· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2007 - Cap.46
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2007 - Cap.46     
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 6 luni
Antonia: 10 ani

03.05.2008 10:17   Bebelusi de vara 2007 - Cap.46  citat 

CAPITOLUL ANTERIOR

Iunie

simo_stu-------------------bebe Mara Cristiana, -4 Iunie, -ora 13:15, -3.700kg, -51cm, Apgar 10

rhoneea--------------------bebe Pierre-Sebastien , -5 Iunie, -ora 9:45, -3.800kg, -52cm, Apgar 10

natalya_2014 ------------bebe Robert Cristian, - Cantacuzino, -5 Iunie, -ora 15:30 ,-54cm,Apgar 8-9

tiarra ------------------------bebe Daria Teodora - Brasov - 5 Iunie -ora 19:05 -3,400kg, 51cm, Apgar 9

free7pussy--------------------bebe Medeea Maria, - 5 Iunie

Michi_30------------------ bebe Andreea Ruxandra, - 10 Iunie

abyramy---------------------bebe Albert, -10 Iunie, -ora 9:45, -3.600kg, -53cm

mamimea----------------bebe Sofia-Nicoleta,-11 Iunie, -ora 12:45, -4.600kg, -53cm, Apgar 9

PuYuMeU-------------------bebe Ariana, -12 Iunie, -ora 12:30, 3.400kg, -48cm, Apgar 10

vioelena---------------------bebe Edmond-Nicholas, -15 Iunie, -ora 21:25, -2.890kg, -50cm, Apgar 9

dandria -------------------bebe Marcus, -Chicago, - 16 Iunie, ora 22:29, -3,580kg, -52cm, -Apgar 9

me_andra-----------------bebe Emma Maria-Adina, -16 Iunie

anykara--------------------bebe David Gabriel, 18 Iunie, -ora 01:05, -3.250kg, -50cm, Apgar 9

march----------------------bebe Andreea Maria, -18 Iunie, -ora 14:00, -3.800kg, -51cm, Apgar 7

RoBlondy ------------------bebe Radu Sebastian, - SUA, -18 Iunie, -ora 17:07, -3,997kg ,-53.5cm

danielle13-----------------bebe Ramona, Germania, -20 Iunie, -3.360kg, -ora 14.47, -51cm, Apgar 10

ralumati--------------------bebe Luca, Spit. Univ. Bucuresti, - 20 Iunie,- ora 6:45, -3,700kg, -49cm, Apgar 10

daci--------------------------bebe Tudor Andi, -24 iunie,-ora 22:05, -3.200kg, - 54cm

Mihaela29 -----------------bebe Matthew David,- Canada, -26 Iunie, -ora 3:21, -3,840kg, -51.2cm

Rolanda -----------------bebe Vlad Andrei,- Cantacuzino, -29 Iunie, -ora ?, -3,350kg, -50 cm, -Apgar 10

benedekanca5 -----------------bebe Eric,- Madrid, -30 Iunie, -ora ?, -3,670kg, -51.5 cm

Iulie

ocrisu -----------------------bebe Paul Andrei, -1 Iulie , -ora 21:05 , -2,700kg, -50cm, Apgar 8

cristina26---------------bebe Ingrid Ecaterina, -2 Iulie, -ora 11.37, -3.000kg, -48cm

pusha-----------------------bebe Serban Nikolas, -4 Iulie, -ora 5:45, -3.600kg, -51cm, Apgar 9

lulualexandra---------------bebe Alexandra, -5 Iulie, -ora 11.10, -3.250kg, -50cm, Apgar 9-10

totosa------------------------bebe Andreea Adriana, -Belgia, -5 Iulie, -ora 17:45, -2,950kg, -48cm, Apgar 9.10.10

olguttza----------------------bebe Olga Cristiana -, 5 Iulie, -ora 21:30, - 3,500kg, -49 cm, -Apgar 9

danapisoi-------------------bebe Andrei Bogdan, -6 Iulie, -ora 11:55, -2,300kg, -42 cm, -la 34 saptamani, -Agpar 9.

anka-mario------------------bebe Mario-Florin, 7 iulie, -ora 12:25, -3.100kg, - cm?, -Apgar 9

ramona79------------------bebe Raisa Georgiana, -10 iulie , -ora 13:05, -3.300kg , -50 cm

Uika----------------------------bebe Matea-Tiana, -10 Iulie, -ora 1:50, 3kg, -50cm, Apgar 9

isa1980ro-----------------bebe Danah-Anastasia, -10 Iulie, -ora 19:10, -3.500, -50 cm

MamaluDaria-----------------bebe Daria Elena, -13 Iulie, -ora 14:23, -2.100, -46 cm, -Apgar 9

dya_dragutza-------------bebe Daria Florentina, -15 Iulie, -ora 13:55, -3.150kg, -49 cm

nicolici3---------------------bebe Vlad Ionut, -17 iulie, -ora 12:11, -4.400kg, -54cm, -Apgar 9

andra26--------------------------bebe Teodora Christiane, -18 iulie, -ora 10.48, -2,640kg, -46cm, Apgar 10

july_g-------------------------bebe Liana-Gabriela, -21 Iulie, -ora ?, -3.200kg, -50cm, Apgar 9

Misina------------------------bebe Radu Mihai, -23 Iulie, -ora15:40, -3,100kg, -51cm, - Apgar 9

Bebeteo------------------------bebe Teodor, -24 Iulie, -ora18:20, -3,200kg, -51cm, - Apgar 9

strumfitza---------------------bebe Ana Irina, -25 Iulie, -ora 14:00, -3,500kg, -51cm, Apgar 9

bubulina77------------------bebe Thia, Cluj, -27 iulie, - ora 11.40, -3.900kg, -57 cm, Apgar 10

anema------------------bebe Alessia Maria, -27 iulie, - ora 9.05, -2.700 kg, -47 cm, Apgar 10

DJ------------------------------bebe Ionut-Horia, -29 Iulie, - ora 18:31, -3.730g, -53 cm

Gabriellanic-----------------------bebe Vladimir, -30 Iulie, - ora ?, -3.500g, -52 cm, Apgar 10

August

aly_ianis-------------------bebe Ianis Gabriel, 2 August, -ora 17:45, -3.600kg, -52 cm

aola-----------------------bebe Sara Maria, 4 August, - ora 21.39, -3.950 kg, -51 cm, -Apgar 9

acinom-----------------------bebe Stefania, 6 August, -3.000 kg, -50 cm

sufletel4u-------------------bebe Victor-Andrei, 8 August, -ora 17:30, -3.700kg, -52 cm, Apgar 9

tanasoaica-------------------bebe David Nicolae , Suceava, -10 August, -ora 4:45, -3.530kg, -52cm, Apgar 10

vicky1---------------------------bebe Rebecca Mary, -11 August, -ora 13:34,-3.670kg, -cm?, Apgar 8-9

stelutzza----------------------bebe Radu , Brasov, -13 August, -ora 17:40, -2.600kg, -47cm, Apgar 7

Cosmy13------------------------bebe Cosmin Andrei, -13 August, -ora10:15, -3,050kg, -51cm, - Apgar 9

ecko---------------------------bebe Eric-Antonio, C-ta, -17 August, -ora 6:40, -3.400kg, -52cm, Apgar 9

Carmen_steffy---------------------bebe Stefania, -19 August, -ora 10:05,-3.500 kg, -51 cm, Apgar 7

catel---------------------------bebe Mario-Antonio, 26 August, -ora 11:11, -3.900kg, -55cm, Apgar 10

MureM---------------------------bebe Rebecca Maria, -26 August, -ora 4:35,-3.900 kg, -57 cm, Apgar 10

Isabela-bv--------------------bebe Mihai, -28 August, -ora 15:20, -2.500kg, -47cm, Apgar 8

Viviana_---------------------------bebe Ariana Ellen, SUA, -30 August, -ora 2:31,-3.999 kg, -52.07 cm

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 6 luni
Antonia: 10 ani

03.05.2008 10:24     citat 

La capitolul anterior s-a facut un sondaj pentru alegerea noului titlu al subiectului. In urma exprimarii a 45 de voturi, clasamentul este urmatorul:
1. Buburuzele verii 2007: 20 voturi
2. Fluturasii verii 2007: 10 voturi
3. Razele verii 2007: 8 voturi
4. Strumfuletii verii 2007: 4 voturi
5. Stelutele verii 2007: 3 voturi
6. Floricelele verii 2007: 0 voturi.
Asadar, incepand cu 1 iunie, subiectul nostru se va numi "Buburuzele verii 2007". Pupam toate buburuzele dragi. sarut

sus

Denunta
bebiku

Copii
Raul - minunea noastra poznasa: 13 ani, 9 luni

03.05.2008 11:03     citat 

Felicitari...ati ales un nume de alint foarte frumos.
Nu pot sa cred ce repede a trecut timpul, in curand si puiutii vostri vor trece de etapa bebelus ca sa zic asa foarte fericit

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 13 ani, 5 luni
Ida Maria: 10 ani, 1 luna

03.05.2008 1:59     citat 

Va rog sa il scoateti pe Ionut-Horia din lista si din colaj (mai ales ca e gresit numele de doua capitole). Indiferent de cum ii zic eu acasa nu e nici buburuza si nici reclama la produse de curatat.

sus

Denunta
bebiku

Copii
Raul - minunea noastra poznasa: 13 ani, 9 luni

03.05.2008 2:31     citat 

Pe cuvant , chiar nu inteleg ce e cu revolta asta impotriva acestui alint confuz
Cata rautate poate exista in unele persoane ...sa transforme acest nume in ceva atat de urat. Chiar nu inteleg confuz confuz confuz
Imi pare rau ca ma bag , dar deseori citesc ceea ce postati si-mi place.
De ce unele persoane trebuie sa vina cu astfel de idei...nici nu stiu cum sa le zic...si sa distruga ce este frumos.
Oricum, daca nu doresc sa posteze sa nu o mai faca iar voua sa nu va para rau dupa ele.
Cred ca toate vrem sa citim lucruri frumoase despre puisori, toate vrem sa ajutam si sa fim ajutate la nevoie, toate dorim un sfat si o vorba buna, nu critici si comentarii rautacioase,
Inca o data imi cer scuze ca ma bag, dar imi statea pe limba sa spun ceva( sau mai bine zis pe buricutul degetelor foarte fericit ), mai ales ca tot timpul citesc postarile si chiar ma indispun cand citesc rautati si cand vad cum unele persoane au chef de cearta.
Nu este nimeni obligat sa posteze aici, iar daca cineva se simte jignit are libertatea de a alege.
Imi cer scuze pt eventualele greseli de exprimare sau ortografie(am vazut ca sunt unele persoane care stau la panda , pregatite sa corecteze )
Sper din suflet sa nu va suparati pe mine si sper sa citesc in continuare numai lucruri frumoase, sa pot apela cu incredere cand am nevoie de ajutor.
O zi buna va urez!

sus

sufletel4u

Copii
VICTOR - ANDREI - cel mai vioi!
13 ani, 5 luni

03.05.2008 2:56     citat 

Oana, buburuze sa fie! rad scot limba rad rad

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 13 ani, 6 luni
Denis Gabriel: 11 ani, 3 luni

03.05.2008 3:11     citat 

----------
bebiku a scris:
Pe cuvant , chiar nu inteleg ce e cu revolta asta impotriva acestui alint confuz
Cata rautate poate exista in unele persoane ...sa transforme acest nume in ceva atat de urat. Chiar nu inteleg confuz confuz confuz
De ce unele persoane trebuie sa vina cu astfel de idei...nici nu stiu cum sa le zic...si sa distruga ce este frumos.
Oricum, daca nu doresc sa posteze sa nu o mai faca iar voua sa nu va para rau dupa ele.
Cred ca toate vrem sa citim lucruri frumoase despre puisori, toate vrem sa ajutam si sa fim ajutate la nevoie, toate dorim un sfat si o vorba buna, nu critici si comentarii rautacioase,
Inca o data imi cer scuze ca ma bag, dar imi statea pe limba sa spun ceva( sau mai bine zis pe buricutul degetelor foarte fericit ), mai ales ca tot timpul citesc postarile si chiar ma indispun cand citesc rautati si cand vad cum unele persoane au chef de cearta.
Nu este nimeni obligat sa posteze aici, iar daca cineva se simte jignit are libertatea de a alege.
Imi cer scuze pt eventualele greseli de exprimare sau ortografie(am vazut ca sunt unele persoane care stau la panda , pregatite sa corecteze )
Sper din suflet sa nu va suparati pe mine si sper sa citesc in continuare numai lucruri frumoase, sa pot apela cu incredere cand am nevoie de ajutor.
O zi buna va urez!
----------

asta e motivul pentru care eu nu am mai postat de atata timp....azi am pus niste poze cu raisa si atat
tot felul de discutii , certuri inutile, jigniri....nu stiu, mie una imi strica tot cheful, parca inainte nu era asa....nu vreau sa atac pe nimeni asa ca ma voi opri aici.

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 13 ani, 6 luni
Denis Gabriel: 11 ani, 3 luni

03.05.2008 3:33     citat 

vad ca mesajul lui bebiku a fost denuntat.....de ce? care e faza? ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap in fond are dreptate

sus

Denunta
amamaria

Copii
Lavinia: 21 ani, 11 luni
Andrea Alexandra: 8 ani, 3 luni

03.05.2008 3:52     citat 

Ramo chiar ma intrebam ce e cu voi de nu mai postasei la subiect.
am descoperit acum si motivul trist ......cand am intrat la subiectu vostru si am vazut dispute am crezut intial ca am gresit adresa confuz
eu personal mi-am alintat fata inca de la varsta de 5 zile ,,iepuras,, si desi are 9 ani inca asta este cel mai des folosit alint pe langa gargarita ,bubulina,...etc
la un singur alint pot spune ca am renuntat dar nu definitiv ......obisnuiam sa-i spun ingeras ...insa din momentul in care m-am inscris pe forum si am vazut semnificatia ingerasilor de aici trist am retineri.
este subiectul mamicilor de vara si voi va alegeti denumirea pt viitor si indiferent de care va fi aceea eu oricum voi intra cu aceeasi placere sa va citesc postarile si sa va admir copilasii sarut sarut sarut

sus

Denunta
abyramy

Copii
Albert: 13 ani, 7 luni

03.05.2008 5:08     citat 

Nu pot sa cred unde se poate ajunge de la un simplu alint... trist . Nici eu nu am votat buburuzele, am votat fluturasii, dar nu ma deranjeaza...sunt copilasii nostri si ii alintam in toate felurile...eu, de exemplu, ii spun lui Aby maimutica... trag cu ochiul si nu numai...
Dar sa se ajunga la certuri pe tema asta... ochi peste cap
Pupacim bebeii si buburuzele si fluturasii si gazulitele si pe toti bebicii sarut sarut sarut

sus

Denunta
cristina26

Copii
Paul Aaron
Ingrid Ecaterina - Ingrid
13 ani, 6 luni

03.05.2008 5:26     citat 

Buburuze sa fie foarte fericit mie imi place foarte fericit
Imi pare rau ca bebik a fost denuntat, poate a facut cineva asta din gresala.
Acum despre noi.
Avem 10 luni si o zi foarte fericit. Nu stiu unde au trecut asa repede lunile acestea, dar pot sa spun ca au fost si sunt foarte fericit cele mai frumoase luni din viata mea. Sunt sigura ca si la voi este la fel
Va doresc un sfarsit de saptamana placut

sus

Denunta
sufletel4u

Copii
VICTOR - ANDREI - cel mai vioi!
13 ani, 5 luni

03.05.2008 6:29     citat 

Fetelor, cat mai dureaza procesul "dintilor"? Acum are gingiuta umflata. ochi peste cap

Nu s-a incheiat discutia asta!? surprins trist
Eu m-am inscris, oricum, mai bine de o saptamana pe un alt site pt copii.....sunt si acolo multe multe si marunte, si intru peste tot.

Ceea ce am zis despre titlul, MAI ZIC PT ULTIMA DATA, nu a fost scris cu nicio rautate.Este normal sa interpretati asa, pt ca asa interpreteaza "tot omu" ......ar avea si un inteles teologic chestia asta....ceva legat de concupiscenta, o intreaga "filosofie" ce poate explica interpretare voastra.......Am atras atentia doar. Nu am combatut/ atacat persoane, ci idei.....si asta intr-un MOD CIVILIZAT....
Nu imi arunc frustrarile pe forum, dupa cum am fost acuzata......

O seara buna tuturor!

sus

Denunta
ralumati

Copii
Matei: 15 ani, 9 luni
Luca: 13 ani, 7 luni

03.05.2008 9:08     citat 

----------
bebiku a scris:
O zi buna va urez!
----------

trist trist trist Din pacate, ai mare, mare dreptate. trist
Nu-mi vine sa cred ca revenim la acest subiect pe care l-am crezut incheiat o data pt. totdeauna. trist
Cat despre denuntarea mesajului, parca imi vine greu sa cred ca a facut-o mami DJ, asa cum imi vine greu sa cred ca se simte jignita de acest titlu. Mie, sincer, imi pare rau ca nu-l voi mai vedea si nu voi mai citi despre Ionut-Horia. trist

sus

Denunta
ralumati

Copii
Matei: 15 ani, 9 luni
Luca: 13 ani, 7 luni

03.05.2008 9:12     citat 

In alta ordine de idei, pt a reveni la lucrurile frumoase si dragi mie care ma determina sa citesc si sa scriu la acest subiect, pupici multi sarbatoritilor de ieri - Ianis si Ingrid - dar si celor doi frumosi care au petrecut atat de bine la iarba verbe - domnisoara Raisa si cavalerul David. sarut
Un pupic maaaaaaaaaaare si dulce si pt. Raducu cel smecherit, pui de Stellu! sarut

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 13 ani, 6 luni
Anda Maira: 10 ani, 6 luni

03.05.2008 10:24     citat 

Nu pot sa cred ca s-a ajuns asa departe...e atat de pacat... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist trist trist
E adevarat in schimb ca mai demult era "altcumva"...eram mult mai unite, mult mai amabile, mult mai bune ! Eu stiam ca un copilas te schimba in bine, te face mai bun, mai rabdator, mai calm....se pare insa ca .......
Fetele cu care vorbeam la "vreau un copil", apoi la "gravidoase", care sunt mai vechi pe forum pot confirma asta...acum nu mai simt legatura aceea. Parca vrem sa demonstram ca suntem mai destepte, ca stim mai multe decat restul,...si nu inteleg DE CE. intrebare intrebare intrebare intrebare Aici nu trebuie sa fie nici concurenta, nici rautate. Trebuie sa fie doar bunatate, pentru ca asta este in sufletul nostru...Haideti sa reinviem bunatatea pe care o aveam in noi si sa incercam sa fim mai dragute, pentru ca putem ! Stiu sigur asta ! zambet

DJ, tu stii mami ca si eu la un moment dat eram suparata si am vrut sa ies de aici. Am primit foarte multe mesaje de la voi, pe forum, pe privat, pe mess...si mi-am dat seama ca tin foarte mult la voi si la copilasii vostri. Am cunoscut aici niste persoane extraordinare, am legat prietenii, ne facem planuri impreuna ! Nu cred ca un cuvant trebuie sa ne faca sa luam o decizie radicala. Eu vreau in continuare sa vorbesc cu tine si sa vad poze cu minunea ta pe care o indragesc mult. Te pup mami ! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: