· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Copii cu nevoi speciale > tratamente homeopate
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor tratamente homeopate     
deniblue

22.10.2004 10:48   tratamente homeopate  citat 

Buna ziua,

M-am gandit sa incerc un tratament homeopat in paralel cu psihoterapia
pe care baiatul meu, Bogdan in varsta de 5 ani diagnosticat cu autism infantil, o face in prezent. Am consultat 2 medici, dar as vrea sa aprofundez mai mult subiectul inainte sa iau o hotarare.
Ma puteti indruma spre medici sau policlinice homeopate?
Voi ati incercat tratamente homeopate?
Eu vizez prin aceste tratamente cresterea atentiei si puterii de concentrarea, potentarea memoriei, combaterea stresului si nu in ultimul rand cresterea imunitatii.

Va multumesc!

sus

Denunta
geut

Copii
Mara Elena: 22 ani, 8 luni
Teodora Ioana: 19 ani, 10 luni

22.10.2004 11:25     citat 

E foarte bine ca te-ai gandit la tratamentul homeopat, nu stiu cat de mult il va ajuta, cel mai bine poate sa-ti spuna un medic homeopat.
Eu sunt foarte incantata de homeopatie, m-am tratat si eu, mi-am tratat si copiii si am avut rezultate bune.
Cel mai bun doctor la care am mers pana acum este Dr. Radu Marius de la Fundatia SIMILIMUM, Bd. Decebal 3, bl.S 12B, sc.1, et.3, ap.8, interfon 008
Tel. 321.42.51
0788-413216

sus

Denunta
popica

Copii
Sara Izabela: 12 ani, 5 luni
Carla Anisia: 10 ani, 4 luni

22.10.2004 1:22     citat 

Eu am urmat un tratament homeopat pentru claustrofobie. Mi-a ajutat mult, adica acum sunt in stare sa merg cu avionul, sa urc in lift, sa trec prin tuneluri.....Nu m-am vindecat de tot, adica dupa ce fac asa ceva (lift, avion, tunel) vreo jumate de ora am o durere surda de cap, ca si cand cineva m-ar fi apasat tare pe crestet, dar asta trece....
Oricum mi-e frica sa nu-mi revina, asa ca nici acum NU intru in lifturi romanesti, de ex. Nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi sa se ia curentul sau mai stiu eu ce
crista

sus

Denunta
745

Copii
Oana-Gabriela

20.11.2004 6:46   adresa  citat 

Eu am incercat pt. fetita mea tratament homeopat(sufera de distrofie musculara) am gasit un medic foarte bun-Mariana Trifa,str. Piata Amzei,sect.1, Bucuresti,tel.-2127869; mobil-0744635258.Sper sa-ti fie de folos,succes!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: