· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia pana la 3 ani > iaurtel...cum?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor iaurtel...cum?     
Anne-Marie

Copii
Alexandra: 19 ani, 3 luni
Adelina: 11 ani

18.11.2002 10:15     citat 

rad rad rad rad rad chiar ca esti mortala... noi ne dadeam de ceasul mortii sa-ti dam retete de iaurt... scot limba... vezi ca ti-am pus si reteta de branzica... oricum... sper sa prinda bine discutia despre spalatul fructelor... sincer cora... eu nu le spalam inainte (adica spalam, dar nu si bananele si portocalele)... si mie mi se parea inutil... pana am vazut un reportaj la tv... era chiar despre peneni scot limba... asa ca am pus in aplicare!

sus

Denunta
lumi12a

Copii
Lexi: 18 ani, 7 luni

20.11.2002 10:04     citat 

Imi place sa citesc discutiile voastre, mai invat si eu cate ceva. Dar ia spuneti-mi si mie, de la ce varsta se introduce iaurtul? Alexuta mea are 5 luni si jumatate.... Cred ca o sa ii dau iaurt pentru copii de la Danone.... Cica e facut cu faina de oase.... pai ce sa mai crezi si ce sa mai faci...
Va pup pe toate si astept si eu raspuns de la mamici experimentate ca voi.

sus

Denunta
lumi12a

Copii

20.11.2002 10:05     citat 

Ce trebuie sa fac sa fiu si eu "parinte de onoare" ca voi?

sus

Denunta
mamaluieric

Copii
Eric: 19 ani, 7 luni
Hanna: 16 ani, 2 luni

20.11.2002 3:57     citat 

eu am introdus de la 7 luni, parca, sau chiar 8. lui eric nu i-a placut inainte, degeaba i-am dat.

----------
citat:
Ce trebuie sa fac sa fiu si eu "parinte de onoare" ca voi?
----------
vezi la "Ajutor" sau aici

sus

Denunta
lumi12a

Copii

20.11.2002 4:45     citat 

Multumesc, Mamalueric. Deci, mai avem de astepat un picutel.

sus

Denunta
Anne-Marie

Copii
Alexandra: 19 ani, 3 luni
Adelina: 11 ani

20.11.2002 10:49     citat 

hai ca ai fost simpatica lumibar... ca sa ajungi parinte de onoare trebuie sa-ti tocesti degetele pe tastatura ca sa scrii mesaje! scot limba

eu i-am dat Alexei iaurt incepand de la 7 luni... dupa parerea mea e mai bine sa incepi cu iaurt natural, nu cu cel cu arome... e mai acrut, dar s-ar putea sa-i placa...

sa nu uit: bine ai venit printre noi... si pune mana si scrie muuulte mesaje! foarte fericit

sus

Denunta
Cora

21.11.2002 4:08     citat 

Eu i-am introdus iaurtelul intre 6-7 luni, cel putin asa-mi aduc aminte.trag cu ochiul Si am inceput direct cu acele smintinele mai dulci de la Danone, singurele pe care i le-am dat in RO. Mai intii doar cu 2-3 lingurite si doar 50g/ zi timp de citeva saptamini. Apoi a trecut la 100g/zi si asa a ramas pina pe la 1 an.

sus

Denunta
muztu

Copii
Eca
Peter

21.11.2002 2:09     citat 

Si eu am inceput sa ii dau iaurt Ecaterinei pe la sapte luni. Intai l-am incercat pe cel cu fructe, mi se parea mie ca e mai deosebit, dar nu i-a placut mandretii asa ca i-am dat iaurt simplu de la Danone. Si acum tot iaurt simplu mananca, daca ii dau d'ala cu fructe am toate sansele sa ma trezesc ca il arunca pe jos. trist
Si prima data i-am dat o lingurita, dupa aia doua si daca am vazut ca nu se intampla nimic am trecut direct la 50g, pe urma la 150g, iar de la un an si pana in prezent mananca 250g iaurt in fiecare zi.

sus

Denunta
roxi

Copii
Rares-Stelian: 18 ani, 9 luni

23.11.2002 1:36     citat 

EU II DAU LA RARES DANONINO SI SE LINGE PE BUZE!II DAU DE 3 ORI PE SAPT SI ARE DOAR 7 LUNI!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: