· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - 32
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - 32     
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

03.10.2008 8:52   Boboceii toamnei 2006 - 32  citat 

SEPTEMBRIE

01.09 - Ana Iarina (adnas), 3,400 kg, 56 cm, 8 dintishori+4 canini +4 maselutze, poze
02.09 – Ioan Alexandru (ursulina), 7 dintishori+1 maselutza
08.09 - Estefania (nerea), 4 dintishori
10.09 - Alexandru Florin (liabalmez), 7 dintishori
17.09 - Ruxandra (sophia3), 7 dintishori+3 maselutze
21.09 - Eric Joel (bdelmari), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
26.09 - Federica (ANA_B), 12 dintishori+4 maselutze
27.09 - Stefania (margot), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
29.09 – Eduard Cristian (bblusa), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
29.09 - Anna (ralus), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
29.09 – Ilinca Brianna (janine77), 8 dintishori+3 maselutze

OCTOMBRIE

03.10 - Stefan (Lili_R), 8 dintishori+3 canini+4 maselutze, poze
04.10 - Liana Maria (alexasicoe), 8 dintishori
06.10 - David Petru (lorentap),7 dintishori+4 maselutze
10.10 - Alexandra (Ruxi_Mici), 8 dintishori+3 canini+4 maselutze
15.10 – Alexandru Ionut (hermine), 8 dintishori+4canini+6 maselutze
16.10 – Elouan (Teodora29), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
16.10 - Tudor (Doramunteanu)
18.10 – Isabella (anima_dia), 8 dintishori+4 maselutze+4canini
19.10 - Tudor Stefan (KiKilinis), 8 dintishori+4 canini+6 maselutze
19.10 - Boris (bavi), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
21.10 - David (paganika), 8 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (Amani)
26.10 - Calin (franceska1), 8 dintishori+4 maselutze, poze
28.10 – Teresa Natalia (kimm), 5 dintishori
30.10 – Eduard Andrei (Dana_Lutic&Vlad_Lutic), 8dintishori+4canini+4maselutze, poze
30.10 – Iustin Andrei (andreea29), 8 dintishori+2 maselutze

NOIEMBRIE

02.11 – Mario (Dia27), 8 dintishori+4 maselutze
02.11 – Arianna (irinuta78), 8 dintishori+3 canini+4 maselutze
05.11 – Maia Gabriela (Awa), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
08.11 – Andrei Darie (roxanamirela), 8 dintishori+2 canini+4 maselutze, poze, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (ancastefan), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze, poze
16.11 - Sonia Stefania (soniastefania), 8 dintishori+4 maselutze
20.11 - Tudor (viuta),8 dintishori+4 canini+6 maselutze, poze

Avem 14 fetite si 20 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici!!! Acomodare usoara la cresa, celor mititei si putere parintilor sa treaca cu bine peste acest pas!!!!

Sarcina usoara Ruxi_mici (20 saptamani), Adnas (10 saptamani) si Bdelmari (6 saptamani)!

Multumim Viuta pentru colajul surpriza, in cinstea noastra, la aniversarea de 1 an si pupici pentru Lili _R ca l-a postat!

Mamici nascute in octombrie:
9 octombrie – Ancastefan

Bebelusii toamnei 2006 ......si am crescut impreuna: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,
31,32,33,34,35,36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50,51,52,53,54,55,56,57,58,59,60,
61,62,63,64,65,66,67,68,69,70,71,72,73,74,75,76,77,78,79,80,81,82,83,84,85,86,87,88,89,90,
91,92,93,94,95,96,97,98,99,100,101,102.

Boboceii toamnei 2006……si mai crestem
:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,15,16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25,26,27,28,29,30

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

03.10.2008 9:08     citat 

bdelmari -- nu te-am felicitat pana acum pentru sarcina , deci felicitari , sa ai o sarcina usoara (primul trimestru e mai rau , dar trece repede ) Ma bucur mult pentru tine sarut sarut Eu rontaiam sticksuri multe multe , le aveam meru langa mine sau imi bagam nasul int-un sapun dove cu castravete..... asa scapam eu de greturi. La mine a fost insa nasol ca nu puteam sa mananc mai nimic , de am ajuns si in spital cu perfuzi , slabisem 5 kg si eram dezhidratata de la cat vomitatm.Dupa primul trimestru a fost ok. Tu sa nu faci ca mine trag cu ochiul

roxanamirela multumim pentru noul capitol si pentru listuta frumoasa sarut

sus

Denunta
hermine

Copii

03.10.2008 9:11     citat 

sa vi-l arat pe smecherila :

pozitie de somn: asa a adormit intr-o zi , eu am lipsit 5 secunde , cat am aruncat pampersul la gunoi

baie in chiuveta :

sus

Denunta
margot

Copii
stefania: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

03.10.2008 9:12     citat 

Haide sa fiu eu prima care scriu sarut in acest capitol (dupa Rox scot limba )
Chiar vroiam sa va spun ca poze inca nu reusesc sa pun de aici trebuie sa le scriu pe un cd sau sa le incarc de acasa direct pe net ca aici nu avem voie (dar gasesc eu o portita).Ne-am intalnit ieri mamicile din Brasov si o sa iau vreo doua poze de acolo si o sa le pun numai sa le primesc ca nu le-am facut eu foarte fericit .
Hermine ma bucur ca poti lucra de acasa, chiar asa de traumatizat este de cresa?.Imi pare rau sper sa fie de scurta durata si sa isi revina repede sarut .
Bdelmari eu nu ti-am spus felicitari, curajoaselor eu nu stiu daca o voi mai lua de la capat dar nu se stie niciodata prostit .
Stefania este racita ii curg mucii in fiecare zi sun si vorbesc cu ea se intelege bine cu mama mea chiar si seara imi mai cere catodata sa o duc la mamaia (dar sa stau si eu cu ea)si ii explic ca o sa vina dimineata foarte fericit .Ieri cand am sunat acasa mi-a raspuns direct Stefi si automat a spus "mamiii , vin acasa" draga de ea

sus

Denunta
hermine

Copii

03.10.2008 10:50     citat 

margot -- asteptam cu nerabdare pozele .

Cum sa spun -- Alex e un copil foart atasat de mine , intre noi este o legatura speciala ..... e un copil linistit , calm si precaut .... atata de precaut ( seamana cu mine: un exemplu : am fost la pista de carturi a lui Schumacher in Germania , toti colegii mei super fericiti incantati , bagau viteza pe pista. Eu nu, eu mergeam cu 30 la ora , franam in fiecare curba .... fara sa pot sa las loc adrenalinei si distractiei totale .... carturile prindeau si pana la 70km/ora , nu aveau centura de siguranta , aveai doar o casca pe cap ..... cateodata mai intrau in tine ceilalti praticipanti , mai ieseai in decor ..... cum sa zic am participat dar atat ..... si mentionez ca sunt sofer ,categoria A si B, si conduc de 7 ani fara probleme ) tot ce este nou il sperie trebuie sa testeze mai inati ,nu gusta nici o mancare noua , noi inca sunte legati ... daca el e bolnav eu am simtomele lui la o scara mult mai scazut . E plin de personalitate , are si el crizele lui de nemultumire si de frustare .... dar e un copil linistit , sta si cate o ora pe jos si se joaca cu jucariile lui . Sau daca noi stam pe coltar vine si el se pune langa noi si sta cuminte si 30 de minute . Ne iubeste si ne-o arata foarte des . De multe ori vine si ma pupa , asa din senin , se cuibareste la mine in brate si petrecem minute bune in tandrete .... si nu doar cu mine ci si cu Marius ... seara toti trei trebuie sa mergem impreuna in pat ,sa ne pupam ,sa ne iubim ,sa ne jucam si abia apoi ne culcam . Alex face multe lucruri singur si in parc se indeparteaza mult de noi dar ne cauta cu privirea se asigura ca suntem acolo si vine inapoi ne pupa si fuge iarasi la joaca . La topogan nu vrea sa stam langa el ca se descurca singur , etc ar fi multe de zis .
Trauma lui de despertire de mine din pacate la noi e de la maternitate : am avut o nastere grea , cu complicatii , cu hemoragie puternica .... am fost separati dupa nastere 16 ore lungi .....eu neavand putere sa ma ridic din pat , eram in perfuzi .... abia dupa 16 ore am fost mutata in salon si mi-a fost adus puiul.
El simte oamenii .... cateodata se duce pe strada la persoane straine foarte afectos .... dar de exemplu pe soacra mea nu prea o agreaza , cand mergem acolo tot timpul se cuibareste in mine de cum o vede sau de cum ii aude vocea , abia dupa minute bune de stat la mine in brate se de jos si se duce in exploatare . Pe socrul meu in schimb il iubeste , se duce la el in brate il pupa ....si pe el l-a vazut mult mai rar .... acum ca a inceput sa vorbeasca chiar intreaba de el in timpul saptamani.
Sa vezi ce tandru e cu animalele ,le vorbeste cu o duiosie , si daca vede un animal intr-o revista el trebuie sa pupe poza respectiva , binteles ca tot cu mare tandrete la fel face cu animalele lui de plus.
Suntem atasati amandoi unul de altul ..... candva isi va lua puiul zborul , dar inca nu e pregatit ,si nici eu nu sunt , deocamndata eu sunt stalpul lui , sprijinul lui emotional , la mine isi gaseste alinarea cand e bolnav , la mine in brate are voie sa planga , sa se descarce atunci cand e supart si la mine gaseste multe explicatii si multa rabdare ( recunosc ca , cateodata se termina si la mine borcanul cu rabdare , dar gasesc de multe ori resurse sa o iau de la capat dupa ce trag aer in piept) si multa toleranta si nu in ultimul rand respect . Si recunosc ca nu am fost de la inceput asa de rabdatoare , ase de toleranta ... dar din experienta invatam ne luminam si speram ca la al doilea copil nu vom mai repeta greselile facute la primul.
Hai ca m-am intis foarte fericit

sus

Denunta
margot

Copii
stefania: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

03.10.2008 11:20     citat 

Hermine ai fost mai rapida l-ai postat inaintea mea foarte fericit
Ce frumos ai descris relatia voastra , eu imi mai pierd rabdarea incerc sa ma controlez dar cateodata mai ridic vocea trist mai ales seara cand este ora 11 ea este franta si nu poate adormi atunci vrea tot felu de jucarii si sa faca tot felul de lucruri)

sus

Denunta
ancastefan

Copii
andrei stefan: 14 ani, 2 luni

03.10.2008 11:34     citat 

servus
multumim pt listuta roxi sarut
pe 10 octombrie sunt nascuta
pupam
intru mai tarziu

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

03.10.2008 11:55     citat 

Anca scuze!O sa modific! sarut

Hermine sarut sarut sarut sarut sarut ..............pe cat sunt de independenti, pe atat sunt de dependenti de noi..............parca ne-ai fi descris scot limba rad
Ma bucur ca poti sta inca 1 an acasa! sarut

revin........ o bormashina ne face ora de siesta imposibila de vreo 3 zile.......... nervos plang sau sunt foarte trist

rox

sus

Denunta
irinuta78

Copii
ARIANNA: 14 ani, 2 luni

03.10.2008 2:17     citat 

Rox nu ar trebui sa respecte ora de liniste?

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

03.10.2008 3:28     citat 

Da' cine mai stie care e programul de respectat, daco o mai fi..................... zici ca da gaurile langa noi, asa tare se aude.Iar la usa lor nu ma duc ca as face-o degeaba. In fine, ideea e ca D. nu a mai dormit la pranz saptamana aceasta. trist trist Iar azi, juma' de somn l-a avut agitat si cealalta jumatate a dormit-o la mine in bratze.

Margot de Anima_dia stii ceva?
Abia astept pozele!Ce frumos ca v-ati intalnit!
Ursulina arati traznet!Iar baietii tai sunt frumosi!!!
Poate programul de 4 ore ar fi cel mai indicat.Asa te mai poti ocupa de micutz si el se va obisnui treptat cu cresa. Dar daca il mai poti tine acasa, eu te-as sfatui sa o faci.
Succes!

Fede
zambareatza lui mami frumoasa! rad rad rad Salivez la tortul ala!
Ruxi cum a fost controlul?
Anca e bine ca soacra te va ajuta!
Kimm trist 29 de copii?Si pe tine te mai ajuta cineva?Le poti face fatza?
Mititeii!
Puppe ce mai face?

Mari cu rabdare trec si starile de voma!Tati s-a obisnuit cu ideea de bb 2?

Hermine ce interesant doarme....pozitia e super!
rad rad rad rad Era obosit puiutzul! sarut

Bb te-ai intors?
Fran ce faceti?

D. e intr-o perioada de mareeeee iubireeeee: ne inbratiseaza, e pupa de zeci de ori pe zi; in parc o pimbratiseaza pe Daria de enshpe mii de ori , la un moment dat fata se simtea agasata si a inceput sa-l respinga, ieri incercand sa o stranga in bratze cu foc, a cazut peste ea si el s-a lovit la mana.A facut o buba pe care a jelit-o juma' de zi! rad Pe Teo (1 an si o luna) il ia in bratze ca sa-l dea pe tobogan si de cate ori il prinde il pupa pe obraz. rad
Cu Martha (fata finilor nostri, 3 ani si...) s-au imbratisat de cate ori prindeau ocazia.Uneori, se lasa cu prabusiri dar nu isi dadeau drumul. rad rad rad

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

03.10.2008 3:33     citat 

Pozele su Stefania le-am vazut aici:
http://www.parinti.com/modules.php?name...934#756934

sus

Denunta
irinuta78

Copii
ARIANNA: 14 ani, 2 luni

03.10.2008 4:14     citat 

Ce dragastos e Darie sarut foarte frumoase pozele sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

03.10.2008 11:12     citat 

La multi ani, Liana Maria!

rox

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

04.10.2008 8:17     citat 

Darie, pui mic! Am si eu un baiat asa dragastos in clasa scot limba Imbratiseaza toate fetele, chiar daca lor nu le place intotdeauna... foarte fericit

Puiutul meu e acasa cu taica-sau de la 1 oct. Si... doarme mai bine noaptea! Inainte, cand mergea la gradi, se trezea de nu stiu cate ori pe noapte si era super agitat... of, adaptarea asta... Tusea a cedat, si am folosit si noi ridiche neagra, intr-adevar, e f buna. In schimb, eu am luat ceva virus de la copii si acum ma feresc cat pot de mult sa nu-i umplu si pe ceilalti din casa... Si e mai vesel! S-a obisnuit cu taica-sau si intelege ca mama pleaca la serviciu, dar vine inapoi acasa... Ma intreb cum o sa fie din nou la gradi peste o luna... confuz ochi peste cap ochi peste cap

Timpul meu este oricum foarte limitat. Stau la scoala de la 8 dimineata la 4, cand vin acasa imi sare Tudor in brate, de-abia astept we sa ma odihnesc.
sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

04.10.2008 10:33     citat 

Viuta sanatate multa!
O sa fie bine peste o luna, la cresa. sarut sarut sarut

Kimm confuz sarut sarut sarut

Hermine am mai tras un ochi pe pozele tale si mi-am dat seama ca patura ca a voastra avem si noi, iar periutele de dinti sunt identice cu ale noastre (eu, culoare roz, S. culoare albastra!). rad rad

Noapte buna!

rox

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: