· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > milumil...in general
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor milumil...in general     
Marinutza

Copii
Alexandru zis Trompetzic: 14 ani, 6 luni

04.12.2006 2:08     citat 

mie putea sa-mi recomande dr orice lapte ar fi dorit el. pana la urma urmei copilul este cel care alege trag cu ochiul ochi peste cap .
noi am ajuns la milumil dupa multe incercari si pe asta l-a acceptat destul de greu. dar acum e bine. eu sunt multumita si in continuare pe formula. as fi vrut sa-i introduc laptele de vaca dar nu-l vrea si pace. poate pe la 2 ani daca o binevoi domnisorul scot limba

sus

Denunta
alimary

Copii
Robin: 12 ani, 8 luni
Marcus: 15 ani, 5 luni

04.12.2006 2:27     citat 

Si eu sunt de parere ca doctorii inca nu au cazut de acord asupra multor subiecte...si nu cred ca au ei chiar asa de mult timp sa se informeze amanuntit asupra continutului anumitor formule de lapte praf...si daca au si se intereseaza, cinste lor...daca vorbesc numai dina auzite si din barfe, cum cred eu ca se cam intampla, eu as lua calea cerccetarii personale lsi as face in continuare ceea ce mi-ar spune rezultatele...copilului meu i-a mers tare bine cu Milumil...inr-adevar e putintel cam dulce dar de aici pana la a fi pompat cu hormoni eu cred ca este cale lunga si nu cred ca ar fi rezistat pe piata ...ca ma gandesc ca se mai face si controlul calitatii produselor din cand in cand, chiar si intr-o tara ca a noastra foarte fericit

sus

Denunta
alexis1980

04.12.2006 4:30     citat 

super bun si milumilul...e un lapte partial adaptat..eu ii dau si acum lu ALE humana..asta ii dau de la 4 luni si o sa ii dau cat scrie pe cutie,adica pana la 4 ani zambet

sus

Denunta
simona_niculescu

Copii
Maria Ariana: 14 ani, 1 luna

04.12.2006 4:58     citat 

pina la 7 luni a mincat Bebelac si nu am fost multumita de evolutia de crestere in greutate (mereu sub medie cu 300-400g) pina la 1 an a mincat milumil2 adus de o prietena din Bulgaria (e f diferit de l=cal care se vinde pe piata romaneasca culmea si mai ieftin)

cit a mincat milumil se cunostea cum lua in greutate

sus

Denunta
deedees

Copii
Zuzu: 13 ani, 10 luni

04.12.2006 8:15     citat 

eu ii dau milumil 3 de vreo 2 luni si mi-a luat chiar ok in greutate fatza de cum lua pana acum cand i-am dat nan, beba, hipp. sunt cam derutata din alt motiv: am cumparat 5 cutii de milumil in data de 10 a lunii trecute (1 cutie contine 2 plicuri a cate 300g) si acum am desfacut ultima cutie adik mi-a mancat 10 plicuri de lapte intr-o luna?????????? ai vostri cat mananca din laptele asta? (scuze pt off topic)
ca sa revin la subiect : cand m-am dus la farmacie ca nu se mai gasea hipp3, farmacista mi-a spus ca este al doilea lapte praf in topul calitatii, dupa humana (si ca si pret) si ca unii bebei tolereaza mai greu humana decat restul laptelui praf asa ca i-am luat milumil.

sus

Denunta
ynca13

Copii
ILINCA-MARIA: 13 ani, 5 luni

07.12.2006 11:33     citat 

Eu inca nu i-am dat lapte praf la BB a mea care mai are o sapt si face 7 luni. Sunt norocoasa ca mai am piept...dar nu stiu pana cand...cam scade productia... trist de aceea ma gandeam pt viitor la un tip de lapte praf. voi intreba dr. sa vad ce-mi recomanda.
Insa , fiind vb de produse milupa, de 2 zile i-am introdus cereale cu gluten 7 CEREALE de la MILUPA. Sunt singurele pe care le-am gasit fara adaos de zahar. Restul ,alte marci contin zahar, si stim ffff bine ca zaharul e de evitat pana la 1 an. Cineva spunea ca laptele milumil e mai dulce....de ce? Pe cutia de cereale e specificat NUMAI CONTINUT NATURAL DE GLUCIDE. Deci care e problema cu produsele milupa? Dr. mi-a dat un pliant cu produse milupa in care se vb despre diversificare, retete, produse.

sus

Denunta
Marinutza

Copii

07.12.2006 12:05     citat 

----------
deedees a scris:
eu ii dau milumil 3 de vreo 2 luni si mi-a luat chiar ok in greutate fatza de cum lua pana acum cand i-am dat nan, beba, hipp. sunt cam derutata din alt motiv: am cumparat 5 cutii de milumil in data de 10 a lunii trecute (1 cutie contine 2 plicuri a cate 300g) si acum am desfacut ultima cutie adik mi-a mancat 10 plicuri de lapte intr-o luna?????????? ai vostri cat mananca din laptele asta? (scuze pt off topic)
ca sa revin la subiect : cand m-am dus la farmacie ca nu se mai gasea hipp3, farmacista mi-a spus ca este al doilea lapte praf in topul calitatii, dupa humana (si ca si pret) si ca unii bebei tolereaza mai greu humana decat restul laptelui praf asa ca i-am luat milumil.
----------

si noi tot 5 cutii pe luna luam. o cutie ii ajunge cam 5 zile si bea cam 480 ml pe zi (240mL dimineata si 240 mLseara ff rar 300 mL)

sus

Denunta
unna

Copii
Rares: 13 ani, 5 luni

07.12.2006 12:24     citat 

da, intr-adevar milumil e putin mai dulce, are un gust vanilat...mai ales milumil2. probabil de aceea copiilor le place mai mult...
singura chestie care mi-a zis-o un pediatru la un moment dat vis-a-vis de milumil a fost doar ca fiind mai dulce s-ar putea sa accepte ceva mai greu sucurile mai acrisoare din fructe. atata tot. nu ca nu ar fi bun ca produs. din contra. contine toate vitaminele de care are nevoie un sugar.
a! si ca e mai scump decat altele...ma rog...asta nu discutam aici.

da! cam 5 cutii pe luna..deci stai linistita.scot limba

sus

Denunta
Marinutza

Copii

07.12.2006 2:12     citat 

si eu ma gandeam la un moment dat ca fiind lapticul asta un pic mai dulce nu o sa vrea "acriturile" dar de unde...e tocmai invers. nu vrea dulciuri deloc sa pape (ma refer la chec sau ceva praji facute de mine in casa) dar in schimb bea suc de portocale la greu si cate 250 ml o data, papa castraveciori murati...

sus

Denunta
twin

07.12.2006 2:14     citat 

Toate trei fetele le-am crescut cu Milumil. Si nu sunt deloc deformate..Ba sunt subtirele.. trag cu ochiul

sus

Denunta
dviviond

Copii
MATEI OCTAVIAN: 13 ani, 7 luni

10.12.2006 1:12     citat 

Apropos de milumil..eu am fost multumita de el pana acum... baietelul meu a luat in greutate bine... nu am avut incidente cu kk, dar saptamana asta am trecut la milumi 3 si parca nu se dizolva. Il prepar ca si pe celelalte doua formule... dar nu stiu ce se intampla confuz . Chiar ma bate gandul sa-l schimb si sa iau NAN.

sus

Denunta
ruxipops

Copii
Corinna: 14 ani, 1 luna
Irina: 26 ani, 5 luni

10.12.2006 11:33     citat 

fata mea cea mare a crescut cu mlilumil , la vremea aia se dadea gratuit pana la un an
la un an avea 8 kg !
concluzia ....o tragi tu !

si acuma e inalta si are silueta de model !

sus

Denunta
deedees

Copii
Zuzu: 13 ani, 10 luni

11.12.2006 12:32     citat 

multumesc Marinutza si unna, credeam ca ceva nu e in regula.
milumil 3 are gust de banane si il bea cu placere. i-am mai luat inca 8 cutii foarte fericit sper sa ma tina pana dupa sarbatori sa nu ma apuc sa caut de nebuna prin farmacii.

sus

Denunta
roxyfoxy

Copii
roxana anca: 14 ani, 2 luni

11.12.2006 12:57     citat 

Eu am fost ieri la Auchan sa cumpar milumil si erau rafturile goale,fusese oferta. foarte fericit Asa ca azi va trebui sa ajung la farmacie.

sus

Denunta
unna

Copii
Rares: 13 ani, 5 luni

11.12.2006 2:38     citat 

fetelor...va multumesc ca mi-ati raspuns si m-am mai linistit. ca zau asa...nu prea imi venea sa cred nici mie tot ce am auzit. si vorba aceea (mereu spusa)..fiecare copil reactioneaza intr-un anumit fel la un produs sau altul. asa ca....
multa sanatate!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: