· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > bebelusi de toamna-iarna 2008(8)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor bebelusi de toamna-iarna 2008(8)     
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 11 luni
Maria: 12 ani, 6 luni

17.11.2008 7:21   bebelusi de toamna-iarna 2008(8)  citat 

19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008.................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef
7.10.2008..................Andrei-Gabriel,pui de Monatamas
7.10.2008...................Tudor,pui de godess
9.10.2008...................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008................Remus,pui de anness
12.10.2008.................Lucas-Stefan,pui de Monalicious
15.10.2008.................Lucas,pui de brishtara
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de Ireen
22.10.2008.................Maria,pui de bursucitza
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
22.10.2008................Toma ,pui de Motania
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de Claudya-Maria
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de Lilimarlene
30.10.2008.................Mihai,pui de Kike83
6.11.2008...................Christiana-Maria,pui de Christa-Maria
6.11.2008...................Amira-Iulia,pui de Lauramaria
14.11.2008………….Lavinia-Maria,pui de lori4u

avem 25 de bebelusi, 15 fetitze si 10 baietzei! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

fetele care nu aveti poze aici in colaj sau care doriti alte poze mai frumoase puse"la panou",postati poze cu bebelusii si vom actualiza colajul!
atentie,avem citeva fete care nu au postat inca poze cu copilasii,deci Andreea nu a avut de unde lua poze cu bebelusii!
o sa repetam acest anunt la inceputul fiecarui capitol,sa fim sigure ca e vazut de toata lumea trag cu ochiul

capitolul anterior Bebelusi de toamna-iarna 2008(7)

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 6 luni

17.11.2008 7:24     citat 

multumim mami sarut sarut

sus

Denunta
bursucitza

17.11.2008 7:28     citat 

multumim mamistef si andreea pentru listuta si colaj sarut sarut
a mea printesa a azi a stat treaza toata ziulica....poate la noapte doarme si ea si noi bine...
miercuri vine dna doctor si o cantareste si ii face si D2 - ul... abia astept sa vad cate kg are zambet

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 6 luni

17.11.2008 7:29     citat 

Mami... multumim de listuta... sarut sarut sarut sarut
Noi am fost afara la plimbareala... scot limba e un frig.. brrrrr prostit acum am intrat in casa... Acum tre sa fug sa fac ceva de papa pt tati si pt mine... da rezolv repede.. un gratar cu cartofi prajiti trag cu ochiul si salata... ha.. Sper ca o sa doarma iubita mea pana termin prostit .. fug

sus

Denunta
mamistef

Copii

17.11.2008 7:36     citat 

cu drag fetele,eu iar am fost plecata de la calculator mai bine de o ora,nici nu mai stiu,si ma gindeam ca Andreea se bazeaza ca schimb eu capitolul,eu ma bazez pe Andreea si stau fetele fara capitol ochi peste cap insa am avut noroc foarte fericit

Maria mea a fost treaza in prima parte a zilei,apoi tot a dus-o intr-un nani/papa/caca de pe la 2 incoace,acum in sfirsit a deschis ochii mari si sta cu noi in scoica,vad ca nu o necajeste nimic,sper sa o duca tot asa pina spre ora 9...eheeheee..vise...om vedea,daca vad ca pica de somn si foame o culc si pe la 8 jumate,nu-i problema zambet

sus

Denunta
Drutza

Copii
Luluk: 12 ani, 4 luni

17.11.2008 10:43     citat 

Multumesc pt incurajari sarut sarut sarut M-am mai linistit...am mai vb si cu doca si mi-a zis sa vedem intai rez la analiza si apoi facem cum vreau eu, numai sa stau linistita, k o sa fie bine...iar despre antibiotice, incerc sa ma gandesc k nu-i fac rau k le iau, ci o protejez...Mimi, mi-a dat si ovule, nici astea nu-mi plac, dar..ce sa-i faci?
Pup din tot sufletul toti bebeii, sunt toti atat de frumosi sarut sarut , si ciufulite si cu pumnisorii stransi, si cu funduletzul in sus....ce mai, iti vine sa-i papi pe toti...
De abia astept sa fac parte oficial din club si sa particip la toate discutiile.
Poopi sarut

sus

Denunta
godess

17.11.2008 11:17     citat 

Drutza! sarut ce faci? mai ai putin si vii si tu printre mamici...yupy... sarut sarut cum te simti?ai terminat tratamentul??o sa fiti bine amandoua....o sa vezi!ai grija de voi!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 11 luni
Christian: 12 ani, 4 luni

18.11.2008 1:45     citat 

Woauuuu, ce frumos! Numai unu si unu bebeii.
Mami...pey cand o sa mai venim si noi, astea din iarna 2008....se va ingrosa colajul! scot limba

Pupam!

sus

Denunta
bursucitza

18.11.2008 7:09     citat 

buna dimineata doamnelor sarut

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 7 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 5 luni

18.11.2008 7:59     citat 

Neatza, bebelici si mamici sarut V-as da o cafelutza, dar nu ma pricep si nici nu e recomandata scot limba
Multumim si noi pt listutza si colaj celor doua mamici harnicutze sarut
Noi am avut o noapte horror si ziua se prevede la fel plang sau sunt foarte trist Cea mare a avut (si are) temperatura, cea mica muci si colici ochi peste cap Va dati seama ca am facut ture dintr-o camera in alta toata noaptea, asa ca sunt zombi prostit Nu am mai trimis-o la camin pe Claudia, o tin acasa toata saptamana, poate reusim sa ne punem pe picioare... desi cred ca ajungem la medic, ca vad ca temp scade pe moment, dar revine trist
Teodorei i-am cumparat batista bebelusului aseara, am folosit-o putin, azi o s-o utilizam la maxim, poate scapam si de muci trag cu ochiul Si asta dupa ce am laudat-o ca a luat super bine in greutate prostit
In rest... rugati-va sa fac fatza cu doua mandre care ma intind ca pe elastic rad
Pupici si o zi super sarut

sus

Denunta
mamistef

Copii

18.11.2008 8:07     citat 

buna dimineata!
pai cum sa nu inceapa ziua bine daca ne saluta dis-de-dimineata asa o fatzuca dragalasa??buna dimineata,Maria-mini-bursucitza! sarut

Alina,imi pare tare rau de necazurile voastre de sanatate...asta e unul din motivele pentru care am hotarit(cu mare,mare parere de rau) sa nu-l dau pe Tudor la gradinita anul asta
stiu ca are nevoie de copii,stiu ca ar invata multe lucruri,insa ....m-am temut sa nu mi-o imbolnaveasca pe Maria acum,in primele luni

multa sanatate Claudiei si lui Teo!!! sarut o sa te ajute batista bebelusului!(eu ii fac reclama,dar nu o folosesc prostit )

Drutzi,Tei....pai va asteptam cu mare drag!!!!!las' sa fie colajul mare si gros! scot limba prostit

idei de mincare:azi fac mazare cu pipote si inimioare(pofta lui George) si ficatei cu smintina pt mine foarte fericit dar e mai bun ce gatesc pt mine!! neh neh neh neh neeeeh neeeeh trag cu ochiul

sus

Denunta
mamistef

Copii

18.11.2008 8:18     citat 

aaa...am uitat sa scriu ceva:
noi trecem printr-un minunat puseu de crestere,de doua nopti papa fata mea din 2 in 2 ore,cam asa prostit si-i dau,ce sa fac sarut si sincer,cu ochii mei de cioara inamorata de puiul ei parca o si vad cum creste de la zi la zi sarut draga mamei jenat

a,Alina,tu ziceai ceva de cafea...pai mamicule,eu beau o jumatate de cana e cafea in fiecare dimineata,pe care o completez pina sus cu apa plata(exact cum faceam in sarcina)...pina seara se "duce" toata cofeina din lapte,iar faptul ca Maria se trezeste de 2 nopti sa manince nu e de la cafea,pt ca e linistita si dupa ce papa adoarme bustean la loc trag cu ochiul
la inceput am testat reactia Mariei cu doar vreo doua guri de cafea,si am fost atenta toata ziua si noaptea...n-a avut nimic!

pe mine cafeaua decofeinizata mai mult ma enerveaza,de asta nu apelez la ea-imi place gustul de cafea normala,efectele ei trag cu ochiul )si aici nu ma refer doar la senzatia de vioiciune,ci si la senzatia din baie,de...."dupa" idee )

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 6 luni

18.11.2008 8:43     citat 

Buna dimineata...
Si eu beau cafea dar o completez cu muult lapte... dimineata... altfel as fi o zombi... Azi trebuie sa merg la dentist ochi peste cap si nu am cu cine sa o las pe Sofia... se ofera cineva??? scot limba

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 6 luni

18.11.2008 8:49     citat 

Cred ca o sa o duc cu mine... si sa stiti ca eu nu am fost inca la gineco pt controlul de la 6 saptamani trist tot din acest motiv... La dentist o pot duce cu mine pt ca dentistul e fff organizat are programari facute si nu sta nimeni la coada... dar la gineco e jale.... daca ajung la 2 intru la 6 trist si tot timpul e plina sala de asteptare iar ca sa ma milogesc sa ma cheme prima nu imi place... chiar si cu programare e o harababura acolo... socat

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 6 luni

18.11.2008 8:52     citat 

Hai drutzu ...hai tei... va asteptam ... mie cel putin imi este tare dor de voi.... sarut sarut
La gravidoase nu am mai intrat din lipsa de timp... ma bucur sa pot intra aici... prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: