· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia pana la 3 ani > bebelusul meu nu maninca suficient
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor bebelusul meu nu maninca suficient     
mdanilov

Copii
Maria Caterina: 19 ani, 2 luni
Nichita Toma: 17 ani, 5 luni

21.01.2005 10:01     citat 

hemograma la varsta asta se face prin prelevare de sange din deget. asa ca intepatura o sa fie f mica. don't worry!
bafta!

sus

Denunta
LuanaC

Copii
Sasha: 16 ani, 8 luni

21.01.2005 10:16     citat 

Asa m-am gindit si eu, desi maica-mea mi-a spus ca la virsta asta se ia singe din jugulara, de era sa-mi stea inima cind am auzit-o. Am aminat putin momentul pt. ca aseara mi-a adus o prietena putin humana 1, cam cit trei portii, pe care l-a mincat fara prea mari mofturi, ba chiar a mincat 140 ml, ceea ce cred eu ca e destul de bine, avand in vedere ca in ultimele zile daca bea 60-70 ml la o masa era nemaipomenit. Daca o sa accepte si restul de laptic fara comentarii, o sa trec pe Humana 1. Am vazut insa ca Humana 1 are un continut de fier cam la jumatate din cit are similacul si ma intreb daca nu va trebui sa ii dau supliment de fier.

sus

Denunta
mdanilov

Copii

21.01.2005 11:12     citat 

pai fetei mele la 3 sapt i-a luat din deget. si chiar azi am o prietena cu o fetita de 6 lun care merge la control si o sa-i faca si o hemograma. o s-o intreb cum i-a recoltat dar eu cred ca tot din deget ca stiu cabinetul si stiu ca au dotare pt asta.

sus

Denunta
LuanaC

Copii

21.01.2005 11:45     citat 

ce cabinet este? Pediatra noastra a zis sa mergem la medicover. Oriunde ar fi, mi-e o mila de el inca de pe acum.

sus

Denunta
mdanilov

Copii

21.01.2005 12:30     citat 

tipa merge la cabinetul Anei Culcer (langa Obor). merge si la Medicover dar nu sti daca i-a facut si acolo analize. cred ca si ei recolteaza din deget ca am auzit numai lucruri bune despre Medicover.

sus

Denunta
misha

Copii
Octavian: 16 ani, 10 luni

21.01.2005 8:56     citat 

daca pui zahar in ceai s-ar putea sa-l prefere pentru ca este mai dulce. Hemograma este bine s-o faci ... desi daca nu are alte simptome ... inseamna ca este doar o toana de moment.

sus

Denunta
LuanaC

Copii

22.01.2005 1:03     citat 

Am redescoperit America azi dimineata cind, in urma lecturarii unui subiect de pe forum, am largit putin gaura tetinei si ... supriza: Sasha nu numai ca a mincat 170 ml dar ar fi mincat si mina mea. foarte fericit
Ce-i drept i-am schimbat lapticul (am trecut la Humana 1) si am obsevat ca il bea cu placere. Cred ca sintem bine acum, nu? Oricum va multumesc pt. sfaturi. De fapt, in urma discutiilor cu voi am rezolvat problema, pt ca daca ar fi fost sa ma iau dupa pediatra, trebuia sa il chinui cu Similacul care nu ii mai placea si l-as fi si intepat pe saracul baietel degeaba.

sus

Denunta
Onush

22.01.2005 8:01     citat 

LuanaC ma bucur ca ai gasit raspuns problemei tale.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: