· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Cultural > Ce mai cititi in ultima vreme? III
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ce mai cititi in ultima vreme? III     
zuzalina

Copii
Thea Ana: 14 ani, 10 luni

24.04.2008 9:12     citat 

azi mi-am luat 3 romane scrise de Stephen King...era o vreme cind era noaptea si cartea...de atunci au trecut muuuuuuulllllti ani si am inceput sa-mi petrec altfel noptile si putinele momente de pauza....
promit sa revin daca le pot citi trag cu ochiul

sus

Denunta
MichelaRux

Copii
ANDREI: 18 ani, 6 luni
DRAGOS: 12 ani, 11 luni

02.05.2008 10:57     citat 

Marc Levy- orice carte.... este un scriitor "altfel"

Massimo Manfredi - nu-l lasi din mana, romane istorico-aventuri-politiste

sus

Denunta
popica

Copii
Sara Izabela: 12 ani, 4 luni
Carla Anisia: 10 ani, 4 luni

02.05.2008 11:14     citat 

Fetelor, la ce librarii am intrebat eu, nu aveau nimic de Musatescu.
Din pacate o fi cum zice marypoppins, nu s-au mai reeditat.

Zuzalina, ceva aparitii noi, sau sunt mai vechi? Ultima pe care mi-am luat-o este Casa Intunericului, dar inca nu m-am apucat de ea...

Crista

sus

Denunta
MichelaRux

Copii
ANDREI: 18 ani, 6 luni
DRAGOS: 12 ani, 11 luni

02.05.2008 11:16     citat 

eu am mai gasit cate ceva carti editate mai demult pe buybooks.ro..... daca faceti comanda si nu mai au pe stoc va suna ei si va spun....spre deosebire de alte edituri care mi-au raspuns dupa 3 luni

sus

Denunta
sufletel4u

Copii
VICTOR - ANDREI - cel mai vioi!
13 ani, 3 luni

08.05.2008 6:49     citat 

DEX-ul

sus

Denunta
roxmaryn

08.05.2008 7:05     citat 

Eu citesc azi prospecte rad Cum vine asta... sa citesti dex-ul? rad La ce capitol esti? ochi peste cap

sus

Denunta
roxmaryn

08.05.2008 7:17     citat 

Eu m-am chinuit in ultimii ani sa gasesc "Pe Vaile Argesului" de Sanda Movila trist O are cineva? Am citit-o de foarte multe ori in adolescenta, am avut-o si am pierdut-o. Acum nici la biblioteci n-am mai gasit-o. Daca o are cineva si mi-o poate imprumuta..sau stie de unde o pot cumpara, raman datoare vanduta foarte fericit sarut

sus

Denunta
sufletel4u

Copii
VICTOR - ANDREI - cel mai vioi!
13 ani, 3 luni

09.05.2008 6:49     citat 

sunt direct la "mah..." si dau semnificatia unora....

sus

Denunta
rozaroza

Copii
Alesia: 13 ani, 1 luna
Diana-Aurora: 7 ani, 9 luni

13.05.2008 10:44     citat 

in facultate am avut o colega in camin ce era futomodel (oooops) si citea enciclopedii si dictionare cand se lauda la telefon; adevarul e ca nu citea nimic rad
eu tare-as mai vrea sa am timp sa citesc; umblu cu academia cataventcu in carucior de vreo 2 saptamani si nu mai reusesc sa o citesc zambet
in casa stau pe forum, ce sa mai citesc dom'le!
lasa, cand creste copilul! rad

sus

Denunta
allamarine1979

Copii
Alla: 13 ani, 2 luni

14.05.2008 9:19     citat 

Hehe, eu catavencu-l citesc cu religiozitate in fiecare saptamana scot limba (e drept ca unde inainte il terminam intr-o zi, acuma imi ia 7-8...dar important e ca-l termin totusi).
In rest...aproape ca nici nu-mi mai aduc aminte ultima carte buna citita...dar, vorba ta, Roza, creste mica pana la urma zambet

sus

Denunta
Malinka

Copii
Marc Alexis: 12 ani, 3 luni

15.05.2008 1:30     citat 

am si eu un prieten fanatic cu catavencu...tocmai i-a fost rasplatita fidelitatea si-a castigat la un concurs un monitor ...zambet

eu am perioade...ba sunt in faza de citit si citesc o carte intr-o zi doua...ei, acum am timp inca...citesc romane istorice...imi place tare mult sa citesc despre vietile oamenilor importanti din istorie...mai ales a femeilor...de curand am citit cateva carti...despre Papesa Ioana, de ex...sau despre Elisabeta I, Ecaterina cea Mare, etc...plus ca citesc carti si reviste pentru mamici... acum sunt in alta perioada...de facut lucru de mana...si am luat o pauza de carte...crosetez si tricotez diverse chestii pentru bebe...i-am facut 4 caciulite deja....zambet si-acum completez cu o bluzita...zambet

sus

Denunta
liliana-theodora

Copii
sebastian ionut: 13 ani, 4 luni

30.05.2008 8:10     citat 

[b]Ultima noapte de dragoste... [/b] :oops: Am avut o perioada in care achizitionam carti pentru facultate, apoi a urmat etapa "carti de specialitate" pentru la munca. Acum, ca am grija de bebe, vreau sa citesc si nu prea am ce... Ma rog, e buna si literatura din liceu - dupa atata vid literar, m-am simtit tare bine sa tin in mana o carte. Pe de alta parte, cartile recitite dupa 10 ani au alta aroma. M-am simtit tare complexata insa cand am gasit forumul acesta. Ma rog, deocamdata nu sunt posibilitati financiare sa-mi modific situatia de incultura in care ma aflu. Ce bine-mi pare ca v-am gasit... :D

sus

Denunta
liliana-theodora

Copii
sebastian ionut: 13 ani, 4 luni

16.06.2008 8:32     citat 

"Ioana" de Anton Holban, "Fum" de I.S. Turgheniev,...[/b]

sus

Denunta
ioanapopescu

29.07.2008 9:33   anticariat si carti  citat 

voi de unde va cumparati cartile.. ?
[...]

sus

Denunta
Gawain

08.11.2008 8:05     citat 

http://www.parinti.com/Cemaicititiinult...31070.html

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: