· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (9)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (9)     
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 12 ani, 4 luni
Ana Lorena-bebelina: 8 ani, 5 luni

03.10.2008 7:21   Bebelusi de vara 2008 (9)  citat 

sarut sarut sarut felicitari mamici, sa va traiasca puiutii sa creasca mari, sanatosi si frumosi sarut sarut sarut

Claudia-Teodora - pui de Tania3 - nascuta pe 28.05 ora 14.05, 2500g si 48 cm
Vlad Andrei - pui de diriginta - nascut pe 15 iunie, 3600g si 54 cm
Iustin-Eduard - pui de velisar - nascut pe 20 iunie, 3550g si 52 cm
Miruna Ioana - pui de GRASANA - nascuta pe 20.06 ora 11.05, 3500g si 51 cm
Maria Cristina - pui de coly - nascuta pe 21.06 , 2800g, 47cm
Teodora Larisa - pui de akella - nascuta pe 24 iunie ora 17:25, 3960g si 51 cm
Bianca Maria - pui de naisha - nascuta pe 30 iunie, ora 13.15, 3600g si 51 cm
Teodora Andreea - pui de Gonzonica - nascuta pe 30 iunie ora 8:25, 4000g si 54 cm

Sara Izabela - pui de popica - nascuta pe 01.07, ora 13.50, 3400g si 51 cm
Emma Maria - pui de aalliinnuuttaa - nascuta pe 02.07, ora 14.30, 2850g si 47.5 cm
Nicholas Gabriel - pui de oana-oana - nascut pe 05.07, 2800g
Ema Nicoleta - pui de ksde2000- nascuta pe 05.07, ora 22.15, 2620g si 47 cm
Alexandru Gabriel - pui de Mary_love- nascut pe 10.07, ora 11:40, 4700g, 55 cm
Maria Christina - pui de sailor_moon- nascuta pe 11.07, ora 10.10, 3400g si 51 cm
Robert Stefan - pui de Lili_ana2008- nascut pe 14.07, 3800g, 52cm
Darius Virgil - pui de dicioanacris- nascut pe 15.07, ora 03:20, 4100g, 56cm
Sebastian - pui de Pica- nascut pe 31.07, ora 08:50, 3330g, 53cm

Andra Maria - pui de ad_pop - nascuta pe 04.08,
Mihai - pui de danamara- nascut pe 05.08,
Anastasia Ioana - pui de onix30 - nascuta pe 08.08, 3980g si 56 cm
Eduard Andrei - pui de laura19- nascut pe 11.08, ora 06.10
Ilinca Iulia - pui de stelyana - nascuta pe 15.08, ora 02.50, 2750g si 47 cm
Erica - pui de bucatzica - nascuta pe 19.08,
Adrian Matei - pui de onisca- nascut pe 19.08, ora 09.35, 3340g si 50cm
Thomas Victor - pui de laury- nascut pe 31.08, ora 14.58,

avem 11 baietei
Si 14 fetite
Sa ne traiasca

Capitolul anterior
Bebelusi de vara 2008 (cool

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 12 ani, 4 luni
Catalina-Bubulina: 8 ani, 1 luna

03.10.2008 8:55     citat 

Multumim, Ksde! Meseriasa ca intotdeauna! sarut
Mini-vacanta placuta! Sa va intoarceti odihnite si sanatoase!

sus

Denunta
onisca

Copii
Adrian Matei: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

03.10.2008 9:06     citat 

Ksade multumim frumos ca intotdeauna ce e al tau e al tau sarut si Matei al meu are mucisori si e tare fornait i-am pus ser, sterimar dar degeaba si mi-am luat o pompa dar nu am reusit, mititelul cred ca din cauza asta se trezeste brusc si plange cred ca trebuie sa iau o pompa electrica pana la urma nu? Voi cum ati procedat? (binenteles daca ati fost in situatia noastra) in rest ne bucuram de fiecare clipa petrecuta impreuna cu toate ca, cateodata imi vine sa ma imbrac si sa plec de acasa are colici inca si cand il apuca ma termina si mai nou doarme ziua si noapte plange dar asta e o sa treaca va pupam pe toti sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
popica

Copii
Sara Izabela: 12 ani, 4 luni
Carla Anisia: 10 ani, 4 luni

03.10.2008 9:57     citat 

Multumim fetelor!

Sailor, doar tu si mama mea ziceti ca Sara seamana cu mine, restul lumii zice ca e copia lui tata-so! Eu nu-mi dau seama, si imi zic ca urmatorul copil o sa semene si cu mine trag cu ochiul Sau poate o sa semene si mai tare cu tati si or sa zica si ceilalti ca Sara semana cu mine hihihihi

Ksde, foarte frumoase colajele, multumim!

Laura19, ce mai face bebelusul cu parul ca pana corbului? Nu ai mai scris de multisor! Cum va distrati cu colicii? Sau nu stiti ce-s aia...

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 12 ani, 4 luni
am nascut deja!

03.10.2008 10:09     citat 

Oni,noi scoatem mucisorii cu batista bebelusului(sunt foarte multumita),Roby fornaie mai mult dimineata.........la inceput imi faceam probleme,dar pediatra mi-a spus ca este normal..............uneori chiar nu ii ies mucisori desi fornaie rau........se aude undeva in gat(cred scot limba)si doar cand se agita,daca este linistit respira normal.........
Botoselul meu este foarte agitat seara(cred ca este foarte obosit pentru ca el doarme foarte putin ziua),iar de cateva seri imi plange tare cand il imbrac dupa baita trist trist mai ales cand ii pun caciulita........se agita asa tare incat nici nu mai vrea sa manance.........trebuie mai intai sa facem plimbari de linistire apoi mancam.........dar oricum ma declar multumita ca noaptea doarme trag cu ochiul (se trezeste de doua ori sa manance-cam la 3 apoi la 5)
Mamici care alaptati,puii vostri au un program de masa?........Roby mananca cam la 2 ore,dar si mai devreme(ziua),la 3ore mananca doar daca doarme afara scot limba

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

04.10.2008 12:06     citat 

Crista, Sara semana cu tine de la prima poza pe care ai postat-o, cea in care zambiti amandoua. Am fost marcata de faptul ca zambeati amandoua la fel.
Eu zic sa o crezi pe mama ta pt. ca dumneaei stie cum aratai la varsta Sarei cel mai bine.

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

04.10.2008 12:18     citat 

Onisca, si Chris tot cu batista bebelusului a scapat de fornait. Acum cred ca a racit putin ca si tuseste din cand in cand. Nu prea stiu ce sa ii fac. Oare ii trece asa, pur si simplu?Febra nu a facut.
Pentru colici da-i si tu mai multe chestii intre mese. Nu te limita la un singur siropel.
Lui Chris i-am dat tot ce am stiut : Baby drink, bonisan, debridat si sab simplex. Pe ultimul il puneam in laptic si astfel a invatat sa vomite cu gratie. scot limba Fiecare bebe e deosebit de ceilalti, nu toti reactioneaza la fel la medicamentele de colici.Pediatra noastra nu a avut nimic de obiectat cand a auzit cu ce o indopam. Important e ca bebe sa nu sufere.
A! De bonisan mi-a zis ca ii si stimuleaza apetitul!

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

04.10.2008 12:26     citat 

Emma Maria, pui de Alinutza, Chris si mamica ei iti ureaza sa cresti mare si sanatoasa. La multe lunitze!
Alinutza, ati terminat tratamentul cu antibiotice? Cate kg are fetita acum?

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
12 ani, 4 luni

04.10.2008 8:22     citat 

mei fetelor nu stiu ce sa mai fac,piticul meu nu mai papa de 2 zile azi a 3-a,am zis ca poate are o zi proasta dar..........ii fac 90 de ml si nu mananca mai mult de 50 si aia fortat,abea maine e pediatra de garda trist

sus

Denunta
ksde2000

Copii

04.10.2008 8:47     citat 

fetelor....eu din seara astaii dau piticei supliment de formula trist in ultima luna a luat doar 480g plang sau sunt foarte trist si ii dau tzitzi...papa la fel ca roby la2 ore...sta 3 numa daca sntem pe afara.....si papa bine...mai vomitim din cad in cand.....nu stiu de ce a luat asa putin..asa c trebuie a-i bag si bibi...e un sentimet cam ciudat c nu-i pot oferi tot ce are nevoie trist..sunt cam dezamagita

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 12 ani, 5 luni

04.10.2008 9:39     citat 

Multumim Ksde pt colaj, super ca intotdeauna. Mai fetelor, eu nu as putea sa va spun la ce intervale mananca si doarme vlad, pt ca o face dupa bunul sau plac. Sunt zile si zile, in majoritatea mananca o data cam la 2 ore jumate, dar nu e o regula.

Sunt ft necajita pentru ca de aseara a inceput sa ma doara ingrozitor un san; la palpare simt niste noduli , iar acum nu mai suport nici bluza pe ei. De supt sa nici nu mai vorbim, ca imi vine sa ma urc pe toti peretii, parca imi scoate inima. Cu toate astea mai alaptez si din sanul acela. Cred ca o sa ma duc la garda ca nu mai pot. Ksde te inteleg perfect, si mie imi e frica ca, acum cu problema asta o sa trebuiasca sa ii dau formula javascript:emoticon('plang sau sunt foarte trist') si am un sentiment tare aiurea.

sus

Denunta
ksde2000

Copii

04.10.2008 9:41     citat 

uitati ce am gasit......
http://calcule.ro/Views/Calculator.aspx...owMDowMA==
pitica mea are acum 4360g

sus

Denunta
ksde2000

Copii

04.10.2008 10:08     citat 

diriginta ai grija...asa a inceput cand am facut mastita
incerca sa mai storci din sanul ala daca vezi ca bebe nu papa bine din el......ai grija de tine ca nu-i de glumit sarut

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 12 ani, 5 luni

04.10.2008 11:22     citat 

Vai, nu ma speria Ksde, sper sa nu se ajunga acolo.

Daca e sa ne luam dupa calculul de pe site-ul indicat de tine inseamna ca Vlad are cu 1 kg peste greutatea normala la varsta lui (acum avem 7.5 kg) Uau.

Pt mucisori fetelor este in farmacii un dispozitiv cu un furtunas la capat pe care il baga mamica in gura si trage ea acele secretii( acum sa nu va imaginati nu stiu ce scarbosenii, ca nu e cazul pt ca dispozitivul are filtre care retin secretiile). Mie mi-au adus din strainatate,ca nu mai stiam ce sa fac cu piticul in primele sapt de viata, dar sapt trecuta am vazut ca este si la noi si costa 40 ron. Eu va recomand sa incercati, pe noi ne-a ajutat ft mult.

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

04.10.2008 11:46     citat 

Ksde, cam stiu ce simti : frustrare, ciuda, te simti tradata de propriul corp si simti ca iti tradezi copilul. Linisteste-te si gandeste-te ca i-ai oferit cele necesare din lapticul tau de vreo 3 luni incoace si ca formulele imita acum laptele matern. E posibil sa ia mai bine in greutate de acum incolo pentru fiecare element din formula se afla in cantitatea optima pentru bebe. Poate lapticul tau are elemente care sunt din abundenta si altele care lipsesc sau sunt insuficiente pentru copil. Nu dispera, tot mama te numesti si daca papa bibi din cand in cand. Succes!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: