· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Toate varstele > reimprospatarea memoriei
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor reimprospatarea memoriei     
Anne-Marie

Copii
Alexandra: 19 ani, 3 luni
Adelina: 11 ani

06.12.2002 10:36     citat 

nu stiu daca in cantitate asa mica ii afecteaza bebelului... a mea bea foarte multa apa (vara ajungea sa depaseasca 500 ml., iar acum, iarna bea cam 300-400 ml. / zi) + laptele (eu ii dau inca lapte praf, pe care il prepar cu aceeasi apa... inca 500 ml./ zi)

zizee... fiecare are parearea lui... eu stiu ca nici la oameni mari nu e buna prea multa apa minerala (ma repet)... pietre la rinichi...

sus

Denunta
ecou

Copii
Tudor Constantin: 16 ani, 3 luni

22.11.2004 11:08     citat 

eu stiu ca apa minerala este de doua feluri: plata si carbogazoasa (natural sau artificial). Deci apa minerala plata are intradevar minerale in continut. Apa de izvor..(sau de masa) este altceva! Izvorul Minunilor plat(a) m-a uimit pozitiv: am uitat o sticla (dupa desigilare!) cam o luna la birou, si are exact aceiasi culoare ca la inceput!confuz

sus

Denunta
tatisia

26.11.2004 10:48     citat 

Bun venit in Ro!

Hai sa raspund si eu. Singura apa plata din Ro pe care scrie: recomandata in alimentatia sugarilor este 7 Izvoare. Eu am comparat-o cu altele si are Na cel mai putin - 0.9. Pt bb tre' sa fie sub 1. Bucovina parca are 1, si Izvorul la fel.

Apoi: cereale, dupa gusturile bb-ilor!
Dar: Hero si Nutriben si Bebelac contin zahar, pe cand Nestle si Millupa nu!!

Iaurturi: Danonino, a aparut si natural, fara arome, indulcit cu zahar sau miere (oops, daca are sub un an nu se poate)
Simplu:( parerea mea personala) - o marca cu prebiotice - Prodlacta, Lasta Giurgiu.
Pupici

sus

Denunta
anablandiana

27.11.2004 8:58     citat 

----------
citat:
Apa de izvor..(sau de masa) este altceva! Izvorul Minunilor plat(a) m-a uimit pozitiv: am uitat o sticla (dupa desigilare!) cam o luna la birou, si are exact aceiasi culoare ca la inceput!
----------

Izvorul minunilor e o porcarie,nici nu cred ca e apa minerala macar!Feriti-va de ea!va spun asta de la un tip care lucreaza la o firma ce instaleaza pompe pt captarea apelor si a mers toata tzara in lung si-n lat.Sint doar cateva nume care respecta consumatorul si ceea ce au scris pe eticheta este si in sticla :Perla Harghitei si Poiana Negri sunt cele mai sigure ape,chiar si Dorna e masluita.Oricum e bine sa le alternatzi la consum pt ca nu toate sarurile contzinute de una le contzine si cealalta.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: