· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > Care este cel mai bun lapte praf, dar cereale????
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor Care este cel mai bun lapte praf, dar cereale????     
ana_348

Copii
M: 13 ani, 11 luni
D: 9 ani, 5 luni

15.11.2005 8:31     citat 

ei...asa e...dar las' ca ti-a adus Supliform parca, nu ? rad

sus

Denunta
RoBlondy

Copii
Alexia Molnar: 14 ani, 2 luni
Raducu Sebastian Molnar: 12 ani, 2 luni
Frisky Molnar: 15 ani

15.11.2005 8:39     citat 

----------
ana_348 a scris:
ei...asa e...dar las' ca ti-a adus Supliform parca, nu ? foarte fericit
----------

da da 5 tuburi..si pufuleti , ascolecitina si cavit! yummy foarte fericit

nu ne certati ca ne-am cam abatut de la subiect scot limba

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

16.11.2005 8:12     citat 

Christa :
----------
dodosasha a scris:
este fabricat si ambalat in germania (acelasi lapte se gaseste si in germania, austria, franta sau spania)
----------
Esti sigura ca cel vandut in Romania e fabricat si ambalat in Germania? E drept ca se gaseste si aici, dar cu cafeaua care exista si aici si acolo auzisem ca Jacobs de aici de ex. nici pe departe nu seamana cu Jacobs care se vinde in RO.

Cutia de lapte praf humana este identica cu cea cump din germania, scrie numai in lb germana pe ea (are lipit un bilet cu traducerea in romana).Pe cafeaua Jacobs scrie in romaneste, deci este facuta pt romania si europa de est sau pt ce tari mai sunt trecute acolo. Toate produsele pe care scrie in rom sau in limb tarilor din jur difera mult fata de acelasi produs ambalat pt germ, fr,it ,spania sau austria.
Eu asta am constatat si consider ca este un bila alba in favoarea laptelui humana.

sus

Denunta
rasimara

Copii
Mira-Elena: 14 ani, 2 luni

04.01.2006 1:50     citat 

De laptele praf Hipp ce parere aveti? Eu dandu-i fetitei mancarica la borcanel de la Hipp am fost tare multumita de ei, de faptu ca e produsa in agricultura ecologica si vad ca si pe laptele praf e aceeasi specificatie, deci seara cerealele le fac cu lapte Hipp, acum ca am citit subiectu cu cel mai bun lapte, chiar sunt putin ingrijorata ca poate nu am facut cea mai buna alegere, chiar nimeni nu a auzit de bine de laptele Hipp?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: