· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008(6)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008(6)     
mamistef

Copii
Tudor: 16 ani, 4 luni
Maria: 12 ani, 11 luni

12.11.2008 5:24   Bebelusi de toamna-iarna 2008(6)  citat 

19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008.................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef
7.10.2008...................Tudor,pui de godess
9.10.2008...................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008................Remus,pui de anness
12.10.2008.................Lucas-Stefan,pui de Monalicious
15.10.2008.................Lucas,pui de brishtara
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de Ireen
22.10.2008.................Maria,pui de bursucitza
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
22.10.2008................Toma ,pui de Motania
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de Claudya-Maria
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de Lilimarlene
30.10.2008.................Mihai,pui de Kike83
6.11.2008...................Christiana-Maria,pui de Christa-Maria
6.11.2008...................Amira-Iulia,pui de Lauramaria

avem 23 de bebelusi, 14 fetitze si 9 baietzei! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

fetele care nu aveti poze aici in colaj sau care doriti alte poze mai frumoase puse"la panou",postati poze cu bebelusii si vom actualiza colajul!
atentie,avem citeva fete care nu au postat inca poze cu copilasii,deci Andreea nu a avut de unde lua poze cu bebelusii!
o sa repetam acest anunt la inceputul fiecarui capitol,sa fim sigure ca e vazut de toata lumea trag cu ochiul

capitolul anterior Bebelusi de toamna-iarna 2008(5)

sus

Denunta
mare_melisa

12.11.2008 5:41     citat 

Buna mamicilor.
Am vazut ca s-a schimbat capitolul si am incercat sa va citesc asa din mare. Vreau si eu sa mai particip, sa fiu aici cu voi. Am lipsit destul , noi avem probleme... micutza mea e bolnava. Am fost internata 3 saptamani in spital, 9 zile in spital la satu mare si 12 la Tg Mures.
Am mers la urgenta la satu mare pt ca fetita mea varsa si tusea si am crezut ca s-a racit putin, cand colo am descoperit ca avem probleme mai grave; inceput de aprindere de plamani si malformatie la inima care necesita operatie.
Am ramas socata , nu stiuam cum poate sa mi se intample mie asta , mie care nu am avut nici o problkema pe timpul sarcinii, nici macar rau in primele luni. Nimeni nu stie din ce cauza a aparut aceasta malformatie,acuma ne-au externat si ne-au dat o carutza de medicamente. E asa mica .... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist si nu pot sa fac nimic pt ea.
Acuma plang (la propriu) de suparare , nu pot s-o ajut cu nimic, de ce e bolnava , de ce !! Nu e drept, e asa mica !! Nu pot sa fac decat sa-i dau medicamente si sa sper ca in urma operatie ce o va suferii in cateva luni o sa se faca bine. La varsta ce o are fetita mea are numai 3700 si trebuia sa fie mai mare , nu a pus aproape nimic, e micuta si asa de frumusica , nu pot intelege de ce trebuie sa fie bolnava, cu ce am gresit sa am parte de asa ceva !!! plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 11 luni

12.11.2008 5:48     citat 

Am citit ca pe la 6 saptamani exista un puseu de crestere, stie cineva ce manifestari suplimentare sunt?Poate de-aia o fi agitat baiatul meu...Nu reiuseste ziua sa doarma mai mult de o ora(fara pauza).De fapt niciodata nu a dormit mult dar acum e mai mult treaz decat doarme.De fapt doarme cam 12-15 ore.cand e treaz nu are stare, se foieste, se suceste...vrea sa fie bagat in seama, dar uneori nici asta nu il incanta. trist
Azi noapte ii picau ochii dar nu putea adormi, de fapt dormi, caci inchidea ochisorii si peste cateva minute iar se trezea scancind...Dar, de la atata oboseala pentru prima oara a dormit 4 ore, adica de la 12 noapte pana la 4 dimineata...El de regula mananca din 2 in 2 ore, dar azi noapte era frant cred si a renuntat la masa de la 2. Si vad ca si azi este suparat.
Problemele lui incep dupa amiaza pe la 17 si dureaza cam pana la 12 noaptea.

sus

Denunta
mamistef

Copii

12.11.2008 5:49     citat 

Mirela,spune-mi ce malformatie are fetita
eu sunt un fost bebe cu malformatie la inima si uite-ma bine-mersi(amfost operata abia la 21 de ani)
sunt fetele de la topicul"operatie pe cord" care te pot ajuta cu o gramada de sfaturi,sunt mame cu copilasi bolnavi de inima si stiu tot ce misca in materie de spitale,dpoctori etc

in primul rind intelege ca fetita ta de la tine isi ia linistea si puterea si ca,oricit de greu ti-ar fi,trebuie sa incerci sa fii calma si puternica pentru ea

eu am trecut prin momente asemanartoare ciond la 3 zile de la nastere Tudor mi-a fost diagnosticat cu DSV,DSA...am trait 3 luni intr-un stres continuu,si imi puneam aceleasi intrebari ca si tine-cu ce am gresit,cu ce a gresit baiatul meu,de ce tocmai noi....
noi am fost norocosi,gaurelele din inima lui Tudor s-au inchis atunci inainte de 3 luni,insa spaima si chinul acela nu il voi uita niciodata

te inteleg mai bine decit iti poti imagina,am stat o luna in spital la Cluj si m-am nascut acolo pt a doua oara...ai incredere in medicii nostri,intra neaparat pe topicul cu"operatie pe cord" si intreaba fetele de acolo,citeste din urma,e f.importanmt sa fii informata

eu am avut coarctatie de aorta,mi s-a inlocuit o bucata din aorta si sunt ok,si sarcinile le-am dus bine,desi am si bicuspidie de valva aortica si trebuie sa merg la controale ca sa stiu tot timpul daca va mai fi nevoie si de o a doua operatie

sunt cu tot sufletul alaturi de tine,o sa vezi ca va fi bine,.nu esti singura care trece prin asta,o sa vezi ca va va ajuta Dzeu!!

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
13 ani

12.11.2008 5:51     citat 

plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist mare-lisa mi pare sincer rau... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang alaturi de tine...e ff dureros sa auzi asa ceva dar ce sa mai zic pt cel ce e in situatie... chiar acum imi strang fetita in brate si i multumesc lui DD ca e sanatoasa... sunt alaturi de voi sii doresc fetitei tale multa multa sanatate iar voua ca parinti mult curaj sa infrutati totul... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist trebuie sa fi optimista si sa ai incredere... totul va fi bine

sus

Denunta
mamistef

Copii

12.11.2008 5:57     citat 

Mirela intra aici..... Operatie pe cord la copil-unde?(XI) si povesteste-le fetelot despre denisa,zi despre diagnostic,cere-le sfaturi si pareri,ele cunosc medicii de la Tg.Mures si Cluj,Bucuresti mai bine decit oricine si te vor ajuta mult,si cu sfaturi,si cu suport moral

te rog sa fii tare,e minunat ca e apta pentru operatie,trebuie sa gindesti pozitiv!
daca au programat-o pt operatie,inseamna ca exista sanse ,intelegi? sarut

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 13 ani - La Multi Ani!

12.11.2008 6:08     citat 

Dumnezeule , m-am cutremurat toata .....melissa suntem alaturi de tine si ne rugam ca printesa ta sa se faca bine ..... fi tare pentru ea si gandeste-te ca o sa fie bine , nici nu stiu ce samai spun am ramas fara cuvinte plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
monalicious

12.11.2008 6:09     citat 

Multumesc, andreea! Eu sunt tot mai absenta ca am avut ... dificultati, sa zicem, cu Lucas.

sus

Denunta
monalicious

12.11.2008 6:15     citat 

mare_melisa, sunt alaturi de tine cu inima. Sa aveti putere, si tu si fetita, sa treceti de operatie usor. Sigur va fi bine!

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
13 ani

12.11.2008 6:18     citat 

Mamistef multumim pt listuta... sarut

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
12 ani, 10 luni

12.11.2008 6:21     citat 

mare_melisa imi pare sincer rau, de fapt e putin spus .............. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist stiu ca in momente de astea cuvintele sunt prea putine, dar sa stii ca sunt alaturi de tine, tre' sa ai incredere ca te va ajuta DD si ai sa vezi ca va fi bine. acum medicina a evoluat f. mult si exista remedii pt. tot felul de probleme. tin pumnii si asteptam sa ne mai tii la curent. dar ........cum ti-ai dat seama? nu lua in greutate?

sus

Denunta
mare_melisa

12.11.2008 6:33     citat 

Multumesc fetelor ca sunteti alaturi de mine. Mami diagnosticul este Defect septal vantricular subaortic cu anevrism de septinterventricular si defect septal atrial tip ostium secundum si Shunt stanga-dreapta de aprox. 72 % din DCP si hipertensiune pulmonara medie si canal arterial persistent mic
Astea sunt problemele

sus

Denunta
mamistef

Copii

12.11.2008 6:37     citat 

deci DSV si DSA....intra neaparat la fetele de la topicul cu operatiile pe cord,.ele te vor lamuri si cu hipertensiunea arteriala,si cu detalii despre medicii de la Tg.Mures...DSV si DSA sunt niste gaurele in inima,nu e un diagnostic teribil,medicii de acolo opereaza zi de zi asa ceva,o sa va ajute Dumnezeu si o sa fiti bine!!!!!

sus

Denunta
mare_melisa

12.11.2008 6:37     citat 

Lili mi-am dat seama ca e bolnava ca varsa si tusea si am crezut ca e racita si cand colo ea era u inceput de pneumonie si atunci am descoperit si inima ca e cu probleme, am crezut ca pica cerul peste mine cand am auzit

sus

Denunta
Misina

Copii
Oana Maria: 16 ani, 3 luni
Radu Mihai: 14 ani, 2 luni

12.11.2008 7:54     citat 

Mare_melisa sanatate multa la pitica! Nu dispera, acum doi ani o fata de forum trecea prin aceleasi momente ca si tine (alexasicoe), la trei luni fata a fost operata la Cluj iar acum are doi ani si o luna, este foarte bine, se dezvolta absolut normal si face foarte multe nazbatii!
Capul sus draga mea, trebuie sa fii tare pentru fetita ta!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: