· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Casnicie, familie > ...si vorbe de-ale tatilor celor mici...
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor ...si vorbe de-ale tatilor celor mici...     
zizee

Copii
Anas Louka (Snoopi): 19 ani, 2 luni

07.06.2002 3:54   ...si vorbe de-ale tatilor celor mici...  citat 

pai da, ca noi n-o avem numai pe Snoopi care va trebui sa invete citeva limbi (in acest moment toate straine surprins ), ci si noi, parintii ei, ne kinuim fiecare cu limba celuilalt ...
Asa ca sint uneori niste situatii de tot haiul... De exemplu, povestea tatal lui Snoopi odata unor prieteni din ro ce mult i-a placut concertul lui A.G. Weinberger de la Salata Palatului.
Si nu mai departe de ieri, Ana, dadaca lui Snoopi ne-a intrebat daca ne-ar placea sa ne faca ostropel, fie cu piure, fie cu spaghete. Tatal lui Snoopi a zis ca el prefera "ostroghete, dar de fapt ce-i aia?" rad

sus

Denunta
Anne-Marie

Copii
Alexandra: 19 ani, 3 luni
Adelina: 11 ani

17.08.2002 10:41     citat 

hai ca tocmai a dat al meu sot o perla... se uita la "Ana si regele".... regele Siamului din film avea 68 de copii (avea multe sotii si amante)... la care al meu zice: "iti dai seama... 68 de copii... noi avem numai unul... si ce ne face..."

sus

Denunta
SMOKY

18.09.2002 10:40     citat 

...sotul meu o stirga pe fimea UTZITAPI...nu ma intrebati de unde vine....men!..cind ii zice utzitapitapitu...ride fimea cu gura pina la urechi si gingiile afara..si cica ei au fun impreuna....?! foarte fericit

sus

Denunta
zizee

Copii
Anas Louka (Snoopi): 19 ani, 2 luni

20.09.2002 1:10     citat 

hehe, si al meu e ne'ntrecut la nume de alint pentru fecioara-sa: knoli-boli, uzi-puzi cu variante: knuzi-puzi, knoleke, boleke si altele de ti se limba-plimba ...

sus

Denunta
lumi12a

Copii
Lexi: 18 ani, 7 luni

09.01.2003 2:18     citat 

Sunteti mortale. Am ras cu lacrimi. Mai ales "ostroghetele" mi-au provocat o criza de ras zdravana tare.
Sa mai scrieti si alte perle. Eu inca nu am, dar imediat ce "apare" vreuna, o "postez" aici.

sus

Denunta
Theodora

Copii
Alexandros: 18 ani, 9 luni
Yannis: 18 ani, 9 luni

09.01.2003 3:39     citat 

JUJUNO-BUBUCO-CARDULO-MORAKIA MU...
Ce inseamna???????? Istorie mare!!!
Jujuno de la jujuni=gargarita
Bubuco de la bubuchi=boboc(de floare)
Cardulo de la cardia=inima
Morakia=copilasi

Rezultatul???? Cum va place...

sus

Denunta
salhiuta

Copii
nadine salheya
nadine
am nascut deja!

09.01.2003 11:59     citat 

Al meu vreo doi ani zicea ANTARCATICA in loc de antarctica iar pe a mica o striga habuchichi .numai el stie ce inseamna.Si o gluma buna de tot din tineretea lui.Cind a venit prima data in ro nu stia unde este piata si vroia sa manince ceapa verde.Asa ca o cumparat ceapa uscata a pus-o intr-o lada si a inceput sa o ude ca sa-i dea frunzele .Si va mai povestesc una buna de tot.

sus

Denunta
Cora

10.01.2003 1:00     citat 

Asta-i buna de tot cu ceapa verde ...de unde venea bietul om? foarte fericitfoarte fericitfoarte fericit

Eu il invatasem pe Alex pe la 1 an "cintecelul ratei" (nu-i pot reda melodia scot limba): mac-mac-mac ...Sotul ce idee credeti ca a avut? Cind il spala pe dinti sa fredoneze impreuna cu fiu-su cintecelul. Sotul: mac-mac-mac, iar Alex: a-a-a-a-a-a....foarte fericitfoarte fericitfoarte fericit Mai si merge chestia asta de 3 ani de zile si avem fun la spalat pe dinti. foarte fericitfoarte fericit

sus

Denunta
salhiuta

Copii
nadine salheya
nadine
am nascut deja!

10.01.2003 11:24     citat 

V-am promis una buna de tot .
In timpul facultatii statea la camin si aveau toaleta comuna la capatul culoarului.Intr-o noapte i-a venit omului la buda si s-a dus cu toate ca nu mergea lumina .Merge el si deodata se izbeste de ceva tare ,ridica capul si vede doar o pereche de dinti albi ca laptele care-i rideau.Bineinteles ca a facut pe el in timp ce-si cauta bricheta.Cind a aprins-o ce credeti ca era?Un negru care era prieten cu el.................... dar ziua binheinteles.

sus

Denunta
vladosmina

Copii
vlad: 19 ani, 7 luni

15.01.2003 5:46     citat 

Cand Vlad inca nu mergea nici macar de-a-busilea l-am rugat pe sot sa stea cu el ca sa nu se plictiseasca singurel pe podea, unde il lasam pe o plapumioara .
La un moment dat nu am mai suportat tipetele care veneau din camera copilului si m-am dus sa vad ce se intampla:
Amandoi stateau pe podea, pe burta; Vlad tipa, iar sotul scria de zor la un articol si zicea: " Cica cica cic, cica cica cic" ca sa-l linisteasca cica. Pai si eu as fi urlat sa fi fost in locul lui Vlad, manca-l-ar mama!foarte fericit

sus

Denunta
madeline

Copii
madeline

15.01.2003 7:50     citat 

pai eu ma topesc cand sotul ne striga"fetele mele" sau cand il vad ce tantos merge cu ea sa ia cuminicatura(duminica la biserica). Duminica a fost prima vizita la Mall a fetitei(la 6 luni) iar taticului nu-i ajungea nimeni la nas de mandru ce era impingand caruciorul si oricine se oprea sa-i faca complimente fetitei("ce scumpa", ce dragutza" ce grasunica")el nu se mai opea din povestit despre cate nazdravanii face ea.
sa ne traiasca si sa ne bucuram de ei!

sus

Denunta
cleomax

Copii
James: 35 ani, 4 luni

17.01.2003 7:08     citat 

----------
citat:
Amandoi stateau pe podea, pe burta; Vlad tipa, iar sotul scria de zor la un articol si zicea: " Cica cica cic, cica cica cic" ca sa-l linisteasca cica. Pai si eu as fi urlat sa fi fost in locul lui Vlad, manca-l-ar mama!foarte fericit
----------

HAha, delicios moment foarte fericit

sus

Denunta
cornelia

Copii
Alexander Wayne: 17 ani, 11 luni
Richard: 16 ani, 5 luni

22.01.2003 7:32     citat 

uite-asa printre contractii m-am prapadit de ras ...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: