· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008(5)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008(5)     
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 11 luni
Maria: 12 ani, 6 luni

09.11.2008 4:19   Bebelusi de toamna-iarna 2008(5)  citat 

19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008.................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef
7.10.2008...................Tudor,pui de godess
9.10.2008...................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008................Remus,pui de anness
12.10.2008.................Lucas-Stefan,pui de Monalicious
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de Ireen
22.10.2008.................Maria,pui de bursucitza
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
22.10.2008...................................,pui de Motania
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de Claudya-Maria
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de Lilimarlene

fetele care nu aveti poze aici in colaj sau care doriti alte poze mai frumoase puse"la panou",postati poze cu bebelusii si vom actualiza colajul!
atentie,avem citeva fete care nu au postat inca poze cu copilasii,deci Andreea nu a avut de unde lua poze cu bebelusii!
o sa repetam acest anunt la inceputul fiecarui capitol,sa fim sigure ca e vazut de toata lumea trag cu ochiul

capitolul anterior Bebelusi de toamna-uarna 2008(4)

sus

Denunta
mamistef

Copii

09.11.2008 4:21     citat 

fetele,va multumesc din suflet pentru urari!!!!
peste o ora plecam spre restaurant(petrecerea incepe la ora 6,pt ca e duminica si lumea nu sta pina dimineata

iata citeva poze de la baita de azi(scoaterea din mir cred ca se numeste)
Andreea,asta e poza pe care o sa o vreau in colajul urmator trag cu ochiul jenat sarut

aici se lupta cu busuiocul prostit foarte fericit

ei sunt nashii Mariei,prieteni tineri,niste oameni de mare calitate

si iata si laptaria ambulanta foarte fericit prostit ,cam obosita din pacate

miine pun si poze de la cumatrie,promit trag cu ochiul

va pup!!!

PS.Monaaaa,e minunat Lu,si mai e si o gazda perfecta!!!! trag cu ochiul sarut sarut sarut m-as fi aruncat un pic la prajitura aceea jenat

sus

Denunta
mamistef

Copii

09.11.2008 4:26     citat 

aaa...completare: avea caciulita pe cap aici in ultima poza pentru ca o imbracasera nasii complet dupa baita,nu de alta!! foarte fericit trag cu ochiul

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 6 luni

09.11.2008 4:37     citat 

Foarte frumos mamistef... Sa-ti traiasca crestina si sa fie sanatoasa... Si noi am facut deja botezul. Distractie placuta la petrecere...
A.. si multumim pt noua listuta... sarut sarut sarut sarut sarut sarut pupici

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 7 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 5 luni

09.11.2008 5:47     citat 

Buna seara sarut
Mami, sa-i fie de bine Mariei botezul sarut Distractie maxima la cumatrie si asteptam poze sarut E tare scumpica si asa cumintzica a stat ea la baitza, se vede ca i-a placut zambet Si nasii sunt ff tineri si frumosi zambet
Multumim pt listutza sarut
Aaa, sa inteleg ca voi o tineti pe Maria permanent cu capusorul descoperit confuz Cate grade aveti in camera ei confuz Mie parca mi-e cam frica, se mai plimba Clau pe usa... Ma gandesc sa nu o prinda vreo raceala sau, Doamne fereste, mai rau, vreo otita...
Noi suntem binisor, am iesit azi afara (cu masina), ne cam chinuie niste colici, dar nu avem ce le face trist Aseara am pus-o pt prima data pe burtica si a dormit nemiscata 3 ore jumate, cu tati pe post de strajer foarte fericit A stat saracu lipit de patutz, ca eu i-am zis sa supravegheze fata si lui i-a fost frica, ca daca se sufoca si el nu-i pe faza prostit Eu intre timp o adormeam pe cea mare....sau.....ma adormea ea pe mine confuz foarte fericit jenat
Va dorim o seara linistita, fara dureri de burtica si o saptamana minunata sarut

sus

Denunta
bursucitza

10.11.2008 8:44     citat 

buna dimineata tuturor...
mamistef sa ii fie de bine botezul crestinei Maria Letitia... are niste nasi super draguti sarut
pupam toti bebelusi si le dorim sanatate multa sarut
noi ne simtim bine dupa operatie, de azi reincepem sa ii facem baita mariei... si tot de azi trece mami pe controale... fetelor ma mananca si ma ustura jos unde am fost taiata si cusuta si ca si cand nu era de ajuns mi-a mai iesit si o galma pe acolo asa ca azi am chemat-o pe mama sa stea cu fata si ma duc la un control ca nu se mai poate...
fetele ai caror bebei mananca lapta praf cum va descurcati cu constipatia? ... noi ne luptam zilnic si pe maria o doare burtica ca nu poate sa faca kk... pana acum noaptea cand se trezea ii dadeam tot lapte praf dar de 2 nopti ii dau numai ceai (si intre mese daca mai vrea) ... nu prea ii convine dar n-am ce face
incerc sa atasez si eu o poza sa vad daca imi iese

si o poza cu familia sarut

sus

Denunta
bursucitza

10.11.2008 8:50     citat 

is novice in ale photobucket asa ca va rog sa ma iertati ca am ocupat atata spatiu trist

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
12 ani, 5 luni

10.11.2008 8:51     citat 

'neata!!
mami f. frumoase pozele, mai ales cea in care e printre petalele de trandafir sarut . sa fiti sanatosi si fericiti. si nasii sunt intr-adevar f. tineri .......si frumosi.
Alina sa stii ca si eu o tin in casa fara caciulitza, la mine fiind intr-adevar in jur de 20 grade. dar oricum mi-a zis pediatra sa nu o infofolesc, iar daca e cald in casa sa nu o tin cu caciulitza, si nu mi-a racit, n-are nimik. eu nici de invelit n-o prea invelesc decat cu un scutecel subtire, ca desi i-am luat pilota, paturici de tot felul, daca e cald nu vreau sa o sufoc.
fetelor, cine poate sa-mi zica si mie ce acte trebuie depuse la locul de munca ca sa-ti acorde salariul ala mediu pe unitate?

aa, si vreau sa va intreb si la puiutii vostri a inceput sa se exfolieze pielea de pe manutze si picioruse confuz
bursu sunteti o familie f. frumoasa si.........indraznesc sa spun ca seamana Maria cu tati prostit scot limba

sus

Denunta
bursucitza

10.11.2008 9:07     citat 

lili daca te-ar auzi tat-su te-ar pupa...esti prima persoana care spune asta fara gluma sarut si apoi cu cine sa semene si ea scot limba
hai sa va pun o poza cu mine cand eram mica... scuze de calitate... e poza la poza

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 6 luni

10.11.2008 9:08     citat 

neata ..... multumim mami de capitol, la urmatorul colaj schimb poza promit scot limba scot limba
legat de caciulita fata mea nici nu vrea sa auda , plange de mama focului cand ii pun in cap ca sa mergem afara sau dupa ce face baita trist
mami legat de maria ce pot sa mai spun???m-a topit toata
bursu se pare ca nu numai maia e copia fidela a lui ta`su , ma ai si tu un bebe asemanator , sau cel putin asa mi se pare jenat jenat
in rest am observat ca tare bine doarme fata mea cand nu suntem acasa , am zis ca o las prin vecini daca asa sta treaba foarte fericit

sus

Denunta
bursucitza

10.11.2008 9:08     citat 

daca nu ma invatati sa micsorez pozele veti avea de suferit rad rad rad

sus

Denunta
bursucitza

10.11.2008 9:11     citat 

ati facut un tatic fericit sarut rad

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 7 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 5 luni

10.11.2008 9:15     citat 

Neatza lume sarut
Noi am avut o noapte nu tocmai linistita, ne-au terminat niste colici plang sau sunt foarte trist Nici acum nu doarme linistita, da sa adoarma si se apuca de tipat mititica, o doare rau plang sau sunt foarte trist se linisteste cat de cat cand da gaze sau face caca, dar nu dureaza mult si iar incep plang sau sunt foarte trist Vad ca nu au efect nici picaturile de sab simplex si nici ceaiul.... Pe burtica doarme, dar nu prea mult, mi-e si frica s-o las ff mult.... Offf, ne facem noi mari, nu? zambet
Lili, nu stiu ce acte iti trebuie la servici, eu deocamdata nu am dus nimic... Poate e un fel de prima care se da la voi la servici, ca la noi nu se da nik ochi peste cap Si, da, si la Teo se exfoliaza pilelicica, chiar si pe langa gatutz...
Bursu, ce bucalata frumoasa aveti sarut Leti, tu esti roscatzica confuz Scumpete mica, cum stai tu cu "brandu" gol foarte fericit
Pupici s o zi buna sarut Asteptam sa se trezeasca mami sa vedem poze de la cumatrie foarte fericit

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
12 ani, 5 luni

10.11.2008 9:28     citat 

rad rad rad Alina ti-am zis ca la mine e.f. cald si am indraznit sa o las cu " brandu" gol o zi, dar mi s-a parut ca avea manutzele putin mai reci si i-am pus body-uri numai cu maneca lunga de atunci. foarte fericit
si e blonda........tot ca tati scot limba de la mine mai nimik.........poate mai incolo
si bursu sa stii ca si tati nostru nu-si mai incape in piele de bucurie cand ii zice toata lmea ca seamana cu el. mai ales ca el e blond cu ochi albastri si eu satena cu ochi verzi. ei da' lasa sa fie ea sanatoasa ca mai face mami un baiat sa semene si cu ea foarte fericit
pai Alina cred ca e o lege valabila pt. toata lumea. ai dreptul la un salariu mediu pe unitate daca ai nascut. se chema prima de nastere, sau cam asa ceva. intereseaza-te ca nu se poate sa nu fie si la tine. doar ca smecherele alea de la organizarea muncii nu spun nimik. daca nu te duci sa le tragi de maneca. eu stiu ca trebuie facuta o cerere si copii dupa certificat de nastere dar altceva nu stiu ce mai trebuie. o sa sun mai incolo o prietena care stiu ca a luat.

sus

Denunta
mamistef

Copii

10.11.2008 9:33     citat 

buna dimineata fetelor!!

sunt rupta de oboseala,am dansat toata sarea aproape,copiii au fost grozavi,Tudor s-a jucat cu alti copii,n-am avut grija lui,iar Maria a dormit toaaaata seara in cosul ei(scoica trag cu ochiul apropo de discutia anterioara),s-a trezit la un moment dat,a papat,a facut caca,am schimbat-o,apoi a mai stat treaza sa aiba invitatii ce admira,si a adormit repede la loc :d

zilele astea(eu sper astazi) primim si pozele(s-au facut poze cu mai multe camere)

Bursucitzo,Maria ta e super fetita,sunteti o familie foarte frumoasa!!!
despre dimensiunea pozelor...dai click pe poza pe care vrei sa o micsorezi si op sa-ti apara ea singura in pagina,daca mergi cu mouse-ul peste ea o sa vezi pe latura de sus aparind mai multe optiuni-alegi resize,iar de acolo alegi Large, dai save si se micsoreaza poza
e f.simplu,trebuie doar sa te obisnuiesti sa te"joci" cu photobucket-ul trag cu ochiul

asa...Alina,noi nici pe Tudor,nici pe Maria nu i-am tinut si nu ii tinem cu caciulita in casa-eu asa gindesc-daca nu vijiie prin casa,si daca EU nu port caciula,copilul de ce ar purta?intr-adevar,nu o tin in aer rece aiurea,insa la copii in camera am 20-21 de grade-intr-o noapte era dat drumul la calorifer,au dat astia caldura si ne-am trezit dimineata intr-o caldura infernala--erau 23 de grade prostit rad dar pt noi era mult prea cald
nici dupa baie(mai ales dupa baie!!!) nu ii pun caciula,mi se pare ca ii tine parul ud acoloi sub caciula....plus ca pielea capuluiu trebuie si ea obisnuita cu mici variatii de temperatura,nu??daca e fruntea tot timpul obisnuita sa fie acoperita la caldura,ce te faci cind o prinde vreo adiere de primavara,mai rece....

aa..si in casa o invelesc cu o paturica subtire cind doarme in timpul zilei,si o pun in sac de dormit noaptea

imi pare rau de problemele voastre cu colicile....la noi am observat ca daca sunt eu f atenta la ce maninc,nu sunt probleme-de fiecare data cind a durut-o burtica am observat ce mincasem/bausem,am luat masuri si s-a rezolvat...sper sa ne tina tot asa
despre actele necesare la serviciu pt salariul respectiv...la mine din pacate nu a fost cazul,cind l-am nascut pe Tudor am intrebat si eu despre prima de la angajator si mi s-a zis ca Opera nu a semnat nush ce contract individual...bla bla,deci sa-mi iau gindul...si mi l-am luat

offf...sunt rupta de oboseala...nici nu stiu de ce sa ma apuc,am de strins o gramada de prin casa,dar mi-e o leneeee prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: