· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2007 - Cap. 47
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2007 - Cap. 47     
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 6 luni
Antonia: 10 ani

08.05.2008 8:38   Bebelusi de vara 2007 - Cap. 47  citat 

Capitolul anterior

Iunie

simo_stu-------------------bebe Mara Cristiana, -4 Iunie, -ora 13:15, -3.700kg, -51cm, Apgar 10

rhoneea--------------------bebe Pierre-Sebastien , -5 Iunie, -ora 9:45, -3.800kg, -52cm, Apgar 10

natalya_2014 ------------bebe Robert Cristian, - Cantacuzino, -5 Iunie, -ora 15:30 ,-54cm,Apgar 8-9

tiarra ------------------------bebe Daria Teodora - Brasov - 5 Iunie -ora 19:05 -3,400kg, 51cm, Apgar 9

free7pussy--------------------bebe Medeea Maria, - 5 Iunie

Michi_30------------------ bebe Andreea Ruxandra, - 10 Iunie

abyramy---------------------bebe Albert, -10 Iunie, -ora 9:45, -3.600kg, -53cm

mamimea----------------bebe Sofia-Nicoleta,-11 Iunie, -ora 12:45, -4.600kg, -53cm, Apgar 9

PuYuMeU-------------------bebe Ariana, -12 Iunie, -ora 12:30, 3.400kg, -48cm, Apgar 10

vioelena---------------------bebe Edmond-Nicholas, -15 Iunie, -ora 21:25, -2.890kg, -50cm, Apgar 9

dandria -------------------bebe Marcus, -Chicago, - 16 Iunie, ora 22:29, -3,580kg, -52cm, -Apgar 9

me_andra-----------------bebe Emma Maria-Adina, -16 Iunie

anykara--------------------bebe David Gabriel, 18 Iunie, -ora 01:05, -3.250kg, -50cm, Apgar 9

march----------------------bebe Andreea Maria, -18 Iunie, -ora 14:00, -3.800kg, -51cm, Apgar 7

RoBlondy ------------------bebe Radu Sebastian, - SUA, -18 Iunie, -ora 17:07, -3,997kg ,-53.5cm

danielle13-----------------bebe Ramona, Germania, -20 Iunie, -3.360kg, -ora 14.47, -51cm, Apgar 10

ralumati--------------------bebe Luca, Spit. Univ. Bucuresti, - 20 Iunie,- ora 6:45, -3,700kg, -49cm, Apgar 10

daci--------------------------bebe Tudor Andi, -24 iunie,-ora 22:05, -3.200kg, - 54cm

Mihaela29 -----------------bebe Matthew David,- Canada, -26 Iunie, -ora 3:21, -3,840kg, -51.2cm

Rolanda -----------------bebe Vlad Andrei,- Cantacuzino, -29 Iunie, -ora ?, -3,350kg, -50 cm, -Apgar 10

benedekanca5 -----------------bebe Eric,- Madrid, -30 Iunie, -ora ?, -3,670kg, -51.5 cm

Iulie

ocrisu -----------------------bebe Paul Andrei, -1 Iulie , -ora 21:05 , -2,700kg, -50cm, Apgar 8

cristina26---------------bebe Ingrid Ecaterina, -2 Iulie, -ora 11.37, -3.000kg, -48cm

pusha-----------------------bebe Serban Nikolas, -4 Iulie, -ora 5:45, -3.600kg, -51cm, Apgar 9

lulualexandra---------------bebe Alexandra, -5 Iulie, -ora 11.10, -3.250kg, -50cm, Apgar 9-10

totosa------------------------bebe Andreea Adriana, -Belgia, -5 Iulie, -ora 17:45, -2,950kg, -48cm, Apgar 9.10.10

olguttza----------------------bebe Olga Cristiana -, 5 Iulie, -ora 21:30, - 3,500kg, -49 cm, -Apgar 9

danapisoi-------------------bebe Andrei Bogdan, -6 Iulie, -ora 11:55, -2,300kg, -42 cm, -la 34 saptamani, -Agpar 9.

anka-mario------------------bebe Mario-Florin, 7 iulie, -ora 12:25, -3.100kg, - cm?, -Apgar 9

ramona79------------------bebe Raisa Georgiana, -10 iulie , -ora 13:05, -3.300kg , -50 cm

Uika----------------------------bebe Matea-Tiana, -10 Iulie, -ora 1:50, 3kg, -50cm, Apgar 9

isa1980ro-----------------bebe Danah-Anastasia, -10 Iulie, -ora 19:10, -3.500, -50 cm

MamaluDaria-----------------bebe Daria Elena, -13 Iulie, -ora 14:23, -2.100, -46 cm, -Apgar 9

dya_dragutza-------------bebe Daria Florentina, -15 Iulie, -ora 13:55, -3.150kg, -49 cm

nicolici3---------------------bebe Vlad Ionut, -17 iulie, -ora 12:11, -4.400kg, -54cm, -Apgar 9

andra26--------------------------bebe Teodora Christiane, -18 iulie, -ora 10.48, -2,640kg, -46cm, Apgar 10

july_g-------------------------bebe Liana-Gabriela, -21 Iulie, -ora ?, -3.200kg, -50cm, Apgar 9

Misina------------------------bebe Radu Mihai, -23 Iulie, -ora15:40, -3,100kg, -51cm, - Apgar 9

Bebeteo------------------------bebe Teodor, -24 Iulie, -ora18:20, -3,200kg, -51cm, - Apgar 9

strumfitza---------------------bebe Ana Irina, -25 Iulie, -ora 14:00, -3,500kg, -51cm, Apgar 9

bubulina77------------------bebe Thia, Cluj, -27 iulie, - ora 11.40, -3.900kg, -57 cm, Apgar 10

anema------------------bebe Alessia Maria, -27 iulie, - ora 9.05, -2.700 kg, -47 cm, Apgar 10

DJ------------------------------bebe Ionut-Horia, -29 Iulie, - ora 18:31, -3.730g, -53 cm

Gabriellanic-----------------------bebe Vladimir, -30 Iulie, - ora ?, -3.500g, -52 cm, Apgar 10

August

aly_ianis-------------------bebe Ianis Gabriel, 2 August, -ora 17:45, -3.600kg, -52 cm

aola-----------------------bebe Sara Maria, 4 August, - ora 21.39, -3.950 kg, -51 cm, -Apgar 9

acinom-----------------------bebe Stefania, 6 August, -3.000 kg, -50 cm

sufletel4u-------------------bebe Victor-Andrei, 8 August, -ora 17:30, -3.700kg, -52 cm, Apgar 9

tanasoaica-------------------bebe David Nicolae , Suceava, -10 August, -ora 4:45, -3.530kg, -52cm, Apgar 10

vicky1---------------------------bebe Rebecca Mary, -11 August, -ora 13:34,-3.670kg, -cm?, Apgar 8-9

stelutzza----------------------bebe Radu , Brasov, -13 August, -ora 17:40, -2.600kg, -47cm, Apgar 7

Cosmy13------------------------bebe Cosmin Andrei, -13 August, -ora10:15, -3,050kg, -51cm, - Apgar 9

ecko---------------------------bebe Eric-Antonio, C-ta, -17 August, -ora 6:40, -3.400kg, -52cm, Apgar 9

Carmen_steffy---------------------bebe Stefania, -19 August, -ora 10:05,-3.500 kg, -51 cm, Apgar 7

catel---------------------------bebe Mario-Antonio, 26 August, -ora 11:11, -3.900kg, -55cm, Apgar 10

MureM---------------------------bebe Rebecca Maria, -26 August, -ora 4:35,-3.900 kg, -57 cm, Apgar 10

Isabela-bv--------------------bebe Mihai, -28 August, -ora 15:20, -2.500kg, -47cm, Apgar 8

Viviana_---------------------------bebe Ariana Ellen, SUA, -30 August, -ora 2:31,-3.999 kg, -52.07 cm

sus

Denunta
anka-mario

Copii
mario florin: 13 ani, 6 luni
Sara Maria: 10 ani, 2 luni

08.05.2008 9:26     citat 

Noi cum stiti, ieri am facut 10 lunite, asa ca am zis sa mergem si la dr sa ne faca un control, si a depistat ca are un suflu la inimioara plang sau sunt foarte trist , m-am speriat rau, am numai ganduri, ne-a chemat si maine sa il asculte iarasi, pt ca nu a vrut sa stea aseara, s-a speriat si a plans,
Din ce am citit pe net, nu ar fi nimic grav, se numeste suflu sistolic, dar totusi cred ca ne trimite sa facem EKG, si o sa mergem si la un cardiolog
Mama mi-a zis ca am si eu de cand eram mica acest suflu, si nu este nimic grav, multi copii il au, dar pana nu vad eu sigur ca este bine, nu stau linistita
Voi stiti ceva de asta? intrebare intrebare intrebare intrebare
Va trimit poze de ieri, eram cam ingandurata, le-am facut dupa ce am fost la dr, asa ca va imiaginati cum ma simteam, nu am mai stiut cate kg a avut Mario la nastere prostit

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Suntem mari, avem 10 lunite zambet si speram sa fim sanatosi

sus

Denunta
sufletel4u

Copii
VICTOR - ANDREI - cel mai vioi!
13 ani, 5 luni

08.05.2008 11:21     citat 

Va invit la o feliutza de tort, si tarta cu fructe...de dimineata tot le pregatesc rad trag cu ochiul

sus

Denunta
Uika

Copii
Matea-Tiana: 13 ani, 6 luni
Ilinca Rebeca: 10 ani, 3 luni

08.05.2008 11:21     citat 

Ramona, cateva zile nu e deloc o problema..... laptele e baza in alimentatia unui copil pina la un an (desigur daca si copilul e de aceasi parere rad rad rad )

Anka-mario, nu stiu nimic despre suflu ...., dar va tin pumnii sa fie totul bine sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
tanasoaica

Copii
tanasa david: 13 ani, 5 luni

08.05.2008 11:31     citat 

Sufletel suna delicios dar nesanatos foarte fericit m-as abona cu cea mai mare placere la bunatatile tale dar din pacate am zis ca renunt la dulciuri ca sa pot sa dau kg in plus prostit
Anka-mario tare frumosi sunteti amandoi , parca sunteti copiati de pe coperta unei reviste sarut sarut pupici si multa bafta !
Victor-Andrei sa fii sanatos si la multe lunite inainte !!! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
vioelena

08.05.2008 12:36     citat 

Fetelor, iar simt nevoia sa ma descarc.....offff..sunteti primele care afla, nici macar sotul meu nu stie..tocmai mi-am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv..nu stiu cum...ne-am protejat...in fine....
Nu stiu daca sa ma bucur sau nu, adevarul este ca nu imi doream chiar atat de repede sa raman insarcinata...eu visam la mare, la concediu...sa imi dau licenta...abia apoi voiam sa ne punem pe treaba...poate ca suna egoist, dar voiam sa ma mai bucur putin de libertate, Ed a crescut, nu mai e atat de dependent de mine..
Mai e o alta problema: eu am tot fost la dentist in perioada asta, mi-am facut si anestezie (stiu ca nu e indicat in sarcina, dar habar nu aveam ca as putea fi). Si inca ceva: saptamana trecuta am fost si la solar de 3 ori..deh..eram nasa...offfff....daca as fi stiut...numai ganduri negre am in cap.....
Mi-am facut acum programare la dr si e disponibil abia pe 19 mai...
Ma gandesc la viata asta: cat de mult ni l-am dorit pe bubu, am avut 2 pierderi de sarcina, am ramas destul de greu si acum, cand nici nu ne gandeam la asta ceva, am ramas.....
Nu se pune problema sa nu il tin, Doamne fereste,dintotdeauna mi-am dorit 2 copilasi, numai ca ma gandesc la anestezia pe care am facut-o, la neoanele solarului.....
Atat am vrut sa va spun, voiam sa il sun pe sotul meu, pe mama, aveam o groaza de persoane in cap, dar m-am gandit la voi, e mult mai usor si va simt aproape de mine, chiar daca pe unele dintre voi nici nu va cunosc....
Va dati seama ca mi-a zburat tot cheful de invatat.

sus

Denunta
cosmy13

Copii
cosmin andrei - baiat mare
13 ani, 5 luni

08.05.2008 1:13     citat 

VIO,gandeste pozitiv,poate nimic din tot ce ai facut nu a afectat sarcina si acest DAR de la domnul va fi bine...........eu si cosmin te pupacim si-ti tinem pumnii ca totul sa fie bine,oricum vei face toate testele necesare,te vei sfatui cu dr tau......... sarut sarut sarut in fine........SUCCES sarut sarut
MARIO draga,sa cresti mare si sanatos,imi pare rau sa citesc ca poti fi bolnavior,ANKA,suntrti doi frumosi si ouiul iti seamana leit sarut sarut va tinem pumnii,bafta sarut sarut
VICTORAS, sa te faci mare si sa asculti de mami si de tati sarut sarut hai SUFLETEL e gata tortul?
NICO ati petrecut o vacanta minunata,la cheile bicazului l-am dus si eu pe cosmin dar in burtica [luna 8],ne-am intors din concediu pe 20 iulie-minunate locuri,minunata masina,minunati pasagerii................chiar imi era dor de tine ,si de briza de veselie si tonicitate din mesajele tale...... sarut sarut
eu pregatesc o excursie la munte,i-am dat ultimatum sotului sa-si ia concediu ca altfel imi dau eu demisia rad rad si acum incerc sa conving cat mai multi prieteni sa mearga ,sa putem lua toata vila.,,sa vedem,inca n-am unda verde de la serviciu lui tati plang sau sunt foarte trist
MISINA la multi ani ,mamico,scuze pt intarziere,sa fii sanatoasa sa ai putere pentru cei doi pui sarut sarut sarut
va pupam pe toti copii si mamici, sarut sarut

sus

Denunta
ralumati

Copii
Matei: 15 ani, 9 luni
Luca: 13 ani, 7 luni

08.05.2008 2:46     citat 

----------
vioelena a scris:
Fetelor, iar simt nevoia sa ma descarc.....offff..sunteti primele care afla, nici macar sotul meu nu stie..tocmai mi-am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv..nu stiu cum...ne-am protejat...in fine....
Nu stiu daca sa ma bucur sau nu, adevarul este ca nu imi doream chiar atat de repede sa raman insarcinata...eu visam la mare, la concediu...sa imi dau licenta...abia apoi voiam sa ne punem pe treaba...poate ca suna egoist, dar voiam sa ma mai bucur putin de libertate, Ed a crescut, nu mai e atat de dependent de mine..
Mai e o alta problema: eu am tot fost la dentist in perioada asta, mi-am facut si anestezie (stiu ca nu e indicat in sarcina, dar habar nu aveam ca as putea fi). Si inca ceva: saptamana trecuta am fost si la solar de 3 ori..deh..eram nasa...offfff....daca as fi stiut...numai ganduri negre am in cap.....
Mi-am facut acum programare la dr si e disponibil abia pe 19 mai...
Ma gandesc la viata asta: cat de mult ni l-am dorit pe bubu, am avut 2 pierderi de sarcina, am ramas destul de greu si acum, cand nici nu ne gandeam la asta ceva, am ramas.....
Nu se pune problema sa nu il tin, Doamne fereste,dintotdeauna mi-am dorit 2 copilasi, numai ca ma gandesc la anestezia pe care am facut-o, la neoanele solarului.....
Atat am vrut sa va spun, voiam sa il sun pe sotul meu, pe mama, aveam o groaza de persoane in cap, dar m-am gandit la voi, e mult mai usor si va simt aproape de mine, chiar daca pe unele dintre voi nici nu va cunosc....
Va dati seama ca mi-a zburat tot cheful de invatat.
----------

Vio, fii optimista! Daca s-a intamplat, desi v-ati ferit, inseamna ca Doamne-Doamne asta a planuit pt voi. zambet Cat despre anestezie si solar, pt linistea ta, ai putea sa consulti si un alt dr., pana ajungi la dr. tau si te va lamuri cu siguranta.
Capul sus, mamico si ... felicitari! zambet Sa fie intr-un ceas bun! sarut

sus

Denunta
ralumati

Copii

08.05.2008 2:48     citat 

Anka, va tinem si voua pumnii sa fie totul in regula! sarut

sus

Denunta
ralumati

Copii

08.05.2008 3:15     citat 

Stelu, am intrat pe Babypoint si am ramas surprins cand am vazut preturile. Superrrrrrrrr!

sus

Denunta
sufletel4u

Copii
VICTOR - ANDREI - cel mai vioi!
13 ani, 5 luni

08.05.2008 4:17     citat 

Tanasoaica, Cosmy, va multumesc in numele lui Victor.

Tanasoiaca, mami, daca tanjesti mai rau faci, dauneaza curei tale....

Cosmy, e gata de tot....tortul rad prostit . A fost o zi frumoasa, ne-am si plimbat, am facute poze. Afara a fost putina racoare. trag cu ochiul
Poate saptamana asta va veni Zana Maseluta.

Vio, te felicit, mamico! Sa fiti sanatosi! Sarcina fara probleme! sarut sarut sarut

In ritmul lui Dj. Tiesto, va pun o poza a sarbatoritului

sus

Denunta
ralumati

Copii

08.05.2008 4:44     citat 

La Multe Lunite! Victor. zambet

sus

Denunta
tanasoaica

Copii
tanasa david: 13 ani, 5 luni

08.05.2008 5:23     citat 

vio felicitarile noastre , si sa fie intr-un ceas bun !!! de acum asteptam vesti bune de la voi sarut

sus

Denunta
lulualexandra

Copii
Alexandra: 13 ani, 6 luni

08.05.2008 6:32     citat 

la mul;te lunite sarbatoritilor
vioelena, felicitari, toate is cu un scop pe lumea asta trag cu ochiul
prietena mea cea mai buna a facut anestezie la stomato tot asa in primele saptamani, acum e in luna a 7-a si se pare ca e totul ok; sa dea D-zeu sa fie bine si pt tine... de solar recunosc, nu stiu nimic foarte fericit

sus

Denunta
abyramy

Copii
Albert: 13 ani, 7 luni

08.05.2008 7:29     citat 

La multe lunite sarbatoritilor din perioada in care nu am intrat sarut sarut sarut .
La multi ani mami Misina, cu scuzele de rigoare pentru intarziere sarut sarut
Vio felicitari mami !!!!!!:x sarut sarut . Eu iti spun sa stai linistita, totul va fi bine. dDca Dumnezeu v-a dat darul acesta, stie El ce face... trag cu ochiul .
Eu am aflat ca sunt insarcinata in a 3 a luna de sarcina. In primele 2 luni mi-a fost foarte rau, dar din cauza ca aveam menstruatia normala, nu mi-a trecut prin cap ca ar putea fi bebe. Asa ca la sf. primei luni, inceputul celei de-a 2-a, am facut RAZA la stomac, procedeu repetat o jumatate de zi, pentru ca nu se vedea bine ce e ....verdictul: inceput de cancer la stomac...nu stiu exact in termeni medicali, dar asa ne-a explicat...am fost pe urma la Iasi, am facut endoscopie, mi-a zis ca am gastrita nu stiu de care...mi-a dat tratament pentru asta, pe care l-am luat pana in momentul in care am aflat ca sunt insarcinata. La primul control, am intrebat-o pe dr. mea ce sanse sunt ca bebe sa fie afectat de raza respectiva...mi-a zis ca 50%....mi-a zis ca e decizia mea daca vreau sa il pastrez sau nu...eu, foarte hotarata, am spus ca bebe al meu este bine si ca il voi pastra. La 5 luni am facut morfologia fetala si dr. mi-a zis ca bebe e perfect zambet . si perfect a fost...la nastere a avut 3.600kg si 54 cm...Acum e sanatos tun, nu e mai sensibil decat alti copii de varsat lui.
Deci iti trebuie multa incredere trag cu ochiul Sanatate multa si sarcina usoara sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: