· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Toate varstele > ce sa punem pe lista de Craciun?
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor ce sa punem pe lista de Craciun?     
anamari

Copii
alex: 27 ani, 4 luni
Lia Marie: 16 ani, 2 luni
Liam: 15 ani, 2 luni

27.11.2004 10:13   ce sa punem pe lista de Craciun?  citat 

Acum doua zile, cand am fost la cumnata mea de thanksgiving m-a intrebat ce sa-i cumpere lui fi-mea de craciun, ce jucarii?

noi avem un gym play si o multime de jucariute care se atarna de car-seat, leagan etc....are si o papusa pentru bebeluse...dar deocamdata placerea ei cea mai mare e sa se hlizeasca la noi cand ne strambam la ea...

aici oferta e foarte mare, am vazut o multime de jucarii pana la un an...din experienta altor mamici, ce jucarii sa pun pe lista de Craciun?...care vi s-au parut voua ca au captivat copii cel mai mult?

Ana

sus

Denunta
Inny

28.11.2004 5:34     citat 

Puiuta ta e taareee micuta... sa nu te astepti sa reactioneze la prea multe jucarii... ia si tu de la raioanele de infants, de la Wal-mart, Target... sint jucarioare viu colorate si usor de minuit si care poate sa le roada. trag cu ochiul

sus

Denunta
anamari

Copii
alex: 27 ani, 4 luni
Lia Marie: 16 ani, 2 luni
Liam: 15 ani, 2 luni

28.11.2004 6:09     citat 

Multumesc pentru raspusn , Inny...

ma gandeam ,desigur ca le va folosi in cateva luni...bb-ii cresc repede. Trebuie sa fac o lista pentru rude, ca ma intreaba ce vrem- si eu cu sotul ne uitam unul la altul...sa pun pe el scaunelul acela -nu premergator dar stationar in care stau si apasa tot felul de butoane, un whoozit?. am vazut acum un covoras de la fisher Price cu masuta despre care se zice ca-i stimuleaza sa se ridice in picioare?

Noi ii vom cumpara un ursulet personalizat...din acela care il umpli singur si alegi rochita, ai si posibilitatea sa-ti inregistrezi vocea cantand...si atat. restul investim anul acesta in cel mare...

ana

sus

Denunta
Inny

28.11.2004 5:24     citat 

Acuma ca mi-ai amintit... noi avem ca un fel de masinuta in care pui copilul si are multe jucarii de jur imprejur. Dar in aia nu poti sa pui copilul decit dupa ce invata sa stea in fundulet. Dar e buna ideea, noi tare mult am folosit-o, mai ales cu baiatul cel mare.
Daca aveti spatiu prin casa si mai aveti multe rude care nu au ce va cumpara, poti sa le spui sa va ia si un leagan pt bebelusi! foarte fericit trag cu ochiul

Stiu despre ce vorbesti... chestia aia in care sa dea cu picioarele si sa cinte... dar noi nu am avut si nu stiu ce sa iti spun despre ea.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: