· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Pana la 1 an > Cat kaki face un bebe?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor Cat kaki face un bebe?     
lilith1967

31.08.2003 12:54     citat 

Ina, eu numai huggies am folosit in Ro.... pampers mi se par prea grosi si intotdeauna era juniorul ud... din huggies il scoteam uscat.
Putza pune-o in sus.... ti-o spune baba (adica eu... foarte fericit si tio-s pune si Cora, si daca zice Cora, asa e), care baba stie de la pediatra, care pediatra e foarte studiata. Gandeste-te, asa-i natural... Cum trebuie sa stea de fapt si de drept o putza? In sus sau in jos? foarte fericit ia zii tu... foarte fericit

sus

Denunta
Cora

31.08.2003 4:52     citat 

----------
ina_nz a scris:
Bai eu nu gasesc Pampers. Nu exista marca asta aici!! Huggies sunt cica cele mai bune shi cele mai scumpe.......Putza o pun in jos....pe mine asa m-a invatzat
----------

Pai Ina eu cu Huggies in tara am fost foarte dezamagita, dar cei de aici is mult mai bine facuti si mai inalti, deci mai potriviti, cel putin la genul de copil ca al meu (cu bazin inalt). trag cu ochiul
Ma cum sa tii ma putza in jos? surprins pai ramine aiurea indoita mai cool ... si in plus, daca face kk mult, sta putza cu capul in kk. rad E chestie si de anatomie, sa fie in sus trag cu ochiul , dar si de igiena... mai ales. Uite ca si baba Lidia ti-a zis la fel si stie ea ce stie. trag cu ochiul
Dar hai sa-ti zic ce constatasem eu la faza cu putza in sus: raminea asa ridicata nu stiu cit timp, ca apoi o gaseam tot bleaga si lasata rad . Si apropo, daca folosesti cumva diapers pt. baietei, e de preferat sa o aiba ridicata, ca portiunea absorbanta mare o are in fata, cu ca cele de fetite pe la mijloc. trag cu ochiul Si mai stii ceva? fa ce vrei tu cu putza lui Adrian rad , numa sa fie mereu curata. trag cu ochiul

sus

Denunta
Dodutz

31.08.2003 12:02     citat 

[quote="Cora"]----------
ina_nz a scris:
si in plus, daca face kk mult, sta putza cu capul in kk. rad E chestie si de anatomie, sa fie in sus trag cu ochiul , dar si de igiena... mai ales. Uite ca si baba Lidia ti-a zis la fel si stie ea ce stie. trag cu ochiul :
----------

Asta e, mai, Ina!
Si, apoi, mai gindeste-te la un lucru. Daca obisnuiesti copilul cu putza in jos, asa o s-o aiba toata viata. Si sa vezi peste vreo 20 de ani cum vin gagicile la usa ta si-ti trag niste scatoalce ca din cauza ta nu are baiatul putza sculata... foarte fericit foarte fericit foarte fericit
Da' zau, nu pot sa-mi imaginez ce fel de medici sint si aia care ti-au zis sa-i tii putza in jos.
Nu ca vreau sa le iau apararea doctorilor romani, dar se stie ca avem in tara medici "beton". Sigur, nu toti, important e sa ai grija sa ajungi la cei din virf.
Hai, bafta!

P.S. Cit despre pampers, la urma urmei nici nu conteaza ce scutece folosesti, important e sa fii multumita de ei, adica sa fie copilul uscat, sa nu se irite, sa absoarba bine (pampersul, nu micutzul rad ).
Zici ca i-a mai iesit, din cind in cind, kk pe afara? Pai, a patit-o si mama, saraca de ea, ca la inceput nu stia cum se prind pampersii si bineinteles ca nu-i punea bine rad

sus

Denunta
ina_nz

Copii
Adrian: 17 ani, 4 luni
Maya: 11 ani, 4 luni

01.09.2003 12:13     citat 

Gata fratilor....ma execut....pun putza in sus rad foarte fericit rad foarte fericit
Saraca la cat de cremuita aluneca de numa.....insa io sunt multzamita ca e in sus cand o pun eu........pe urma e treaba lui.
De huggies sunt incantata pana acu....la cat kk shi pipi face nu e roshu deloc....deci sunt buni......
Ce sa va zic ca eu cateva zile i-am pus cu fatza in spate.....nimeni nu mi-a aratat.......in spital puneam din panza shi devenisem deja experta.........pana a venit moasha acasa shi cand m-a vazut intai a ras de s-a spart shi apoi m-a invatzat cum sa-i ashez rad rad

sus

Denunta
Manu

Copii
Ilinca Maria: 18 ani, 1 luna

01.09.2003 12:20     citat 

[quote="ina_nz"]Gata fratilor....ma execut....pun putza in sus rad foarte fericit rad foarte fericit
Saraca la cat de cremuita aluneca de numa.....insa io sunt multzamita ca e in sus cand o pun eu........pe urma e treaba lui.
quote]

Vezi - nu i-o mai cremui atata - sa nu ajunga tot peste vreo cativa ani sa spuna - Nimeni nu-i ca mama! Ea facea mai bine! rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: