· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008(9)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008(9)     
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

20.11.2008 11:26   Bebelusi de toamna-iarna 2008(9)  citat 

19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008.................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef
7.10.2008..................Andrei-Gabriel,pui de Monatamas
7.10.2008...................Tudor,pui de godess
9.10.2008...................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008................Remus,pui de anness
12.10.2008.................Lucas-Stefan,pui de Monalicious
15.10.2008.................Lucas,pui de brishtara
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de Ireen
22.10.2008.................Maria,pui de bursucitza
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
22.10.2008................Toma ,pui de Motania
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de Claudya-Maria
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de Lilimarlene
30.10.2008.................Mihai,pui de Kike83
6.11.2008...................Christiana-Maria,pui de Christa-Maria
6.11.2008...................Amira-Iulia,pui de Lauramaria
13.11.2008………….Lavinia-Maria,pui de lori4u
19.11.2008.................Rares-Adrian,pui de gipsy

avem 26 de bebelusi, 15 fetitze si 11 baietzei! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

fetele care nu aveti poze aici in colaj sau care doriti alte poze mai frumoase puse"la panou",postati poze cu bebelusii si vom actualiza colajul!
atentie,avem citeva fete care nu au postat inca poze cu copilasii,deci Andreea nu a avut de unde lua poze cu bebelusii!
o sa repetam acest anunt la inceputul fiecarui capitol,sa fim sigure ca e vazut de toata lumea trag cu ochiul

capitolul anterior Bebelusi de toamna-iarna 2008(cool

Ultima modificare efectuata de catre mamistef la 20.11.2008 11:35, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
bursucitza

20.11.2008 11:29     citat 

multumim pentru listutza... ffff dragut si colajul diversificat.... sarut scot limba

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 5 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 3 luni

20.11.2008 11:29     citat 

Vaaiii, cat de frumos, multumim mult de tot Mami si Andreea sarut sarut sarut sarut sarut
Vad ca octombrie a fost cea mai "productiva" luna
rad scot limba

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

20.11.2008 11:34     citat 

surprins surprins surprins
FRUMOOOOOOOOOOOOOOS
prostit prostit prostit

FELICITARI PT LISTUTZA, ESTE.......DEOSEBITA! sarut

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

20.11.2008 11:37     citat 

foarte fericit

meritul este al Andreei! trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

20.11.2008 11:38     citat 

'neatza fetele,
raportam si noi un plangacios de prima mana si o mamica rupta in doua de oboseala. nu stiu ce are puiul de vreo cateva zile ca plange de ti se rupe inima, desi e schimbat, hranit si nici nu se strange...deci nu e de la colici. are cateva reprize si in special seara de ne termina pe amandoi. si stit care e faza...il luam in brate si ne plimbam cu el si mai tace. daca ne oprim in cateva secunde incepe iar. oare ne fenteaza? asa face si cand mergem cu masina. dupa ce ne oprim incepe sa tipe cat il tin plamanii....offf oare e smecheras????sau il doare ceva????

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

20.11.2008 11:39     citat 

Felicitari Raluca pentru puiut. sa fiti sanatosi amandoi si sa veniti repede acasuca.sa aveti parte numai de bucurii si impliniri.

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 4 luni

20.11.2008 11:40     citat 

multumim ....multumim jenat jenat
na cam tarziu la apel dar de azi dimineata m-am apucat de curatenie in casa si parca numai termin offff cate erau de facut , mai am putin in dormitor si tona de vase din bucatarie si gata scot limba scot limba
am citit ca a aparut un nou membru in "comunitate" ce bine forte proaspete , inca un baietel pe care sa se bata fetele noastre scot limba ;P
tei mami ma ai putin si acum apare si stefanel in colaj , mai ai rabdare putin scot limba sarut
ma duc sa termin ca mor de foame , ne citim mai tarziu prostit

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

20.11.2008 11:41     citat 

Multumim mami si andreea pentru colaj si listuta. Foarte frumos arata.
sarut sarut sarut

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 4 luni

20.11.2008 11:44     citat 

offf ca bine spui mimi si eu snt rupta de somn ca maia a avut concert toata noaptea , acum doarme la ta`su in brate .... offf tui colicile masi...aaaa si am vazut ca vorbeati de bonisan versus sab , pai mi-as dori eu sa o lege putin pe maia la burtica ca inca iese cam aiurea trist dar pe langa asta eu m-am inteles super cu el , mai bine decat cu sab acum depinde de organism , dar lili esti sigura ca e de la bonisan??poate ai mancat tu ceva ce ar putea sa o constipe , gen orez sau banane ....nu stiu imi dau cu parerea prostit nu aruncati cu rosii scot limba scot limba

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

20.11.2008 11:53     citat 

mie mi-a spus medicul ca daca i-as da sab simplex s-ar constipa si mai tare. acum....nu stiu ce sa zic

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

20.11.2008 11:58     citat 

am fost aseara la medic si se pare ca trecem pe antibiotic injectabil 5 ile. trist are rosu in gat si tratam acum si e coli. acum vreo catev zile am vazut in scaunul lui Tudor 2 chegulete mici de sange si medicul a zis sa facem si coprocultura ca nu cumva sa aiba ecoli si in intestine. trist
pustiulica avea aseara 3780 gr i doamna doctor a zis ca a crescut frumos. zambet asta ne e mangaierea.

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 5 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 3 luni

20.11.2008 11:58     citat 

La noi nu e valabil ce spui tu Mimi, Teo nu se constipa de la sab... acum depinde de organism, exact cum a spus Andreea. Ce a zis dr neonatoloaga ieri, cum e Tudor, de ce e ragusit confuz
Aaa, am citit acum, imi pare rau trist Sanatate muuulta sarut

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

20.11.2008 12:04     citat 

multumim Alina. sanatate si voua.
noi nu l-am scos la plimbari decat cu masina si doctorita a zis ca probabil a luat vreun virus de la vizitatori. ochi peste cap eu cand ziceam ce ziceam de vizite lumea se uita uart la mine. uite acum cine sufera. offf trist

sus

Denunta
Rabia

20.11.2008 12:09     citat 

Salutare.
Am vazut ca ni se ingroasa randurile, Gypsy cu al tau Rares (tizul) bine ati venit trag cu ochiul
Draga-i si miniBursu cu clama in par sarut , s-o pupe mami toata. sarut
Alina&co, aveti o familie pe cinste! sarut Sa fiti sanatosi si bucurosi tot timpul.
Mami, gospodina atomica ce esti tu trag cu ochiul , sarmalutze trag cu ochiul , imi aduci aminte de listuta gravidoaselor cand ne dadeai tonul la bucatarit trag cu ochiul
Sa vezi ca maine poimaine, toata lumea are in meniu sarmalutze.
Si eu trebuie sa recunosc ca in aceasta perioada am lasat-o mai usor cu gatitul, o am pe mamica, care sta la noi si ma ajuta foarte tare, ca in rest tare-mi mai place si mie sa stau prin "blide"(regionalism- a se citi vase de bucatarie).
Si o veste proasta, Rares al meu s-a trezit azi noapte din ora in ora plangand si il intrebam ce are si nu stia ce sa-mi raspunda, era semi-adormit si plangea in continuu. Dimineata am vb cu dr pediatru si mi-a zis ca e o viroza, intr-adevar a inceput sa-i curga nasul si sa stranute. Mi l-a pus pe antitermice si ceaiuri.
Mi-e frica acum sa nu ia si Ingrid trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: