· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Alesia - fetita cu "stea" in frunte V
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Alesia - fetita cu "stea" in frunte V     
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

25.06.2008 9:52     citat 

e superba camarutza, abia astept sa reusesc si eu sa ma mut si sa amenejez pentru un bebe nou zambet. Deocamdata mai astept.

Mai vroiam sa va zic....inca din primul moment al acestui subiect, mi-a atras atentia titlul, care e minunat si spune multe. sarut

Acum sa nu va suparati, eu inteleg si punctul de vedere al adrianei, nu cred ca a vrut sa fie malitioasa. Din pacate si in mediul in care traiesc eu aspectul fizic conteaza foarte mult, dar nu generalizez ca e peste tot la fel.

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 7 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 6 luni

25.06.2008 10:36     citat 

----------
eleonida a scris:
nicolici,roxy rad rad rad
sunt pers pe forum care poate o iau de buna si cared ca va snopiti din bataie copii rad
----------

Si ...sa cheme protectia copilului domne'.....ete na scot limba rad rad rad

Acum sa o luam pe calea cea serioasa...nu ne omoram copiii.
Dar mai bine sa ii trag eu una la fund cand umbla la priza , decat sa stau sa ii explic " Mortea caprioarei" in 15 acte rad .....la 11 luni ...si pana termin actul 3 sa il vad ranjind la priza ( Doamne fereste foarte fericit ).
Trebuie sa se invete si cu un ton mai ridicat , sa faca diferenta intre bun si rau .
Degeaba m-as duce eu sa ii spun frumos:
-Dragul mamei , aia e o priza prin care trece curent de 220 v si daca pui manutza sa stii ca e uff sau chiar mai rau , puiul meu foarte fericit rad rad
O sa il doara fix in pampers rad rad rad
Dar daca ridic tonul la el si spun ferm ..nu ..nu ai voie si ii mai altoiesc si una usor la popou sa vezi cum executa . In urmatoarele minute tot acolo e rad rad rad
Asta e ...vor pricepe ei odata si odata.
Adriana, ai dreptate draga mea. Sufletul conteaza cel mai mult. Asta iti arata cat de om esti . Din pacate , in ziua de azi , pe foarte putini ii mai intereseaza sufletul...si asta e tare rau trist trist

Va pup fetelor . Viata e frumoasa si scurta . Nu uitati asta sarut sarut sarut

sus

Denunta
capi

Copii
Alesia: 13 ani, 6 luni
am nascut deja!

26.06.2008 6:11     citat 

Nico, esti mortala!!! Spune-mi daca ti-ai rezolvat problema pe care o aveai si cand putem sa mergem la Ramona, eu vreau sa ii vedem casuta, am vazut poze si e tare draguta. Si chiar ne e dor de Raisa si Vladut... sarut

Ana_348, eu nu m-am referitr la aspectul fizic in sensul de frumusete neaparat, ci in mod special la cei cu semne distincte, cu cicatrici, cu hemagioame pe fata, deosebiti de toti oamenii obisnuiti, asa cum va fi si fetita mea daca nu ii rezolvam problema definitiv, cei pe care societatea ii stigmatizeaza si marginalizeaza. Va asigur ca oamenii nu vad sufletul intai, te judeca dupa cum arati.
Niciodata un om care are astfel de semne nu va putea ajunge intr-un post important,...cati astfel de oameni ati vazut presedinti de stat, sau purtator de cuvant al vreunei organizatii de orice fel9nu ca as avea astfel de pretentii)
Sufletul Alesiei nu va conta in astfel de situatii. Cred ca nu m-am exprim at corect cand am spus standard de frumusete, trebuia sa spun standard de normalitate. Nu am pretentia ca Alesi sa ajunga fotomodel sau prezentatoare TV unde se cere frumusete, ci pur si simplu sa fie normala.
Daca nu conteaza imaginea, atunci sa va ganditi cum ma simt eu cand se holba toata lumea la pata ei si acum se holbeaza la cicatrici. Oamenii nu vad mai departe de ele, nu vad ca e dulcica si ca are niste ochi foarte frumosi. Se uita uimiti si ma intreaba daca are malformatie, sau mai rau, nu spun nimic si privesc parca cu teama...probabil multumesc lui Dumnezeu ca nu este asa copilul lor... trist

sus

Denunta
elmi

Copii
David: 15 ani, 5 luni
Edina: 13 ani, 3 luni

26.06.2008 7:53     citat 

Capi sarut , nu pre am timp sa scrit tot ce as fi vrut....Eu sunt sigura ca Alesia o sa fie o fetitza normala, fara nici o cicatrice, in ziua de azi exista atat de multe creme, operatii estetice,etc asa ca din acest punct de vedere nu trebuie sa iti faci probleme. Eu am consultat un chirurg si mi-a prezentat cateva poze cu -inainte si dupa, sunt incredibile...problema cea mai mare este ca se pierde timp, timp in care nu te poti bucura complet de fetitza ta, care este frumoasa si tare dulce....cand Edinutza mea era mica, imi doream cu disperare sa creasca, sa se faca frumoasa, era tare neagra si uratica, acum imi pare rau ca nu am savurat acele momente...asta este, cred ca va este foarte greu....poate ca in sufletul tau ai vrea sa dai timpul inainte sa o vezi vindecata totalll...pe de alta parte momentele astea nu se mai intorc. Ai grija de tine sarut
Acum nici eu nu stiu exact ce am vrut sa spun ca am o matza care se joaca cu mine in pat scot limba

sus

Denunta
nicolici3

Copii

26.06.2008 11:29     citat 

Simo , inteleg ce e in sufletul tau si eu zic sa fi la fel de curajoasa si de obtimista ca pana acum. sarut Ai mare dreptate in ceea ce spui ....din pacate trist

Problema am rezolvat-o , dar as vrea ca macar o sapt. sa stau linistita si sa nu ma agit prea mult. Ne auzim la tel si vom stabili o zi sa mergem la Ramo , cand vei putea si tu si eu . Daca vrei sa te duci tu inainte nu e musai sa stai dupa mine .Ai si tu programul tau destul de incarcat. zambet Poate ca la sfarsitul sapt. viitoare zambet

[...]

sus

Denunta
roxmaryn

26.06.2008 11:58     citat 

Apropo de prize, imi aduc aminte de Roby cand era micuta, 1 an si ceva, doi. Ma ia groaza si acum. Isi taraia cutia cu jucarii in dreptul prizei..si lua cu muuulta rabdare fiecare jucarie si incerca s-o potriveasca sa intre acolo surprins Nu-mi venea sa cred, era preocuparea ei zilnica. Iar a mea..sa rastorn cutia in fiecare zi sa iau la mana fiecare lucrusor in parte sa nu fie ceva suficient de mic sa intre acolo. Mai ales ca aduna de prin casa ORICE gasea, sau putea ajunge la el. Nu are rost sa va mai spun ca am incercat in fel si chip sa-i explic ca nu este voie acolo si ca se va rani. In cele din urma am pus capace tuturor prizelor.
In schimb.. o data si-a parlit nasul cu o bricheta ce o lasase desteptu' de ta-su pe masa. A pus-o sub nas si a apasat. Evident ca nu a stiut ca-i va face vreun rau. S-a aprins si i-a parlit nasucul..era destul de jos, dar a tras pe nas caldura aceea emanata de flacara.I-au dat lacrimile si-i miroseau narile a purcel parlit rad . Bineinteles ca never ever n-a mai pus mana pe o bricheta, numai daca auzea zgomotul uneia se speria rad . Insa..vb lui Nicolici, exclus sa fi patit asa si cu priza rad rad rad .
Plus ca eu n-am vazut/ auzit copil caruia sa-i "povestesti" despre un potential pericol si sa-i pese vreun pic. Evident, vb de un copil mic zambet

sus

Denunta
MariVic

Copii
Alexandra - frumoasa si vesela
14 ani, 1 luna

26.06.2008 1:32     citat 

lumea te judeca uneori pt. un lucru marunt lasind la o parte gramada de lucruri bune care le-ai facut trist aici trebuie sa ne incurajam nu sa ne judecam sau sa analizam texte socat vrem binele copiilor nostri pt. ca-i iubim si nu degeaba s-a creat acest topic .
Ma judeca unele mame ca fetita mea nu are cercei surprins dar mi-e greu sa explic la fiecare ca nu suporta aurul in urechi desi am incercat cu 3 perechi de cercelasi ( 14k, 18k si 24k ) a avut o infectie ingrozitoare la una din urechi a fost cuprinsa aproape tot lobul urechi si atunci am hotarit sa nu o mai chinui are timp sa-si faca gauri unde vrea ea cind o fi mare rad desi remarcile de genul " am crezut ca-i baiat daca nu are cercei " ma enerveaza la culme nervos
si ca sa nu deviem de la subiect scot limba camera lui Alesi e super frumoasa sa o foloseasca sanatoasa sarut sarut sarut

sus

Denunta
scufitaroz

Copii
Mushica: 13 ani, 3 luni
Mushicu: 8 ani, 1 luna

26.06.2008 3:48     citat 

capi citeam citeam si mi-era frica sa nu gasesc vreun mesaj de-al tau de genu: gata nu mai scriu pe forum ca m-am ofticat pa si la revedere. rad

ma bucur ca n-am gasit zambet

[...]

ma gandeam totusi ca pentru mine ar fi si o relaxare treaba cu mobilatul casei...mi se pare super sa te duci prin magazine sau sa cauti prin reviste mobila pentru casa ta... sarut sarut sper sa ajung si eu cat de curand la faza asta. plus ca apropo de luatul alesiei peste tot, pai nu trebuie si fata sa vada ce mobila vrea in camera??? nu trebuie sa-si dea si ea cu parerea? rad

va pup pe amandoua sarut sarut sarut

sus

Denunta
cory_a

Copii
Bodgan Alexandru: 15 ani, 2 luni
Carmina Delia: 10 ani, 6 luni

26.06.2008 8:59     citat 

----------
nicolici3 a scris:

Dar mai bine sa ii trag eu una la fund cand umbla la priza , decat sa stau sa ii explic " Mortea caprioarei" in 15 acte rad .....la 11 luni ...si pana termin actul 3 sa il vad ranjind la priza ( Doamne fereste foarte fericit ).
----------

mai bine pui un capac la priza, nu?

sus

Denunta
nicolici3

Copii

26.06.2008 10:09     citat 

----------
cory_a a scris:
----------
nicolici3 a scris:

----------

mai bine pui un capac la priza, nu?
----------

zambet

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

26.06.2008 10:15     citat 

----------
citat:
Ana_348, eu nu m-am referitr la aspectul fizic in sensul de frumusete neaparat, ci in mod special la cei cu semne distincte, cu cicatrici, cu hemagioame pe fata, deosebiti de toti oamenii obisnuiti, asa cum va fi si fetita mea daca nu ii rezolvam problema definitiv, cei pe care societatea ii stigmatizeaza si marginalizeaza. Va asigur ca oamenii nu vad sufletul intai, te judeca dupa cum arati.
----------

capi, am inteles perfect de la inceput si sunt total de acord cu tine. Si eu as proceda exact la fel (daca as reusi sa strang fortza necesara). Alesia are trasaturi foarte frumoase, vad din poze ca arata din ce in ce mai bine, si eu sunt sigura ca foarte curand semnele se vor estompa, mai ales dupa a doua operatie va fi un copil absolut normal. Din fericire, ai actionat foarte repede, iar Alesia este prea mica sa ramana cu amintri neplacute sau alt tip de traume, asa cred eu sarut
Ce am mai sus eu a fost ca inteleg la ce s-a referit adriana, si sa stii ca mai sunt si exceptii, si eu chiar am cunoscut oameni in functii de conducere (nu multi, de fapt 2, o fata si un tip; fata avea o problema cu estetica, vizibila, si tipul e foarte foarte balbait;in mediile respective, toata lumea ii trateaza absolut normal); dar din pacate sunt exceptii.
Sper sa nu ma intelegeti gresit. mai ales tu, capi.

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 13 ani, 6 luni
Denis Gabriel: 11 ani, 3 luni

27.06.2008 11:59     citat 

mai nu stiu daca Raisa ar reactiona la bataita....nu am incercat si nici nu cred ca e momentul....mare lucru nu cred ca ar pricepe...
spre exemplu ea avea o manie.....deschidea sertarele apoi curioasa sa vada ce e inauntru, se ridica in picioare si se lasa cu greutatea corpului pe sertar......bineinteles ca se inchidea si isi prindea manutele acolo....oricat de atenta as fi fost eu , la cate sertare am eu prin casa tot gasea cate unul .....o certam, ii explicam ca face buba....nimic.....parca era vrajita de ele.....si-a prins degetelele de vreo 2 ori rau de tot.....apoi se ducea la sertare , le deschidea si fugea rad rad rad rad , nu mai era curioasa sa vada ce e inauntru....dar dupa cateva zile a uitat.... si ca sa nu-si rupa degetele in sertarele alea ...le-am lipit pe toate cu scoch(asa se scrie confuz ochi peste cap )......prizele le-am acoperit cu mobilier si tot asa.....incerc sa inlatur pericolul, pentru ca am observat ca exact locurile ci lucrurile la care nu are voie , o tenteaza cel mai mult.....mi se pare normal, e un copil curios, inteligent, pana va creste un pic si ne vom intelege incerc sa fiu cu ochii in 7......de bataie nu stie, nu pre sunt de acord cu ea.....daca ii dau cate una peste pampers in joaca rade de mama focului rad rad si apoi nu stiu cum m-as simti daca as vedea-o plangand pentru ca i-am dat o palma....cred ca m-ar ustura palma....si mai e un motiv pentru care nu as vrea sa apelez vreodata la palme......copilul, oricat de mic este , are personalitatea lui....bataia, chiar si o palmuta in general sperie, iar cand e vorba de bataile alea.....in genul alora pe care le incasam eu scot limba rad rad cu cureaua ochi peste cap ochi peste cap , pentru te miri ce prostioara de copil nevinovat prostit (aruncat cu oase in vecini, aruncat cu acuarele peste rufele puse la uscat are vecinelor etc) ei bine, pe langa faptul ca sperie fff tare, umileste....eu stiu ca atunci cand faceam o astfel de boacana si vedeam cureaua.....eram ingrozita, tremuram desi eu am niste parinti extraordinari.....nu ma bateau tare, asa de control scot limba rad , dar numai ideea ca ma bate cu cureaua ma ingrozea.....chiar si o palma ma speria....nu vreau ca Raisa sa simta asta, nu vreau sa vada in bataie ceva.....normal, firesc ....nu vreau ca mai tarziu sa permita sa fie lovita de cineva......asa vad eu lucrurile....nu stiu cum va fi mai tarziu, poate nu voi reusi sa ma tin pe pozitie.....dar in momentul de fata......eu asa vad lucrurile zambet

acum voi nu luati mesajul meu ca pe un atac sa o contrazicere......eu stiu exact ce a vrut nico sa zica.....nici prin cap nu-mi trece ca nico ar indrazni sa-mi bata ginerele scot limba scot limba , atata ii trebuie, stiu ca daca il mai articuleaza o face mai in gluma mai in joaca dar vorbesc asa....ca idee.....parerea mea despre bataie, palmute trag cu ochiul

sus

Denunta
nicolici3

Copii

27.06.2008 12:42     citat 

Ramo , ai dreptate sarut Iti dai seama ca si Vlady face la fel . Rade cand ii mai trag una la popou.Asta ptr. ca nu ii dau sa il doara. Nici nu as putea ( doamne fereste).Oricum tot ce vrea el face si la fel ...e tare curios.Raluca a primit prima palma la fundulet pe la 4 ani si parca o aud si acum:
Asta e bataie????Nici macar nu am simtit. rad rad rad
Am o prietena care isi bate copilul cu cureaua si mie imi vine sa o strang de gat nervos nervos I-am spus de multe ori ca e nebuna , dar tot ca ea face cand o apuca nebunia pe copil.Ce ma enerveaza cel mai tare e ca aceea fetitza de 12 ani e un copil tare inteligent.Ar putea sa vb cu ea si ar intelege. Dar ea.... ochi peste cap E adevarat ca ii raspunde urat si bate din picior, dar asta e rezultatul comportamentului ei fata de copil. O injura , o da naibii...etc.Mamaaaa!!! Am preferat sa reduc vizitele ca muream cu ea de gat daca mai vedeam asa ceva. De multe ori am oprit-o ea. In fine.....

Nu sunt nici eu cu bataia.Dar de certat il cert scot limba
Este adevarat ca ei au personalitate , dar rolul nostru e sa ii indrumam.

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 13 ani, 6 luni
Denis Gabriel: 11 ani, 3 luni

27.06.2008 1:14     citat 

pe Raisa cand "o cert" bate asa nervoasa din picior si tot acolo se duce....maraind dar tot ca ea face nervos nervos nervos

sus

Denunta
nicolici3

Copii

27.06.2008 1:26     citat 

----------
ramona79 a scris:
pe Raisa cand "o cert" bate asa nervoasa din picior si tot acolo se duce....maraind dar tot ca ea face nervos nervos nervos
----------

rad rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: