· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008(7)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008(7)     
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 6 luni

14.11.2008 11:27   Bebelusi de toamna-iarna 2008(7)  citat 

19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008.................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef
7.10.2008...................Tudor,pui de godess
9.10.2008...................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008................Remus,pui de anness
12.10.2008.................Lucas-Stefan,pui de Monalicious
15.10.2008.................Lucas,pui de brishtara
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de Ireen
22.10.2008.................Maria,pui de bursucitza
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
22.10.2008................Toma ,pui de Motania
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de Claudya-Maria
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de Lilimarlene
30.10.2008.................Mihai,pui de Kike83
6.11.2008...................Christiana-Maria,pui de Christa-Maria
6.11.2008...................Amira-Iulia,pui de Lauramaria
14.11.2008………….Lavinia-Maria,[b]pui de lori4u[/b]

avem 24 de bebelusi, 15 fetitze si 9 baietzei! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

fetele care nu aveti poze aici in colaj sau care doriti alte poze mai frumoase puse"la panou",postati poze cu bebelusii si vom actualiza colajul!
atentie,avem citeva fete care nu au postat inca poze cu copilasii,deci Andreea nu a avut de unde lua poze cu bebelusii!
o sa repetam acest anunt la inceputul fiecarui capitol,sa fim sigure ca e vazut de toata lumea trag cu ochiul

capitolul anterior Bebelusi de toamna-iarna 2008(6)

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 6 luni

14.11.2008 11:45     citat 

Eu am fost tare harnicuta azi:am pus la spalat, am aspirat si.....am calcat. Nu de alta dar ajungea la tavan mormanul de rufe scot limba
Puiu meu e cumintel, am dormit, am mancat ne mai jucam un pic...
Si eu stau pe burtica..

Ma uit deja dupa fete...

Iar uneori meditez...

sus

Denunta
Rabia

14.11.2008 12:16     citat 

Multumim de listuta si de colaj, Mami, Andreea zambet
Am avut dreptate sa am incredere in gustul tau, Andreea, multumim si pentru alegere sarut
Acusi acusi iti cere bani sa o scoata pe prietena lui in oras, draga Liana. trag cu ochiul Se dezvolta armonios Raducu al tau sarut

sus

Denunta
bursucitza

14.11.2008 12:24     citat 

multumim pentru listuta si pentru colaj...
trebuie sa postez si eu o pozica cu maria treaza sarut ca am mai crescut si mai stam si treaza cateodata scot limba
pe maria am nascut-o de 3900 g, am iesit din spital cu 3880g si acasa la 2 zile a cantarit-o dna doctor pe un alt cantar si avea 3770g.. la o saptamana , tot pe cantarul dnei doctor avea 3800g... de atunci nu am mai cantarit-o dar se simte cand o ridic ca e mai greuta...
am vazut numai copii frumosi...
duminica viitoare la 12.30 vom face si noi botezul fetei (cumatria o facem dupa sarbatori) ..
s-a trezit...
va dorim sanatate si mai intram cand mai avem timp sarut

sus

Denunta
bursucitza

14.11.2008 12:38     citat 

sus

Denunta
liana76

Copii

14.11.2008 12:38     citat 

Chestia cu cantaritul poate avea si reversul bucuriei de a constata cat a mai "luat": sa stai tot timpul cu grija si teama ca de ce nu a mai "pus" nimic, vai daca e bolnav, aoleu ce putin a pus....Mie imi zisese dr. sa nu cumpar cantar, dar nu m-am putut abtine, dar eu il cantaresc la o saptamana, niciodata mai devreme, ca sa nu intru in panica.
Da, baiatul meu are o mandra...Eu initial am simtit ca voi avea o fetita, asa am crezut eu. Si cand am facut testul si au iesit doua liniute, eram convinsa ca vafi fata, m-am dus si i-am luat papusica asta, pe care o intorci cu o cheita si canta.Toata sarcina i-am pus aceasta melodie puiului desi aflasem ca e baiat si se pare ca si acum ii place. Ne-a adus tati papusa si la maternitate....

Multumim Andreea si mamistef pentru colaj.

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii

14.11.2008 12:41     citat 

vai dar tare faina e puiu de bursu sarut sarut sarut
sa numai zic de febletea mea domnisorul radu stefan care ma topeste ....... prostit prostit
uitati si o poza cu fata mea care doarme de azi dimineata de la 9 scot limba

Ultima modificare efectuata de catre andreea_andreea la 14.11.2008 12:45, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
liana76

Copii

14.11.2008 12:42     citat 

Ce haioasa e Maria in a doua poza, zici ca e infuriata rau si acu-acu face praf pe careva....poate vreo tzata....

sus

Denunta
liana76

Copii

14.11.2008 12:46     citat 

Andreea, daca-o invita-o pe Maia in oras sa nu te razgandesti. Acum cand fetele sunt mici faceti ochi dulci baietilor, dar cand o fi fiica-ta mare parca vad ca si tu si tati o sa stati cu parul la usa si o sa faceti carare pe langa casa asteptand sa vina din oras la ora stabilita....Si atunci niciunul nu vi se va parea suficient de bun pentru fata voastra.

PS Eu asa am patit cu ai mei parinti. rad

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii

14.11.2008 12:47     citat 

lasa liana ca ar fi bine , macar stiu unde o gasesc ..... rad rad rad

sus

Denunta
liana76

Copii

14.11.2008 12:47     citat 

Ce fata calma si dulce are Maia, iar freza.....E de la Ciufulici(la propriu).

sus

Denunta
bursucitza

14.11.2008 12:48     citat 

ne-am trezit, am papat si am adormit la loc... dar presimt ca nu mai sta mult zambet
multumim de complimente si intradevar e furioasa rau in a doua poza sarut numai ca mami nu mai are voie sa dea tzitzi asta pentru ca fac injectii de oxacilina si gentamicina sa scap de infectia pe care am capatato... asta e.. oricum la muls storceam cam 20 ml de lapte pe ZI si in rest foloseam humana1 acum suntem doar pe humana si pe ceai....cum presupuneam: s-a trezit
merg sa o schimb si sa ne jucam scot limba

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 11 luni
Maria: 12 ani, 6 luni

14.11.2008 1:06     citat 

gata am revenit foarte fericit

Andreea,cum sa ma supar??eu iti multumesc ca ai pus capitolul nou,la mine a venit matusa de la tzara si abia acum a plecat,intrasem acum grabita sa schimb capitolul si deja imi p[regateam cuvintele sa-mi cer scuze ca v-am tinut in loc....asa ca multumesc mult,pe bune sarut

vai ce copii frumosi am vazut din urma!!!!minuni de copii!!!si Raducu cel dulce,si mini-bursucitza cu personalitate trag cu ochiul ,si Maia cea frezata ....sunt minunati!!!

mi-am adus aminte ca m-a intrebat Rabia de Ciufulici..scuze ca am uitat sa raspund atunci...Ciufulici e pe bulevardul Cantemir(nu stiu daca asa se numeste,insa e strada aia gen bulevard care "uneste"Bahluiul si Gara internationala...e undeva pe dreapta cum stai cu fatza la gara Nicolina.sa nu te astepti sa fie nush ce salon fain,au o masinuta obosita si o motocicleta la fel de obosita,insa e super pt copii mai mici sa stea acolo...eu am mare succes cu Tudor cind merg acolo,noi il tundem fff scurt pe parti si ceafa si un pic mai mare pe calota,ca sa ii facem tzepi cind e vreo ocazie trag cu ochiul
stiu ca fac si freze din alea"cu model" pt copii mai mari

mai dar e pletoasa tare si Maria-mini-bursucitza!!! a mea e cheala rau prostit jenat

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
12 ani, 5 luni

14.11.2008 3:13     citat 

vai ce scumpei am vazut......... foarte fericit Raducu un baietel pasnic, si 2 printzese razboinice rad , care mai de care mai razboinice Maria si Maia. si sa stii mami ca si Letitia e cam cheala ...... trist dar lasa ca le ajungem noi din urma. trag cu ochiul
Andreea multumim de lista!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Rabia

14.11.2008 3:21     citat 

Mami, draga, si eu care ti-am multumit pentru schimbarea capitolului rad cool .
Scuza-ma Andreea, vedeti cat sunt de distrata ?prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: