· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Puisorii de primavara 2007 - cap. 2
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Puisorii de primavara 2007 - cap. 2     
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

02.04.2008 11:16   Puisorii de primavara 2007 - cap. 2  citat 

Galeria celor mai frumosi puisori de primavara:

MARTIE
5 martie – Vlad Stefan (pui de claudiadinu) ora 21:15 , 3,200kg, 50 cm, Apgar 8, Baicoi
5 martie – Denis (pui de jenn) 3,500kg, 52cm, Brasov
6 martie - Ana-Maria (pui de pufyka) ora 3:25, 3,600kg, Apgar 9, Botosani
11 martie - Teodor (pui de laura_feelings) ora 11, 3,300kg, Vrancea – Poze
12 martie – Andrei Bogdan(pui de lumyelena) 4,100kg, 54 cm, Apgar 10, Timisoara
16 martie - Mario David (pui de desiree) 2,500kg, Bucuresti
20 martie - Irina-Florentina (pui de vanjelyk) 3,300kg
21 martie – Vladimir (pui de crriss) ora 12:50, 3,400kg, 53cm, Medgidia
24 martie – Andy (pui de maryanda),ora 06:15, 3,500kg, 50cm,Apgar 9, Bacau
26 martie – Thea Ioana(pui de elpower ), Craiova
26 martie - Maria Desiree Elizabeth(Mariuca) (pui de MaggieB) ora 23:38, 2,760kg, 48cm, Apgar 9-10, Olanda – Poze
26 martie - Mihai Cristian (pui de mimi76) ora 3:10, 4,500kg, 53cm, Apgar 9, Bucuresti
27 martie – Mario Florian (pui de christine27)3,200 kg, 49cm
28 martie - Daria-Nicole (pui de iulianaem) ora 9:00, 3,170kg, 48cm, Apgar 9, Craiova
28 martie - Calin(pui de lady_D) ora 22:15, 3,200kg, 52cm

APRILIE
4 aprilie – Maria-Anca (pui de Vipera) 3,150kg, 52cm, Apgar 10, Bucuresti
5 aprilie – Teodora Maria (pui de Cruela) 3,800kg, 57cm, Apgar 10, Cluj Napoca
10 aprilie – Alexandra Georgiana (pui roxy_pisoiu) ora 11:05, 4,000kg, 51cm, Bucuresti
12 aprilie – Gabriela (pui de Hellene73) ora 9:45, 3,520kg,51cm, Apgar 10, Suceava – Poze
15 aprilie – Raul (pui de bebiku) 4,000kg, 52cm, Apgar 4, Botosani
19 aprilie – Marco (pui de miky_lory)
19 aprilie – Mihai-Madalin (pui de extransa) , ora 10,30
22 aprilie – Adnan (pui de Shadia) 3,400kg, 54cm, Cluj – Poze
24 aprilie - Smiljan Oswaldo (pui de loredanaa)
27 aprilie – Karina (pui de Aka) 3,450kg, 52 cm, Apgar 8, Bucuresti

MAI
4 mai – Alexandru Mihai (pui de mitroiualina), Targoviste
5 mai – Denis Florin (pui de cristinarotar) ora 10:50, 3,600kg, 55cm, Apgar 8,9, Sibiu
7 mai – Chira Elena (pui de mari76), ora 09.10, 3.000g, 47 cm, scor Apgar 8, Bucuresti
7 mai – Eduard-Stefan (pui de Cafelutza) ora 19:55, 3,600kg, 52cm, Apgar 8, Ploiesti
7 mai – Teodora-Maria (pui de sadicutza) ora 23:10, 3,150kg, 49cm, Apgar 9, Bucuresti –Poze
10mai – Rihanna (pui de business) ora 12:20, 3,100kg, 49cm, Apgar 9, Galati
12 mai – Mihnea Viorel Catalin (pui de Lorri) ora 6:05, 3,700kg, 54cm, Apgar 9, Craiova
15 mai – Eric-Alexandru (pui de bubulinaRea), 3,300kg, 51 cm, Sibiu
18 mai – Nikolas Levi (pui de mcelle), ora 14:15, 4,500kg, 55cm, Apgar 9,10, Bucuresti –Poze
21 mai – Angel-Gabriel (pui de adutza25), 3,400kg, 53cm, Apgar 9, Teius
28 mai – Ana Stefana (pui de nicolle_77), ora 07:10, 2,850kg, Apgar10/10, Cluj
29 mai – Cosmin Andrei (pui de hela), Alexandria
31mai – Alexia-Elena (pui de miha-alexia), ora 08:35, 3,600kg, 54cm, Apgar 9, Sibiu

Avem 15 fetite si 23 baietei, sa cresca mari si sanatosi!!! Si lista ramane deschisa...

Mamicile noastre minunate sarut :
Lorri - Maria – 15.01.1986
Iulianaem - Iuliana - 04 .02.1980
Crriss - Cristina - 23 .02. 1978
Extransa – Georgiana - 15.03.1985
Shadia - Iulia - 29.04.1982
Business - Ana-Maria - 10.06.1977
MaggieB – Magdalena – 13.06.1973
Claudiadinu - Claudia - 09.08.1981
Cristinarotar – Cristina – 17.08.1982
Lumyelena – Luminita - 11.09.1977
Roxy_pisoiu – Roxana – 23.09.1977
Desiree – Rodica - 01.10.1983
Laura-feelings - Laura - 18.10.1980
Mari76 - Mariana - 03.11.1976
Miha-Alexia - Mihaela - 08.11.1976
Hellene73 – Elena – 13.11.1973
Cafelutza – Camelia - 27.11.1979
Loredanaa – Loredana – 13.12.1980
Bebiku – Cristina - 22.12.1982

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul puisorului link cu poze, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la BBCode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

Aici am fost bebelusii de primavara 2007: 1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24

Puisorii de primavara 2007 : 1

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

02.04.2008 11:27     citat 

Hola!

....In timp ce scriam Hellene ai dechis un nou capitol! Ai facut o treaba super! Felicitari si multumim!sarut sarut sarut ....

Maggie si Mariuca multa sanatate! sarut

Chira sa te faci bine repejor! Multa sanatate! Pupici! sarut

Bussiness, sa-ti traiasca nepotica, sa fie sanatoasa! Rihanna e frumoasa rau! Finuta si delicata! Pupici! sarut

Hellene, sper sa scape curand George de problema la masea. Multa sanatate! Pupici!

Lorri, frumos tare Mihnea! Imi place cel mai mult cum este in ultima poza! Pupici...batausului! rad Tare faina si poza cu amandoi, iti semana mult! Eu de mult am zis ca imi fac o poza cu Edutzu mai de aproape asa, fata langa fata. Toata lumea spune ca seaman cu mine si eu ma mandresc cu asta. foarte fericit Cu tac-su semana doar la ochi.

Shadia, pupam pe Adnan! Ia spune drept nu gusta gelul inainte de a-l aplica? rad

Loredana, eu zic sa nu-ti faci probleme in privinta lui Smiljan, o sa mearga el cand va fi pregatit. Nu poti face comparatie intre el si sora lui, fiecare cu ritmul lui de dezvolatare! Pupici! sarut

Cristina, pupam dintosul frumos! Ahhaa, fratiorul lui Edi in ale greutatii deci! rad

Desiree, pupici lui Mariutu! sarut

Miha, subscriu l cele spuse de Shadia! Poze, poze te rog! sarut

Edi este bine, se pare ca in curand o sa-i iasa si incisivii centrali de jos, cred ca amandoi in acelasi timp, asa cum i-au iesit cei de sus. Pana acum ii are pe incisivii centrali de sus, un incisiv lateral dreapta sus si unul tot dreapta jos.

O zi buna tuturor!

Pupici! sarut

sus

Denunta
Lorri

Copii
Mihnea : 13 ani, 8 luni

02.04.2008 11:45     citat 

Hellene, super listuta si galeria puisorilor. Multumesc ca ai schimbat poza. sarut Multa, multa sanatate lui George.

Am admirat puii Rihanna, Denis si Mihai. Trei bombonele frumoase. sarut

Cristina, si mama face la fel, il infofoleste de numa, cu toate ca noi restul stam in tricou in casa.

Multumesc Cafe, multa lume imi spune ca seamana cu mine. Cand era bebe mic semana mai mult cu tati.
Ce mai face Edi?

Am bagat puiul la nani asa ca pot si eu sa respir putin. zambet A devenit foarte curios si trebuie sa ma tin mereu dupa el, mai nou a dezvoltat o pasiune pentru CD-uri, le ia de la locul lor si da cu ele pe jos. zambet

Pupicei. O zi buna. sarut

sus

Denunta
iulianaem

Copii
Sara: 15 ani, 10 luni
Daria: 13 ani, 9 luni

02.04.2008 2:08     citat 

Salutare!!! Scuze ca nu am mai intrat cam de mult....dar de joi ma "distrez" la maxim....vorba vine...., ca, nu mai stiu daca v-am zis, mi-a facut Sara o conjunctivita infectioasa, taaare urata si agresiva(dupa spusele dr oftalmolog), asa ca pe Daria am dus-o la mama pentru o noapte...dar duminica a debutat si la ea plang sau sunt foarte trist ...acum este bine ca am luat-o din timp cu tratamentul...dar acum sunt amandoua racite...au rihnofaringita acuta prostit ...le curge nasul, tusesc ...asa ca avem un muuunte de pastile...pintre care si antibiotice, astea din urma nu am vrut sa le dau...dar ieri in loc sa le fie mai bine, parca se agrava....asa ca de aseara le dau antibiotic trist ...offf sper sa scapam si de asta...ca la Daria deja se intinde cu mucisorii de vreo 3-4 saptamani...Plus ca mai trebuie sa facem si vaccinul de un an!!!! prostit ...dar cand o sa fim ok!

Merge din ce in ce mai mult singurica...dar cand i se pune pata pe mine nu vrea si pace fara al meu deget.....a inceput sa zica tata, si ma adica mama rad ....au inceput sa sa joace impreuna tot mai mult...

Hai ca am scris o gramada...va pupam pe toti si toate!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
extrasansa

Copii
ionita alexandru dan - are 5 anii si 9 luni
ionita mihai madalin

02.04.2008 3:53     citat 

Hellen a iesit foarte frumos galeria puisorilor astazi daca tot a fost cald unpic am iesit si noi afara unpic sa lom aier ca nu mai esisem de doua saptamini cu piticu meu este si racit si am zis sa nul mai scot astazi am fost cu cel mare la gradinitasi ne-a dat doamna si pozele de paste au facut poze va pun si o poza cu el sa vedeti si voi

sus

Denunta
extrasansa

Copii
ionita mihai madalin

02.04.2008 3:55     citat 

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
Shadia

Copii
Adnan: 13 ani, 9 luni

02.04.2008 5:11     citat 

Buna seara si de la noi (sau o fi inca buna ziua?)
a trebuit sa iau notite ca sa nu uit pe nimeni:)
Incep prin ai multumi lui hellen pt listuta si pt noua poza toti puisorii sunt superbi
Ne pare rau ca George are acum problemute la masea noi care speram ca putem lua nishte cursuri de hair stilist de la el:(
Chira iti dorim sa te faci bine repede repede
extrasansa iti dorim sa scapi repede si bine de necazuri - frumusei puiutii in poze
business felicirtari primei surioare pt feitia ii dorim o viata frumoasa linistita si plina de bucurii o pupam si noi la randul nostru
frumoasa foc rihanna si ce par frumos si bogat are absolutsuperba
Loredana - sa sti ca nici noi nu stam in picioare si nici nu umblam inca se pare ca baietii sunt mai lenesi in general ca fetitele sau gresesc oricum nu cred ca avem de ce sa ne facem probleme daca sunt perfect sanatosi
si la noi a fost uart azi dar tot am avut parte de o plimbarica cu masina super
acum dam bataie de cap lui buni ca avem un plus de energie astazi
Cam atat pt azi de la noi
va pupacim dulce dulce
alexiuta, miha unde santeti? we miss u!
Cris, vladi??

sus

Denunta
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

02.04.2008 6:35     citat 

Salut inca o data pe ziua de azi cool

George a facut galagie la dentist, nu vroia sa o lase pe dna dr sa ii umble la masea, asa a facut de fiecare data, desi eae tare atenta si atat il tine de povesti sa nu se teama. Insa e atat de umflata falcuta incat noua ne era teama si trebuia sa ii dea drumul la un canal si avem de acum treaba pana ii trece.

Shadia, cu mare placere va astept la cursuri scot limba sau venim noi! trag cu ochiul

Extransa frumoasa felicitarea voastra! sarut

Business, exact ce era mai important am uitat sa iti scriu: sa iti traiasca nepotica si sa fie sanatoasa! Are si Rihanna cu cine se juca apropiat de varsta ei! sarut

Iuliana, saptamana trecuta a stat George acasa tot cu conjunctivita culeasa de la camin trist e a nu stiu cat-a oara cand o face. L-am luat rapid cu toaleta cu ser fiziologic si kanamicina, si cand am vazut ca ceda tare greu, i-am pus Tobrex si si-a revebit rapid. Si gabi tot cu el vroia, atat de greu ii tin separati cand sunt amandoi acasa, vad ca a scapat (am tamponat-o preventiv cu ser si pe ea la ochisori)! Sanatate maxima la fete si va pup! sarut

Cafe, va tin pumnii sa iasa dintii fara alte chestii colaterale! M-am grabit sa deschid capitol, nu stiam cand pot sa intru. Cand ne mai arati poze? sarut

Cristina, cred ca majoritatea bunicilor au ce au cu imbracatul mai gros rad La noi este mai rece fiind parter, caciulita subtire pe cap are mai tot timpul, insa daca vine mamanul meu sa stea cu ea, o gasesc cu inca un pantalon sau bluza pe deasupra rad

Lorri, tehnica asta noua ne termina, asa-i? rad Poate vrea puiul sa fie dj si tu nu intelegi! trag cu ochiul

Bebikule, ce faci? Ce face Raul? sarut

Crriss, unde esti??? sarut

Dezirica, capitolul trecut ai fost prima, acum??? sarut

Va pup pe toate si ma retrag la Gabi, care e plina de energie si vrea sa redecoreze casa rad (de 2 ore scriu mesajul rad )

sus

Denunta
crriss

Copii
Vladimir: 13 ani, 10 luni
Filip: 11 ani, 1 luna

02.04.2008 7:51     citat 

sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Am venit acum cateva ore
Stim ca ati sughitat, ca v-am dus dorul si am vorbit despre voi. Iar sora-mea mi-a mai povestit cate ceva trag cu ochiul(am pus-o sa intre, ca trebuia sa mai stiu ce se intampla)

Suntem cam obositi(Slobozia, Targoviste, Sinaia, Brasov, Poiana Brasov si retur), deci va povestim pe maine cum a fost. foarte fericit

Vladimir va spune de acum : Aidadan, aidadan rad rad

Suntem bine cu voi aici sarut Astept sa vad exact ce ati facut

sus

Denunta
Lorri

Copii

02.04.2008 9:19     citat 

Buna seara.

Iuliana, multa sanatate fetitelor. zambet

Extrasansa, tare frumoasa felicitarea, mai frumos baiatul. zambet

Hellene, sa sti ca s-ar putea sa ai dreptate. foarte fericit Pup copilasii, sper sa scape repede George. sarut

Uau, Criss, dar v-ati plimbat. Odihna placuta si astept povesti. sarut

Noi azi am schimbat doctorita de familie, ne-am mutat la policlinica din cartier. Sper ca aceasta doctorita sa fie mai pe creaca ei decat precedenta, adica sa se implice mai mult caci asta m-a deranjat mereu la cea de dinainte. La prima vedere pare OK, dar ramane sa ma conving pe percurs.

sus

Denunta
bebiku

Copii
Raul - minunea noastra poznasa: 13 ani, 9 luni

02.04.2008 10:50     citat 

Buna seara , ce faceti dormiti? foarte fericit
Eu abia acum am terminat supa...am avut o ziii...
Am intrat doar sa va salut , de fapt sa va zic noapte buna si ne conversam maine dimineatza la cafea foarte fericit
PUpici!

sus

Denunta
extrasansa

Copii
ionita mihai madalin

03.04.2008 6:33     citat 

buna dimineata am intrat sa va spun ca-mi pare rau dar un timp no sa mai intr fortata de problemele care le am va trebui sa ne mutam la tara acolo nu am internet si nu o sa mai pot intr pana nu o sa bagam asa ca nu stiu cam cat timp o sa fie sper totusi sa ne auzim in curand plecam la soacra trist nu sant suparata ca ma duc acolo dar ma supara faptu ca va trebui sa plec din cauza celor care nu-mi da voie sa traiesc linistita trist va pupam dulce sarut si sper sa ne auzim an curind

sus

Denunta
lumyelena

Copii
M A: 16 ani
A B: 13 ani, 10 luni

03.04.2008 8:06     citat 

Buna dimineata si de la noi.
Cate s-au intamplat in lipsa noastra.....sper sa ma lase Bogdan sa recuperez.
In primul rand vreau s aurez LA MULTI ANI si LA MULTE LUNITE sarbatoritilor pe care i-am ratat motivat , zic eu, am facut un tur de vreo 600 km in 3 zile , si acuma mai resimtim oboseala.
Hellene multumim pentru colaj.
Sanatate multaaaaaaaaaaaa la toti puisorii.
Noi trebuie sa ne ducem la vaccinul de 1 anisor. Cred ca luni mergem, sper sa fie totul in regula.

Pupici la mamici si pitici

sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
loredanaa

Copii
Zaradela-Luana - Energica,pictorita
15 ani, 7 luni
Smiljan Oswaldo - Energic
13 ani, 8 luni

03.04.2008 8:15     citat 

neata la toata lumea! a-ti baut cafeluta mamicile matinale? rad Vad ca sunt mamici si puiuti tare matinali ca mine si Smiljan de altfel.Zaradela inca doarme ea e mai tarzie cu trezitu. scot limba Pupici de dimineata de la noi sarut

sus

Denunta
Lorri

Copii

03.04.2008 11:41     citat 

Buna ziua.
Am intrat pe fuga sa vad ce faceti.
Puiutul meu nu vrea sa doarma si trebuie sa merg sa il conving, de obicei la ora asta trebuia sa doarma.
O zi buna.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: