· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Sanatate > bubite roz pe piele...oare e pojarel????????????
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor bubite roz pe piele...oare e pojarel????????????     
bulyna

Copii
SONIA: 12 ani, 8 luni
ADA IOANA: 10 ani, 5 luni

24.09.2006 6:23   bubite roz pe piele...oare e pojarel????????????  citat 

buna fetelor...poate reusiti sa ma lamuriti intr-o problema.
bebelusei mele de 2 luni si o saptamana i-au aparut pe piele niste bubite rosiatice...ca o spuzeala pe piele. Sunt mai multe pe picioruse...si parca azi au inceput sa se extinda. Precizez ca acum patru zile i-am facut vaccinul de 2 luni.
Cineva mi-a spus ca ar putea fi pojarel...desi nu mi-a facut febra....oare e posibil?
sau
Ar putea fi o reactie alergica la vaccin????
Petele sunt in piele...nu la exterior.

sus

Denunta
1mamy

Copii
Victor: 13 ani

24.09.2006 7:00     citat 

Cel mai bine ar fi, daca petele se extind, sa o vada un medic dermatolog (cu experienta pediatrica). Daca te ajuta, poti apela cu incredere la dr. Badut Nicoleta de la Policlinica Gomoiu (021.326.21.72). Nou ne-a ajutat tratamentul prescris de dansa.

sus

Denunta
dviviond

Copii
MATEI OCTAVIAN: 13 ani

25.09.2006 11:36     citat 

Si eu am patit la fel si m-am dus cu el vineri seara la Grigore Alexandrescu, care m-au trimis mai departe la Matei Bals. Nu vreau sa te sperii, dar pe mine m-au internat cu bebe cu diagnostivul RUBEOLA. Confirmarea diagnosticului se va face marti... asa ca sambata dimineata mi-am luat copilul acasa.Este bine sa-l vada un doctor mai ales ca bebelu este asa de mic. sarut

sus

Denunta
iutzulica

25.09.2006 1:59     citat 

si noi am fost la dra badut.e super.la fel si dra nica carmen de la policlinica pescarus.dute sal vada pe bb un medic.e foarte important..in legatura cu rubeola,nu se pune un diagnostic sigur fara teste serologice de anticorpi.

sus

Denunta
bulyna

Copii
SONIA: 12 ani, 8 luni
ADA IOANA: 10 ani, 5 luni

25.09.2006 3:24     citat 

azi am fost cu fetita la dermatolog si la pediatru...nu prea au stiut ce sa spuna...Au zis ca nu se pune problema de boala eruptiva si ca cel mai probabil este o reactie alergica la vaccinul de doua luni...oare???

sus

Denunta
iutzulica

25.09.2006 3:54     citat 

cum nu stie nici unul din doctori ce are?imposibil.mergi si la alti medici.nu te increde in pareri de astea cu poate.... sau poate are...doamne fereste.cat traiesti tot auzi.mergi la un spital pediatric la camera de garda.nui de gluma chiar si co alergie.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: