· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2007 - Cap. 41
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2007 - Cap. 41     
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 6 luni
Antonia: 10 ani

25.03.2008 9:05   Bebelusi de vara 2007 - Cap. 41  citat 

By Stelutzza&Ocrisu sarut

Iunie

simo_stu-------------------bebe Mara Cristiana, -4 Iunie, -ora 13:15, -3.700kg, -51cm, Apgar 10

rhoneea--------------------bebe Pierre-Sebastien , -5 Iunie, -ora 9:45, -3.800kg, -52cm, Apgar 10

natalya_2014 ------------bebe Robert Cristian, - Cantacuzino, -5 Iunie, -ora 15:30 ,-54cm,Apgar 8-9

tiarra ------------------------bebe Daria Teodora - Brasov - 5 Iunie -ora 19:05 -3,400kg, 51cm, Apgar 9

free7pussy--------------------bebe Medeea Maria, - 5 Iunie

Michi_30------------------ bebe Andreea Ruxandra, - 10 Iunie

abyramy---------------------bebe Albert, -10 Iunie, -ora 9:45, -3.600kg, -53cm

mamimea----------------bebe Sofia-Nicoleta,-11 Iunie, -ora 12:45, -4.600kg, -53cm, Apgar 9

PuYuMeU-------------------bebe Ariana, -12 Iunie, -ora 12:30, 3.400kg, -48cm, Apgar 10

vioelena---------------------bebe Edmond-Nicholas, -15 Iunie, -ora 21:25, -2.890kg, -50cm, Apgar 9

dandria -------------------bebe Marcus, -Chicago, - 16 Iunie, ora 22:29, -3,580kg, -52cm, -Apgar 9

me_andra-----------------bebe Emma Maria-Adina, -16 Iunie

anykara--------------------bebe David Gabriel, 18 Iunie, -ora 01:05, -3.250kg, -50cm, Apgar 9

march----------------------bebe Andreea Maria, -18 Iunie, -ora 14:00, -3.800kg, -51cm, Apgar 7

RoBlondy ------------------bebe Radu Sebastian, - SUA, -18 Iunie, -ora 17:07, -3,997kg ,-53.5cm

danielle13-----------------bebe Ramona, Germania, -20 Iunie, -3.360kg, -ora 14.47, -51cm, Apgar 10

ralumati--------------------bebe Luca, Spit. Univ. Bucuresti, - 20 Iunie,- ora 6:45, -3,700kg, -49cm, Apgar 10

daci--------------------------bebe Tudor Andi, -24 iunie,-ora 22:05, -3.200kg, - 54cm

Mihaela29 -----------------bebe Matthew David,- Canada, -26 Iunie, -ora 3:21, -3,840kg, -51.2cm

Rolanda -----------------bebe Vlad Andrei,- Cantacuzino, -29 Iunie, -ora ?, -3,350kg, -50 cm, -Apgar 10

benedekanca5 -----------------bebe Eric,- Madrid, -30 Iunie, -ora ?, -3,670kg, -51.5 cm

Iulie

ocrisu -----------------------bebe Paul Andrei, -1 Iulie , -ora 21:05 , -2,700kg, -50cm, Apgar 8

pusha-----------------------bebe Serban Nikolas, 4 Iulie, -ora 5:45, -3.600kg, -51cm, Apgar 9

lulualexandra---------------bebe Alexandra, 5 Iulie, -ora ?, -3.250kg, -50cm, Apgar 9-10

totosa------------------------bebe Andreea Adriana, -Belgia, -5 Iulie, -ora 17:45, -2,950kg, -48cm, Apgar 9.10.10

olguttza----------------------bebe Olga Cristiana -, 5 Iulie, -ora 21:30, - 3,500kg, -49 cm, -Apgar 9

danapisoi-------------------bebe Andrei Bogdan, -6 Iulie, -ora 11:55, -2,300kg, -42 cm, -la 34 saptamani, -Agpar 9.

anka-mario------------------bebe Mario-Florin, 7 iulie, -ora 12:25, -3.100kg, - cm?, -Apgar 9

ramona79------------------bebe Raisa Georgiana, -10 iulie , -ora 13:05, -3.300kg , -50 cm

Uika----------------------------bebe Matea-Tiana, -10 Iulie, -ora 1:50, 3kg, -50cm, Apgar 9

isa1980ro-----------------bebe Danah-Anastasia, -10 Iulie, -ora 19:10, -3.500, -50 cm

MamaluDaria-----------------bebe Daria Elena, -13 Iulie, -ora 14:23, -2.100, -46 cm, -Apgar 9

dya_dragutza-------------bebe Daria Florentina, -15 Iulie, -ora 13:55, -3.150kg, -49 cm

nicolici3---------------------bebe Vlad Ionut, -17 iulie, -ora 12:11, -4.400kg, -54cm, -Apgar 9

andra26--------------------------bebe Teodora Christiane, -18 iulie, -ora 10.48, -2,640kg, -46cm, Apgar 10

july_g-------------------------bebe Liana-Gabriela, -21 Iulie, -ora ?, -3.200kg, -50cm, Apgar 9

Misina------------------------bebe Radu Mihai, -23 Iulie, -ora15:40, -3,100kg, -51cm, - Apgar 9

Bebeteo------------------------bebe Teodor, -24 Iulie, -ora18:20, -3,200kg, -51cm, - Apgar 9

strumfitza---------------------bebe Ana Irina, -25 Iulie, -ora 14:00, -3,500kg, -51cm, Apgar 9

bubulina77------------------bebe Thia, Cluj, -27 iulie, - ora 11.40, -3.900kg, -57 cm, Apgar 10

anema------------------bebe Alessia Maria, -27 iulie, - ora 9.05, -2.700 kg, -47 cm, Apgar 10

DJ------------------------------bebe Ionut-Horia, -29 Iulie, - ora 18:31, -3.730g, -53 cm

Gabriellanic-----------------------bebe Vladimir, -30 Iulie, - ora ?, -3.500g, -52 cm, Apgar 10

August

aly_ianis-------------------bebe Ianis Gabriel, 2 August, -ora 17:45, -3.600kg, -52 cm

aola-----------------------bebe Sara Maria, 4 August, - ora 21.39, -3.950 kg, -51 cm, -Apgar 9

acinom-----------------------bebe Stefania, 6 August, -3.000 kg, -50 cm

sufletel4u-------------------bebe Victor-Andrei, 8 August, -ora 17:30, -3.700kg, -52 cm, Apgar 9

tanasoaica-------------------bebe David Nicolae , Suceava, -10 August, -ora 4:45, -3.530kg, -52cm, Apgar 10

vicky1---------------------------bebe Rebecca Mary, -11 August, -ora 13:34,-3.670kg, -cm?, Apgar 8-9

stelutzza----------------------bebe Radu , Brasov, -13 August, -ora 17:40, -2.600kg, -47cm, Apgar 7

Cosmy13------------------------bebe Cosmin Andrei, -13 August, -ora10:15, -3,050kg, -51cm, - Apgar 9

ecko---------------------------bebe Eric-Antonio, C-ta, -17 August, -ora 6:40, -3.400kg, -52cm, Apgar 9

Carmen_steffy---------------------bebe Stefania, -19 August, -ora 10:05,-3.500 kg, -51 cm, Apgar 7

catel---------------------------bebe Mario-Antonio, 26 August, -ora 11:11, -3.900kg, -55cm, Apgar 10

MureM---------------------------bebe Rebecca Maria, -26 August, -ora 4:35,-3.900 kg, -57 cm, Apgar 10

Isabela-bv--------------------bebe Mihai, -28 August, -ora 15:20, -2.500kg, -47cm, Apgar 8

Viviana_---------------------------bebe Ariana Ellen, SUA, -30 August, -ora 2:31,-3.999 kg, -52.07 cm

sarut VA URAM O PRIMAVARA MINUNATA! sarut

Cap. 40

sus

Denunta
ocrisu

Copii

25.03.2008 10:30     citat 

'Neata, dragi mamici si pitici... sarut
Pupam pe iubitelul si frumuselul de Andi, care zambeste asa smechereste sarut Mami Daci, ma bucur ca ai mai pus pozite cu el, sa iti traiasca puisorul, si nu iti face probleme, se poarta parul tuns periuta. sarut
Si Teodor e un scumpic, asa cu ochii aia albastri si mari, o sa ai coada de fete la usa, sa-ti peteasca flacaul, mami! sarut
Bubu, ce face Thia? A mai facut febra peste noapte? Speram sa ne aduci vesti bune.
Noi am tras un zaduf cu Paul aseara...l-am lasat la socri si am mers la biserica la cumnatul ca are hram "Buna Vestire"...iar domnisorul Paul cand papa bibele de la bunica si era pe jumatate adormit s-a speriat ff tare de pendula soacra-mii care batea ora fixa si apoi sa te tii plans. Ne-au chemat de urgenta ca nu se mai intelegeau cu el.
L-am gasit intr-o criza de plans, cu mucii pana in barba, suspinand de ii tremura tot trupsorul. Mi-a luat vreo juma' de ora sa-l linistesc, desi adormise tot se agata de mine sa nu-l las si suspina de mama focului. Mi-a fost tare mila de el, saracutul.

sus

Denunta
anka-mario

Copii
mario florin: 13 ani, 6 luni
Sara Maria: 10 ani, 2 luni

25.03.2008 11:06     citat 

De asta spun Ocrisu ca decizia cea mai buna este sa stam cat mai mult cu ei, problema este ca au inceput sa stie si nu mai vor sa stea fara noi, saracutul Paul cand nu te-a vazut el acolo sa il linistesti trist , trebuie totusi sa ii lasam si cu altcineva ca nu putem sa facem nimic pt noi.Asa am vorbit cu soacra de dimineata si mi-a zis ca ce se intampla cu mine de am slabit asa?Am cred intre 40-45kg.Adevarul este ca eu nu am avut niciodata mai mult decat insarcinata prostit
Dar cateodata uit sa si mananc trist si tot timpul msa gandesc la Mario ce sa ii fac, sa ii dau dar la mine nu prostit Trebuie sa incep sa ma gandesc si la mine.

sus

Denunta
Rolanda

Copii
Vlad Andrei: 13 ani, 6 luni

25.03.2008 11:15     citat 

Saracutul Paul..asa am patit si eu cu Vladut iar acum daca vreau sa plec undeva o chem pe mama sau pe soacramea sa stea la noi...oricum Vlad nu doarme decat la el in patut, nu reusesc sa-l culc altundeva...imi imaginez ce a fost in sufletul tau cand l-ai vazut asa... zambet

Anka este adevarat ca trebuie sa te gandesti si la tine zambet , oricum esti o fericita...eu am inca 15 kg in plus ...si eu uit sa manac si totusi nu slabesc...cred ca ar trebui sa nu mai mananc de loc foarte fericit ... Nu-ti face griji te-am vazut in poze esti superba si o sa ai tu timp sa te mai ingrasi daca vrei scot limba

sus

Denunta
Misina

Copii
Oana Maria: 15 ani, 7 luni
Radu Mihai: 13 ani, 6 luni

25.03.2008 11:30     citat 

Buna dimineatza si de la noi!

Ocrisu, imi pare rau de episodul de aseara... inteleg ce a fost in sufletul tau, dar parerea mea este ca trebuie sa-i mai lasam cate putin si cu altcineva, altfel vor fi 100% dependenti de noi si sunt momente cand avem nevoie si noi de putina relaxare...

Despre intorsul la servici eu nu stiu ce sa zic... le inteleg si pe mamicile care o fac si pe cele care nu o fac... este adevarat ca timpul nu-l putem da inapoi si sunt momente unice (primul cuvant, primul pas, alinarea in bratele mamei la primul cucui sau julitura... )... aveam o colega de servici care s-a intors la sase luni la servici si intr-o zi plangea cu nasul in acte... fetitza ei facuse primul pas si ea era la servici...
Dar sunt si situatii cand nu se poate, cand ratele "bat la usa" si toate vrem sa oferim copiilor nostri ce e mai bun... si atunci te intrebi daca nu e momentul sa mergi la servici... in plus intervine si rutina si la un moment dat mai vrei si altceva decat diversificare, pampersi, plimbari in parc si discutii cat kk a facut, cat a papat ... o sa vedeti pe la un an si jumatate... partea proasta e ca pe aici nu exista notiunea de parte-time, sa putem merge si noi doua zile pe saptamana sa schimbam atmosfera... eu am incercat asta cand Oana avea 1 an si jumatate si eram gravida cu Radu... ma simteam minunat, lucram marti si joi de la 9 la 15... dar iesirea din rutina ma facea ca in zilele cand eram acasa sa-mi dedic toata energia Oanei, sa ma bucur infinit mai mult de ea...
Si eu sunt in dilema intorsului la munca, as vrea in ianuarie anul viitor, dar pe de alta parte parca as sta cu ei pana face Radu trei ani... este o decizie grea, mai vedem

sus

Denunta
dya_dragutza

Copii
daria florentina - printesa noastra
13 ani, 6 luni

25.03.2008 12:06     citat 

buna dimineata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nu am mai intrat ca am avut probleme cu netul de aceea uram tuturor sarbatoritilor de Duminica si Luni LA MULTE LUNITE sanatate si numai bucurii sarut sarut sarut sarut sarut sarut
MISINA sa sti ca nici DARIA nu da semne ca ar vrea sa stea in piciaore de mers nici atat sunt ingrijorata pt ca vad ca ceilalti copilasi merg si fata mea nu trist trist trist trist trist trist trist

ANKA eu zic ca procedezi corect in privinta serviciului. o sa ai destul timp de munca si o sa te saturi . oricum cine stie cand ne mai intalnim cu aceste clipe minunate din viata noastra si a copilului sau in cazul altora care deja au 2 copilasi.....niciodata

o pupam pe ARIANA felicitari pt reusita
scot limba scot limba scot limba scot limba scot limba scot limba
pupam toti copilasii frumusei am vazut ffff multe poze si sunt oti niste dulci

noi nu am mai facut poze de ceva timp dar o sa facem curand si promitem ca sa punem si pt voi cateva
O ZI BUNA VA UREZ SI PUPICI PT TOATA LUMEA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
vioelena

25.03.2008 12:10     citat 

Hello, fetele!!

Ocrisu, imi pare rau pentru ce ai patit cu Paul. Au dreptate fetele, va veni o zi in care va trebui sa stea si cu altcineva. Dar vor fi si ei mai maricei atunci. Eu nu am probleme cu Ed de genul acesta...el doarme la mama aproape in fiecare sambata de vreo 2/3 luni, nu mai stiu sigur. Va spun sincer ca simteam nevoia de putina relaxare si imi prinde tare bine o seara pe saptamana libera. Iesim si noi la un restaurant, dormim mai tarziu...e altceva...iesirea din rutina imi da forte noi zambet

Hai sa va pun o poza cu dintosul meu, are si el un dintisor abia scot limba
Dupa cum puteti observa avem fata neagra, iar corpul alb....amandoi suntem arsi la fata de la atat stat la soare foarte fericit

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
Misina

Copii

25.03.2008 12:56     citat 

Dya... eu am intrebat doctora daca e posibil sa fie ceva probleme neurologice... mi-a zis ca daca se intoarce, da din picioare, sta in fund, nu-s probleme... decat o mare lene! Nu-ti spun cum sunt eu, cand imi aduc aminte ca Oana la varsta lui mergea de-a busilea prin toata casa, se ridica pe absolut orice, mergea tinuta de manute prin toata casa, iar la 10 luni si jumatate a plecat singura la plimbare... asta este, fiecare copil cu ritmul lui de dezvoltare!

Mai Ed, dar bronzat esti ... de fapt asa e si Raducu rad

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 13 ani, 6 luni
Anda Maira: 10 ani, 6 luni

25.03.2008 1:51     citat 

La multe lunite cu sanatate Ana Irina, pui de strumfitza sarut sarut

Rolanda, intr-adevar nu am somn. Andi s-a obisnuit sa se culce pe la 12-1 noaptea si doarme pana pe la 10.30-11 (se trezeste si noaptea). Dimineata dupa ce pleaca Tavi la serviciu il aduc pe pitic langa mine, asa ca dormim amandoi de rupem....Si atunci noaptea dupa ce se culca el eu cam stau sa fluier... trist trist trist

Anka-nu l-am tuns, asa e el, mai cheliut...dar acum incepe sa ne creasca si noua, asa ca...azi maine avem codite scot limba scot limba

Ocrisu-si Paul parca e asa "tuns smechereste", nu ? scot limba scot limba Stii, chiar ma gandeam cum va arata puiul cu par...ii va schimba fizionomia, si nu imi pot imagina cum va arata.... confuz M-am obisnuit cu el asa cheliut.... scot limba scot limba Ce face frumosul de Paul ? Il pupam dulce sarut sarut

Vio, Ed e un dulce...si cum sta el acolo la baita.. sarut sarut sarut sarut .Si Andi e innebunit supa apa, plange cand il scot. Acum cand am fost in concediu, la strand am fost surprinsa sa vad ca puiul meu da din picioruse si manute. Iar dr mi-a chiar explicat dupa aceea ca ei au inca instinctul de cand erau in burtica in lichid.... zambet

In rest, despre noi va putem spune cu mare fericire ca am scapat de dermatita ... sarut Suntem cei mai fericiti...Apoi , ne ridicam singur in picioruse , mergem asa cu ajutor scot limba si suntem extraordinar de mamosi in ultima vreme....daca ma vede ca ies din camera, chiar daca ramane acolo mama mea sau tati...el plange si se uita la usa iar cand vin intinde repede manutele sa il iau in brate...e un scump sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
bebeteo

Copii
Gloria: 23 ani, 5 luni
Teodor: 13 ani, 5 luni

25.03.2008 3:42     citat 

multumim fetelor pt aprecieri, pt ochisorii nostri albastri ca cerul...si parul valvoi! trag cu ochiul
La multe lunitze Ana Irina, sa cresti mare, sanatoasa, voioasa!
Vio scumpel mai este Ed si ce bronzat este!!! ii sta tare bine cand rade si se vede putin dintisorul sarut
Nico pupam pe Vladi cu motz! sarut
Bubu ce mai face Thia? cum e cu febra? sper sa fie bine! asteptam vesti.
Anka ma bucur pt decizia care ai luat-o de a fi alaturi de bb tau. e important sa fim alaturi de ei in toate etapele vietii, dar in special in primii 3 ani de viata. mama reprezinta o stabilitate emotionala f mare pt ei... dar fiecare decide in functie de posibilitati, asta e!
Ariana bravo! esti fetita mare!!!!! sa o tii tot asa!!!
Daci ma bucur ca ati scapat de dermatita! chestia asta cu "mamosul" vad ca e din ce in ce mai raspandita printre noi, mamicile. sa fie vorba de nevoia lor de siguranta? sau ii cocolosim noi prea mult? de ex la mine, Teo nu vrea sa adoarma cu nimeni decat cu mine. sta treaz si chinuie pe cei din jur cu mofturi pana vin eu, dupa care adorme la foc automat prostit

Anka a intrebat ce mai dati de mancare la bb dimineata in afara de fructe si iaurt.
eu va intreb ce mai dati de mancare seara pe la 17, in afara de cereale? ca nu mai am idei!!

sus

Denunta
capi

Copii
Alesia: 13 ani, 6 luni
am nascut deja!

25.03.2008 4:34     citat 

E posibil sa faca febra 39.2 de la dinti, fara alt simptom? trist confuz

sus

Denunta
vioelena

25.03.2008 4:43     citat 

Capi, dr a spus ca nu face febra 39 de la dinti. Si eu am patit o data cu Ed asta, a facut 39...ma gandeam ca e de la dinti, dar nu a fost....nici el nu avea nici un simptom....se poate sa aiba putin rosu in gat....
Da-i panadol si nurofen, alternativ, din patru in patru ore. Eu asa am procedat.
Multa sanatate Alessiei sarut sarut

Rolanda, da mergem la Kidex. Stabilim o zi...tine de pe 27 pana pe 30.

sus

Denunta
Misina

Copii

25.03.2008 5:08     citat 

Capi, mie doi medici mi-au zis ca de la dinti nu se face febra, cel mult are temperatura putin mai ridicata, adica 37 cu 7,8... pana in 38 oricum...

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 7 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 6 luni

25.03.2008 5:50     citat 

Salutare!!! zambet
Ce vad eu?Un pui mic...care a crecut mare sarut Andy sarut Ce flacau!!! sarut Pupici de la noi zambet Seamana cu tati sau asa mi se pare mie? foarte fericit
Ma bucur ca sunteti bine zambet
Vio, pupam pui bronzat, dar va asteptam la Mare sa va inegriti si mai tare zambet
Ocrisu si Vlady e tare sensibil la zgomote . Asa repede se sperie si urla! trist
Rolanda,decizia iti apartine. zambet Indiferent care va fi , eu iti doresc numai bine sarut sarut sarut
Bubu , ce face Thia ...e bine?
Capi , voi ce ati patit?Ai probleme? trist O sa intru pe mess. sa vb.
Bebeteo , eu seara ii dau iaurt cu biscuiti, iar azi vreau sa ii fac mamaligutza cu branzica calcica si putin unt.
Dya , asa am zis si eu de Vlady ...ca nu merge. Acum nu il pot opri sa faca inconjurul patutzului.Cade ..se loveste ..se ridica ..merge iar ...nu sta locului o clipa prostit rad

Mersi ptr. urarile de sanatate adresate Ralucai . Azi am fost cu ea la dr. si ne-a dat antibiotic trist . Are o viroza si am trimis-o la socrii sa nu il molipseasca si pe Vlady( care deja are ceva mucutzi).Are scutire pana pe 28.

Eu pe Vlady nu il mai pot stapanii. Nu sta locului deloc . De acum incolo incepe dansul prostit rad Numai in picioare sta ..vb continuu..mama..baba..bebe..dada. Toate s-au intamplat asa...in cateva zile . A fost o evolutie rapida . In fiecare zi vine cu ceva nou . Doru sta cu sufletul la gura sa il auda spunand tata scot limba rad Acum danseaza cand aude muzica.

Un filmultetz mic cu noi ..in patutz zambet

http://www.smilebox.com/playBlog/4d6a6b...513d3d0d0a

sus

Denunta
ocrisu

Copii

25.03.2008 5:55     citat 

Fetelor, copilul asta o sa ma bage in boala...cu mine si cu mama langa el a inhatat o hartie, a muscat din ea (are cu ce...) si a inceput sa mestece sa o inghita si se inneca cu ea. prostit
Mama l-a vazut mestecand, am vazut ca lipseste coltul hartiei si sari repede pe el, tine-l fortat in brate si i-am bagat mana in gura sa scot cocolosul de hartie...noroc ca se lipise de cerul gurii si am putut sa-l scot, cred ca de-aia se inneca, incerca sa-l inghita.
M-au trecut toate caldurile! plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: