· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidoaselor 2004
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidoaselor 2004     
zannieCA

Copii
David Spencer: 17 ani, 8 luni

08.04.2004 12:46     citat 

Am auzit bataile inimii bebelusului zambet ...I love this sound!
Ca si rotocoalele pe care le facea bebelusul in burtica, nu avea deloc stare, mai precis se ascundea de dopplerul doctorului, dar nici noi nu ne-am lasat rad ...ritmul a 172 de batai pe minut. Legat de asta cineva spunea ca daca heartbeatul e peste 160 inseamna ca e fata scot limba
In fine, important ca e sanatos si se dezvolta cum trebuie!
Eu inca mai am greturi, azi noapte mi-a nu vad nici o imbunatatire trist
Sper sa mai aud vesti si de la voi mamici in devenire, am vazut ca postati cu sarg la subiectul cu drob si alte minunatii, pe care eu una n-am putut sa citesc mai mult de doua trei postari pentru ca am simtit cum mi se face rau de pofta trag cu ochiul
Oricum, va urez la toate un Paste fericit si imbelsugat!

sus

Denunta
Cora

09.04.2004 12:21     citat 

Aoleu mama... cum sa citesc lista de pe 11 pagini? Dragutelor, burticilor, care se indura sa puna si pt. mine un mesaj aici cu lista voastra completa?... ca nu stiu maica ce v-a apropo de mine... nu faceti planuri ca eu inca mai astept, ca trebuie sa ramina cineva si in seria de 2005 nu? foarte fericit

sus

Denunta
cristinasabau

09.04.2004 7:40     citat 

----------
Cora a apropo de mine... nu faceti planuri ca eu inca mai astept, ca trebuie sa ramina cineva si in seria de 2005 nu? foarte fericit
----------

Lista este deschisa in "Clubul viitoarelor burtoase scot limba rad rad rad . Te asteptam trag cu ochiul

sus

Denunta
cerce

15.04.2004 4:09     citat 

Uite ca am ajuns si in saptamana 31 si lumea crede ca stau sa nasc. Deja nu prea mai apreciez dimensiunile cand trebuie sa trec pe langa altcineva. Vreau sa zic ca ma lovesc cu burta de diverse chestii, uit ca am alte proportii. Asa mi s-a cumintesc, ca nu mai umblu atata dar nu reusesc. Bebe e cuminte la "balanganeala", dar cum ma asez putin incepe sa dea din picioare ca nu pot sa-mi trag sufletul. Celalalt baietel al meu (3 ani) ma calareste continuu si ma bate la cap sa-l scot pe fratior din burtica ptr. nu mai vrea sa astepte. .ii spun ca este inca prea mic, dar imi raspunde ca asa mic il vrea, ca are el grija de fratior. foarte fericit

sus

Denunta
Rabia

13.05.2004 12:55     citat 

]Salut!
Sunt si eu prin preajma cu al meu bb de 23 sapt. Inca nu stiu ce sex are dar sunt tare nerabdatoare sa aflu.

sus

Denunta
mamaluieric

Copii
Eric: 21 ani
Hanna: 17 ani, 8 luni

13.05.2004 11:19     citat 

bine ai venit, rabia!
hai dincolo, la partea a