· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Accidente si preveniri > premergator, pro sau contra?
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor premergator, pro sau contra?     
ancutzica

Copii
junior: 17 ani, 3 luni
praslea: 13 ani, 7 luni

29.12.2006 2:32   premergator, pro sau contra?  citat 

fara a deschide o polemica as vrea sa stiu ce v-au recomandat pediatrii in legatura cu premergatorul.

sus

Denunta
clau_pisic

Copii
INGRID,8 ani si 4 luni
MIRUNA 8 luni si doua saptami

29.12.2006 3:42     citat 

Eu nu am intrebat pe nimeni cind sa-mi pun copilul in premergator.Pe Ingrid am pus-o pe la 6 luni iar pe cea mica pe la vreo 5 luni si 3 saptamini.Amindoua sunt bine sanatoase.Daca copilul sta in fundulet eu zic ca nu este nici o problema.

sus

Denunta
anyais

Copii
Aylin: 13 ani, 8 luni
Emre: 9 ani, 1 luna

29.12.2006 3:48     citat 

Ancutzica, eu nu am intrebat pe nimeni, stiam deja ca parerile sunt impartite si atarna in devafoarea premergatorului. Am pus-o pur si simplu in el, de pe la 6 luni. Si o tineam destul de mult, 2-2,5 ore pe zi, ca-i placea. Acum, la 9 luni sta doar pe langa el, si se sprijina ca sa mearga. Noi i l-am lasat la prima treapta (cea mai de jos), ca sa o facem sa se ridice ea in picioruse si sa nu paseasca pe varfuri. Cred ca mai avem cateva zile sau saptamani si-si va da drumul la mers singura singurica...

sus

Denunta
little_djini

29.12.2006 3:52     citat 

premergator -pro sau contra
Uite o discutie asemanatoare dar ceva mai veche.
Eu stiu ca poti pune sugarul sanatos in premergator in momnetul in care sta in fund fara sprijin .

sus

Denunta
ancutzica

Copii
junior: 17 ani, 3 luni
praslea: 13 ani, 7 luni

29.12.2006 7:27     citat 

ok, mersi pentru raspunsuri si pentru linkurile date, mi-am facut o parere
inca o intrebare: incaltat sau nu?
am o jucarie impingatoare, e ramasa de la Andrei, dar am o nelamurire: trebuie sa aiba ceva sistem de franare?(la noi nu mai exista asa ceva si nici nu imi amintesc daca a avut), dar, deocamdata, respectiva jucarie nu o putem folosi ca nu sta bine singurel in picioare.
ham, de care firma e mai bun?

sus

Denunta
ioanalex

Copii
Teglas Ioan Alexandru: 16 ani

30.12.2006 10:10     citat 

Nu l-am pus in premergator nici macar 5 minute....Nu am avut si, date fiind parerile impartite, nici nu i-am cumparat...A mers singur, singurel la 11 luni, doar ahjutat, din cand in cand de ham....Hamul l-am avut de la Chicco

sus

Denunta
aly26

Copii
silviu valentin: 13 ani, 3 luni
luca bogdan: 11 ani, 10 luni
am nascut deja!

30.12.2006 11:55     citat 

eu sunt pt premergator,doar dupa ce bb sta in fundulet,dar cu hamul nu sunt de acord.am prietene care au folosit hamul,iar acum regreta,pt ca bb-eii nu au nici acum stabilitate pe piciorusele lor si au deja 1 an si 2 luni.

sus

Denunta
clau_pisic

Copii
INGRID,8 ani si 4 luni
MIRUNA 8 luni si doua saptami

30.12.2006 11:59     citat 

Am pus amindoua fetele in premergator si le este foarte bine.Cea mare a mers singura la 10 luni jumate iar cea mica ramine de vazut.Nu sunt de acord cu hamul.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: