· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > laptele Milumil
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3
subiect nou  raspunde
autor laptele Milumil     
IrinucaR

Copii
Andrei Ciprian, zis Ziggy: 13 ani, 6 luni
Paul Ravan, zis Pika: 11 ani, 2 luni

12.12.2005 5:58     citat 

ana, uite pe pagina Aventului cum arata acele discuri de sigilare. Daca ai nevoie intreaba la Sensiblu caci ei au toata gama.
Uite si pe Magazinul parintilor
Si eu sunt mare fan Avent, avem o gramada de chestii numai de la ei (biberoane, pompa, recipiente de stocare, mameloane de silicon, scoici protectoare pt sani).

sus

Denunta
raluve

Copii
Adrian: 13 ani, 9 luni

12.12.2005 6:55     citat 

apropo's de tetinele din silicon....lui ciombicu meu nu ii plac de loc....doar cele din latex le accepta....eu credeam ca siliconu e in top, cand colo a trebuit sa cumpar latex prostit

sus

Denunta
Kara

Copii
Gabriela: 14 ani, 1 luna
Lucian: 8 ani, 7 luni

12.12.2005 7:19     citat 

----------
raluve a scris:
apropo's de tetinele din silicon....lui ciombicu meu nu ii plac de loc....doar cele din latex le accepta....eu credeam ca siliconu e in top, cand colo a trebuit sa cumpar latex prostit
----------

Si GG a mea refuza de multe ori tetinele de silicon, prin urmare sunt pregatita mereu sa le schimb cu cele de latex. Noi am pus refuzul ei pe seama sensibilitatii gingiutelor in perioada aceasta.

sus

Denunta
raluve

Copii

13.12.2005 12:23     citat 

----------
citat:
Si GG a mea refuza de multe ori tetinele de silicon, prin urmare sunt pregatita mereu sa le schimb cu cele de latex. Noi am pus refuzul ei pe seama sensibilitatii gingiutelor in perioada aceasta.
----------

deci cele din silicon sunt mai bune dupa ce au dintisori?

sus

Denunta
Loreena

Copii
Carla Maria: 14 ani, 6 luni

13.12.2005 1:08     citat 

si eu am folosit Milumil 3; eu am o sita si trec prin ea ca fac cu lapte cereale si ii dau la biberon; tetine folosesc stea de la chicco si tetina fiziologica flux rapid; folosesc si nan junior si inainte am folosit nan 2.....

sus

Denunta
Kara

Copii
Gabriela: 14 ani, 1 luna
Lucian: 8 ani, 7 luni

13.12.2005 1:09     citat 

----------
raluve a scris:

deci cele din silicon sunt mai bune dupa ce au dintisori?
----------

GG nu a facut mofturi la tetinele de silicon pana pe la 6 luni. De atunci are perioade cand nu le accepta. Am observat ca in acelasi timp refuza si lingurita si trebuie sa ii dau mancare cu degetele. trist
Deocamdata nu are nici un dintisor asa ca imi ramane doar sa sper ca dupa ce ii vor iesi le va accepta si pe cele de silicon pentru ca am multe. In plus, de latex nu am gasit decat de la Chicco si nu sunt tocmai ieftine.

sus

Denunta
raluve

Copii

13.12.2005 7:44     citat 

eu am gasit de latex si de la nuk.

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 13 ani, 8 luni
D: 9 ani, 2 luni

15.01.2006 9:40     citat 

am si eu o intrebare: i-am luat Maiei Milumil 2, ca asa scrie pe ambalaj...de la 4 luni - Milumil 2. Am observat acum ca are zaharoza. E ok sa ii dau?
CA m-am cam speriat si ma gandeam sa schimb iar laptele cu Nan sau Humana? SAu toate au zaharoza de la 2 in sus confuz

sus

Denunta
Grasutza

Copii
Victor - blondutzul meu iubit: 13 ani, 7 luni

15.01.2006 10:15     citat 

Nu cred ca va fi suficient raspunsul meu, insa din cate stiu eu, zaharoza este formata din Fructoza si glucoza. Fructoza este foarte sanatoasa, glucoza e bunicica. Am cautat alimente care contin zaharoza si rezultatul mi se pare destul de "sanatos": Cereale, Fructe (ex. mere),fructe uscate,
Bauturi racoritoare , Legume (ex. morcovi

Pe cutiile de Milubrei scrie ca cerealele sunt dulci dar nu pt ca ar contine yahar ci pentru ca sunt uscate printr/un procedeu special, bla, bla, bla...probabil contin fructoya si glucoya din fructe si legume. Daca Milumil 2 are si cereale e posibil sa fie de acolo...Altceva nu ma duce capul, dar promit ca o sa ma uit si eu pe o cutie. (Am fost la liceu de chimie, si am facut si meditatii trag cu ochiul )

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 13 ani, 9 luni
Denis Costin: 7 ani, 1 luna

16.01.2006 11:46     citat 

Eu am utilizat milumil 1 si 2 si nu am avut probleme cu cocoloasele. Eu incalzesc apa in microunde la temperatura la care o bea bebe, adica calduta (apa e fiarta in prealabil).
Utilizez mereu capacelele de la biberon eu am de la nuk si stony angel, si nu au cazut niciodata.
Cat despre zaharoza este ok bebele o poate digera complet, pe cand zaharul nu il poate digera in totalitate.
Daca ai utilizat milumil 1 poti trece la 2 daca nu e bine sa vorbesti cu medicul pentru ca stiu ca e mai bine sa ii dai initial 1 si apoi 2

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 13 ani, 8 luni
D: 9 ani, 2 luni

16.01.2006 11:49     citat 

i-am dat milumil 1 pana acum, dar la 2 m-a enervat zaharoza asta...nu vazusem ca are asa ceva.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: