· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > Schimbare de lapte praf. Va rog, raspunsuri urgente.
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Schimbare de lapte praf. Va rog, raspunsuri urgente.     
Dum-Dum

Copii
Vitus-Dominic: 11 ani, 10 luni

07.04.2008 8:43   Schimbare de lapte praf. Va rog, raspunsuri urgente.  citat 

Salut fetelor, va rog sa-mi dati niste sfaturi in ce priveste un lapte praf nu foarte gras, care sa fie si placut la gust pt. puiul meu. Acum eu folosesc lactogen 1 cu prebiotice dar, pe langa ca se gaseste foarte greu la noi , nici nu -i place micului meu pui. Cum vreau sa-l hranesc plange si nu-l vrea decat cand nu mai poate de foame.Alte probleme nu are, am vorbit si cu medicul lui care l-a vazut, si cu medicul de familie. Asa ca va rog pe voi sa-mi dati niste idei. Multumesc.

sus

Denunta
elmi

Copii
David: 14 ani, 1 luna
Edina: 12 ani

07.04.2008 8:53     citat 

Mie dintre toate mi-a placut formula Lactana Topfer ( acum conteaza si ce ii place bebelusului), dupa care humana (cred ca asta ar ramane in top si se gaseste peste tot).

sus

Denunta
Dum-Dum

Copii
Vitus-Dominic: 11 ani, 10 luni

07.04.2008 8:59     citat 

Ah, da...de Humana parca am auzit eu ca ar fi ceva bun ( multe mamici il folosesc ).Numai sa nu fie exagerat de gras sa-l constipe.Noua Nan 1 nu prea l-am placut in plus il cam constipa .

sus

Denunta
tic_tic

Copii
Parascheva-Ioana: 13 ani, 2 luni

07.04.2008 11:46     citat 

Noi i-am dat Ioanei Nan, si apoi Humana...am fost destul de multumita de Humana . A crescut frumos si ii placea la gust. Acum depinde de copil. Eu zic sa incerci cu Humana....dupa parerea mea e un lapte bun.
Pofta buna!! sarut

sus

Denunta
carole

Copii
little princess: 11 ani, 8 luni

07.04.2008 3:38     citat 

Milumil 1 e cel mai dulce dintre toate si implicit mai gustos. Noi l-am incercat, avea si scaune bune dar l-am schimbat pt ca ii placea atat de mult incat a luat dublu in greutate, ceea ce nu-i neaparat de dorit la un copil alimentat exclusiv pe lapte praf.
De Humana, Lactana stiu ca constipa la fel ca NAN.

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 26 ani, 2 luni
Federica: 13 ani

07.04.2008 3:39     citat 

Federica a baut Humana si i-a placut foarte mult. E un lapte foarte bun cu prebiotice

sus

Denunta
matynca

Copii
maya catinca - energica si fericita
13 ani, 1 luna

07.04.2008 7:46     citat 

dum-dum,eu sunt pt milumil.

sus

Denunta
tic_tic

Copii
Parascheva-Ioana: 13 ani, 2 luni

07.04.2008 10:01     citat 

----------
carole a scris:

De Humana, Lactana stiu ca constipa la fel ca NAN.
----------

Depinde de copil ...Ioana nu a avut niciodata probleme cu constipatia de la Humana...a avut scaune foarte bune mereu. Trebuie incarcat ....dar stiu foarte bine ca si Milumil e un lapte bun.
sarut

sus

Denunta
gedana

Copii
Constantin: 13 ani, 1 luna

08.04.2008 8:11     citat 

eu recomand Humana,cu succes,f f bun dar da dependentza jenat Noi nici acum nu puteam scapa de el.Nue f dulce,ceea ce e f bine,zic eu...am auzit ca Milumil e mai dulce,deci ramane la latitudinea ta.

sus

Denunta
gedana

Copii
Constantin: 13 ani, 1 luna

08.04.2008 8:14     citat 

Dum-dum,eu i-am dat Humana inca din prima luna,nu a fost niciodata suficient laptele de la mami...asa ca primea completare tot impul...pe el nu l-a constipat.Intr-adevara a aparut ceva constipatie,dar dupa 4 luni,cand a inceput diversificarea....deci nu era de la lapte.Succes.

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 13 ani, 8 luni

19.04.2008 1:38     citat 

incearca si gama similac...se dizolva mai greu, e adevarat, dar noi am tinut-o asa de la 6 luni pina aproape de 2 ani, cind am trecut pe nan junior si apoi pe parmalat
humana n-a vrut sa manince absolut nimic (nici macar cereale sau ceai...), milumil 1 a mers, 2 a iritat-o infernal

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: