mg, 1 pastila milgamma, 1 pastila gabagamma, plus fasconal si algocalmin, toate in aceeasi zi.
M-am tratat de o nevralgie faciala foarte dureroasa si nu stiam ca voi ramane insarcinata. Credeti ca a azi tre sa ai mare grija.... zambet

sus

Denunta
maraaaaa

10.02.2012 4:50     citat 

i-am zis de medicamente, a-asta am vrut sa aflu si alte pareri.

sus

Denunta
alessuka

Copii
aleessia claudia: 12 ani, 10 luni
am nascut deja!

10.02.2012 5:12     citat 

atunci stai linistiita...... nu e bine ptr bebe sa st cu griji......uite eu m_am dus la prim doct sh imi daduse utrogestan dar al doilea mi_a sp ca nu am nevoie d asa ceva......naiba mai stie sh cu doct astia..... scot limba

sus

Denunta
maraaaaa

10.02.2012 5:20     citat 

Utrogestan mi-a mie de la 6 sapt cand am fost sa-mi comfirme sarcina, asta doar sustine sarcina, este progesteron necesar sarcinii, pb . sunt acele pastile luate la 3-4 zile de la ovulatie, astept si alte pareri. Multumesc.

sus

Denunta
loy78

15.02.2012 7:46     citat 

Buna Mara, nu sunt inca insarcinata dar stiu da la mai mult dr ca nu e problema daca ai luat vreo pastila la 3-4 zile de la ovulatie. Nu se implantase inca bebelusul asa ca nu a