· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008-4
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008-4     
mamistef

Copii
Tudor: 16 ani, 4 luni
Maria: 12 ani, 11 luni

05.11.2008 7:16   Bebelusi de toamna-iarna 2008-4  citat 

19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008.................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef
7.10.2008...................Tudor,pui de godess
9.10.2008...................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008................Remus,pui de anness
12.10.2008.................Lucas-Stefan,pui de Monalicious
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de Ireen
22.10.2008.................Maria,pui de bursucitza
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
22.10.2008...................................,pui de Motania
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de Claudya-Maria
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de Lilimarlene

fetele care nu aveti poze aici in colaj sau care doriti alte poze mai frumoase puse"la panou",postati poze cu bebelusii si vom actualiza colajul!
atentie,avem citeva fete care nu au postat inca poze cu copilasii,deci Andreea nu a avut de unde lua poze cu bebelusii!
o sa repetam acest anunt la inceputul fiecarui capitol,sa fim sigure ca e vazut de toata lumea trag cu ochiul

capitolul anterior:Bebelusi de toamna-iarna 2008-3

sus

Denunta
ireen

Copii
EDUARD ALEXANDRU: 16 ani, 1 luna
DARIA GABRIELA: 12 ani, 11 luni

05.11.2008 8:40     citat 

Multumim pentru listuta si colaj zambet sunt tare frumoase sarut
bursucitza multa sanatate Mariei!
Pentru colaj jenat

O sa mai punem poze dar acum ma cheama Daria sa ii dau papa foarte fericit

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 11 luni

05.11.2008 8:42     citat 

Daca veti modifica imi puteti pune si mie ultima poza postata in capitolul anterior. Asta este facuta mai de la distanta iar aceea e mai prim plan, si nu de alta dar sa mi se vada baiatul....el pare mic in fotografia asta desi acum are 5500 g!
Dupa ce ca munciti atat mai fac si mofturi...ca vreau poza aia sau pe cealalta....

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 11 luni

05.11.2008 8:49     citat 

Maine facem chef!!!!!!!!!Avem de sarbatorit doua "gagici"...(asa spune finutul meu de 3 ani la colegele de gradi).
Mamistef si Rabia cred ca tre` sa dati si cafeaua si ..tortul!
la noi a fost tati la carrefour si ne-a luat niste hainute frumoase de la Tex....body(set de 4), 2 salopete(pijama) de catifea si inca un body....Super! Sunt foarte bune calitativ dat si foarte frumoase.

sus

Denunta
mamistef

Copii

05.11.2008 8:54     citat 

jenat ahhh si voiam sa va surprind miine cu torturi si bauturi virtuale jenat scot limba
da,miine avem petrecere mare sarut Doamne ce repede a trecut luna asta,serios!! sarut
Liana,Andreea e cu colajele,eu sunt cu listuta,si colaboram f bine,zic eu trag cu ochiul jenat e bine ca va precizati preferintele,ca sa stie si Andreea ce poze,de unde si cum le vreti in colaj zambet ,la fel ca si la Ireen...cind vine si citeste ce ati scris,o sa stie ce are de facut si cind o sa aiba timp,ne"rezolva" pe toate sarut

merg si eu sa-mi imbaiez printesa,o vad ca ii este si foame...va pup,noapte buna si ne vedem miine...la petrecere! jenat sarut

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
12 ani, 10 luni

05.11.2008 9:20     citat 

mamistef sarut sarut sarut multumim ca ne-ai pus si pe noi!!
abia azi mi-am revenit asa cat de cat ........mai bine zis cat sa fiu pe linia de plutire. oboseala e maxima. trist
despre Letitia ce sa va zic.....e un ingeras cuminte. mananca tzatzica exclusiv, doarme in jur de 3-4 ore si sta treaza cam 2 ore de cate ori se trezeste. azi i-a cazut buricutzul,iar maine mergem la vaccin dimineata si sa-mi scoata si firele.
am vazut poze cu BBii f. frumosi. foarte fericit
v a mai punem si noi cateva. foarte fericit

prima ora.......

cu mami dupa masa....

sus

Denunta
godess

05.11.2008 10:20     citat 

buna seara mamici!
ce faceti?va pupam pe toateee! sarut
noi suntem bine,mami obosita...eu puturos ca nu prea fac cacutza...fac doar dimineata si atat..e si maine o zi!! foarte fericit ce sa-i fac?ca nu mai vreau sa-i bag supozitor!!
ireen mooor dupa daria...poate o sa iasa ceva intre bebeii nostrii.. foarte fericit

sus

Denunta
Rabia

06.11.2008 8:18     citat 

Buna dimineata!
Inainte de toate, vreau sa ii transmit Bursucitzei mult curaj, sa treci cu bine peste problemele cu Maria. sarut zambet Daca am cu ce te ajuta, te rog, da-mi de stire.(daca ai nevoie de pediatri sau orice altceva).
Si cu ocazia implinirii venerabilei varste de 1 luna, serviti, va rog o felie de tort:

si sampanie

sus

Denunta
Rabia

06.11.2008 8:25     citat 

Multi, multi pupici si toate urarile noastre de bine dorim Mariei, pui de Mamistef, la mai multe lunite si apoi ani, cu sanatate.
Sa fii frumoasa, desteapta, si sa ii bucuri pe ai tai, Maria. sarut

sus

Denunta
mamistef

Copii

06.11.2008 8:27     citat 

multumim de urari,facem si noi cinste cu ceva bun-bunutz si ii uram lui Ingrid tot ce-i mai frumos,sa creasca mare si frumoasa,sa fie cuminte si dulce si sa fie bucuria familiei sale!!!!pupaaaaam!!!!

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 16 ani, 1 luna
Teodora Stefania: 12 ani, 10 luni

06.11.2008 8:32     citat 

Buna dimineatza sarut
Sa incepem cu inceputul... Asadar,

Sa fiti sanatoase, frumoase, destepte, iubite, pline de noroc si sa va dea DD tot ce-i mai bun si mai frumos pe lume, sa va bucurati alaturi de fratiorii si parintii vostri sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Asteptam party-ul trag cu ochiul
In alta ordine de idei, se pare ca domnisorica mea si-a facut program de disco in fiecare noapte la ora 4 prostit Oricum, asta noapte a tinut-o mai putin si tati e inca multumuit de ea, avand in vedere ca dorm tot amandoi....deci, va vine sa credeti sau nu, de cand am ajuns acasa din maternitate, dorm amandoi, eu venind doar la alaptat si schimbat zambet
Ma omoara in continuare tusea, din cauza asta ma doare rau op in jumatatea stanga.... daca beau ceva cald se declanseaza tsunami-ul la lapte (am ajuns la fabuloasa performantza de a arunca doar 4-5 cani de 250 ml in 24h, avand in vedere ca am aruncat cred ca si 6-7 mai la inceput ochi peste cap )..... Daca nu consum lichide, ma termina constipatia...... Cum sa fac sa fie bine confuz
Pupici si o zi super va dorim sarut Stam prin preajma sa nu pierdem tortuletzul zambet sarut

sus

Denunta
Rabia

06.11.2008 8:36     citat 

----------
godess a scris:
buna seara mamici!
ce faceti?va pupam pe toateee! sarut
noi suntem bine,mami obosita...eu puturos ca nu prea fac cacutza...fac doar dimineata si atat..e si maine o zi!! rad ce sa-i fac?ca nu mai vreau sa-i bag supozitor!!
rad
----------

Godess, vorbeste cu un pediatru in legatura cu kkutza lui Tudor. Din cate stiam eu e normal sa faca de la 1 la 10 scaune pe zi la copiii alaptati natural, si la cei alaptati artificial e ok sa faca cel mai putin un scaun la 2 zile. Si mai stiam ca constipatia la bbi de varsta lor se leaga de consistenta scaunelor, nu de numarul lor. Dar nu sunt perfect documentata, nu o lua neaparat de buna. Eu in situatii de acest gen, imi sun pediatrul.
Pupici zambet

sus

Denunta
Rabia

06.11.2008 8:40     citat 

Multumim, Alina, asemenea si voua. zambet
Incearca ceai de coji de ceapa pentru tuse. Da rezulate garantate, insa e destul de rau la gust.
Iar in legatura cu lapticul aruncat, eu te sfatuiesc sa il congelezi, mai bine, in recipiente sterile. S-ar putea sa iti foloseasca mai tarziu. trag cu ochiul

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 13 ani - La Multi Ani!

06.11.2008 9:22     citat 

neata in primul rand , nu am mai intrat ieri pentru ca am patit-o ..... cand am ajuns acasa dupa vreo 3 ore ma astepta tot blocul la usa, la 10 minute dupa ce am plecat mi s-a spart conducta de apa calda din bucatarie si va dati seama ce a urmat plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
in alta ordine de idei am salvat pozele care le-ati mai trimis la urmatoarea listuta o sa rectific scot limba
bursu imi pare rau de ceea ce ai patit , multa sanatate buburuzei si tie putere sa treci peste sarut sarut

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 16 ani, 1 luna
Teodora Stefania: 12 ani, 10 luni

06.11.2008 9:35     citat 

Multumim Mami si Rabia de "tratatie".....mmmmm, deliciossss zambet
Rabia, crede-ma ca laptic am chiar foarte mult, ce sa fac cu el congelat? Ma mulg si inainte si dupa ce suge piticutza si tot este.... La un moment dat ma gandeam sa merg in spital la nou-nascuti sa alaptez vreun bebe a carui mamica nu are, dar mi-e....oarecum jenat Mai mulgem cat mai mulgem si poate trece "avalansa"...
Cat despre ceaiul din coji de ceapa.....bleah....tare scarbos e...... mai sug cate un strepsils, cate un faringosept........
Bursu trist multa sanatate va doresc, imi pare tare rau de patzanie.....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: