· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008(11)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008(11)     
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

25.11.2008 12:06   Bebelusi de toamna-iarna 2008(11)  citat 

16.09.2008................Darius-Andrei,pui de cris23
19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008.................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef
7.10.2008..................Andrei-Gabriel,pui de Monatamas
7.10.2008...................Tudor,pui de godess
9.10.2008...................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008................Remus,pui de anness
12.10.2008.................Lucas-Stefan,pui de Monalicious
15.10.2008.................Lucas,pui de brishtara
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de Ireen
22.10.2008.................Maria,pui de bursucitza
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
22.10.2008................Toma ,pui de Motania
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de Claudya-Maria
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de Lilimarlene
30.10.2008.................Mihai,pui de Kike83
6.11.2008...................Christiana-Maria,pui de Christa-Maria
6.11.2008...................Amira-Iulia,pui de Lauramaria
13.11.2008………….Lavinia-Maria,pui de lori4u
19.11.2008.................Rares-Adrian,pui de gipsy

avem 27 de bebelusi, 15 fetitze si 12 baietzei! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

fetele care nu aveti poze aici in colaj sau care doriti alte poze mai frumoase puse"la panou",postati poze cu bebelusii si vom actualiza colajul!
atentie,avem citeva fete care nu au postat inca poze cu copilasii,deci Andreea nu a avut de unde lua poze cu bebelusii!
o sa repetam acest anunt la inceputul fiecarui capitol,sa fim sigure ca e vazut de toata lumea trag cu ochiul

capitolul anterior Bebelusi de toamna-iarna 2008(10)

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 4 luni

25.11.2008 12:15     citat 

multumim mami :*

sus

Denunta
godess

25.11.2008 12:20     citat 

am ramas in urma si am postat la capitolul trecut dar am dat copy paste si in capitolul nou...si multumim mami de noul capitol!! sarut sarut si acum sa revin scot limba : e posibil sa nu aiba deloc?bebeii vostrii cum se manifesta cand au colici?e adevarat ca ii apuca cam la aceeasi ora?si aceste dureri nu sunt zilnice,nu?
al meu cand plange,urla dar daca ii dau sa manance se potoleste,deci posibil sa nu fiecolicile...dar eu tot ii dau sab simplex si din cand in cand ceiuc...aaa apropo de ceai...nu ii place baby calm...se stramba si scoate biberonul afara din gurita...in schimb bea baby drink...cum pot sa-l conving sa bea babycalm?am inteles ca baby drink contine indulcitor..si nu ar fi bun pt bebe?
poopici mamicilor! sarut
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

si va prezint moaca mea de scandal! rad rad

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 4 luni

25.11.2008 12:35     citat 

multumim mami si andreea sarut sarut
mami imi faci pofta dar nu ma bag la gatit alte pasari si animale cu exceptia puiului si porcului prostit scot limba ... celelalte pasari si animale le gateste sotul jenat gatitul e un hobby pentru el spre fericirea mea... sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
godess

25.11.2008 12:39     citat 

liana76 nu-l tin tot timpul dar are zile cand e tot rece ,cand are manutele si nasucul rece...si mai stranuta din cand in cand si de asta ii mai pun cateodata caciulita in cap...eu nu i-am pus deloc caciulita in cap pana am remarcat ca e sloi..si in camera sunt in ju de 23-24 grade..
te sarut

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 16 ani, 1 luna
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani, 2 luni

25.11.2008 12:47     citat 

godess din cate imi aduk eu aminte de cand era Danutza mika stranutul nu este semn de raceala sau frig...i-se curata nasucul de secretii..
Dc ti-se pare ca este rece poate sa fie ca inca nu are circulatia periferica activata bine inca, nu am gasit alta formulare jenat ...poti sa-l ajuti cu o pereche de sosetele mai groase sau cu manusi...dc in casa sunt 21-22 de grade si nu este curent nu este nevoie de caciulitza.
sarut

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 4 luni

25.11.2008 12:49     citat 

Pupam un Tudor suparici si mumos sarut sarut sarut sarut sarut
Godess eu asa stiu ca nu toti copii au colici, asta nu e o regula sarut Iar perioada colicilor depinde de la un copil la altul... de ex baietelul prietenei mele a avut colici doar 2 saptamani... sarut

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 4 luni

25.11.2008 12:51     citat 

----------
abramburica a scris:
godess din cate imi aduk eu aminte de cand era Danutza mika stranutul nu este semn de raceala sau frig...i-se curata nasucul de secretii..
Dc ti-se pare ca este rece poate sa fie ca inca nu are circulatia periferica activata bine inca, nu am gasit alta formulare jenat ...poti sa-l ajuti cu o pereche de sosetele mai groase sau cu manusi...dc in casa sunt 21-22 de grade si nu este curent nu este nevoie de caciulitza.
sarut
----------

asta mi-a zis si mie pediatra despre circulatia periferica sarut sarut

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
12 ani, 2 luni

25.11.2008 12:52     citat 

si la mine are manutzele reci, dar am inteles ca e normal ca nu-si pot regla temp. la maini si picioruse, asa ca nu-i fac nimic, doar ii mai pun din cand in cand manusele. capul si eu il tin gol. ii pun caciulitza doar cand aerisesc in camera si o aduc pana se mai incalzeste.
pupam mancaciosul godess. si chiar esti norocoasa daca nu are colici. dar sa stii ca la mine cand are isi suge degetele si la inceput m-a dus in eroare ca am crezut ca-i e foame. dar ii dadeam tzatza si o molfaia ca asta o calma. dupa ce i-am facut Lp ca ma stresam ca n-am lapte suficient, ca eu credeam ca molfaie tzatza ca nu mai e lapte, nu l-a mancat oricat m-am straduit. si m-am prins in cele din urma ca are colici, ca se linistea dupa ce dadea partzuri sau facea kk.
mami multumim sarut sarut

sus

Denunta
monalicious

25.11.2008 12:54     citat 

De cate ori intru in capitolul nou casc gura minute in sir la poze. Mie, cu cat sunt bb-ii mai mici in poze cu atat mi-s mai dragi.

Liana fa-ti si tu de treaba la vecina si intoarce-i replica dar intr-o maniera sincera nu voalat. La cum ai descris-o tu sigur ii curg soaiele in bucatarie si ii pute baia a pipi rad . Spune-i de la obraz la nesimtita.

Si pe mine ma paste acelasi pericol. Nici la mine nu au trecut vecinii de hol. Unii nici in hol nu au intrat. Si acum ma tot ameninta toti ca vin sa il vada pe bb. Eu le tot zic: "mai incolo ca e prea mic", "acum chiar nu se simte prea bine si noi suntem obositi" si am sa mai scot de astea.
Iar la mine daca vin vecinii sigur va fi o inspectie nu o vizita, mai ales ca 7 ani i-am tinut la distanta si noi tot am renovat si am schimbat mobila.

sus

Denunta
godess

25.11.2008 1:02     citat 

abramburica de obicei nu-l tin cu caciulita,doar pe perioada cat e rece si apoi cand se incalzeste i-o dau jos...

sus

Denunta
monalicious

25.11.2008 1:06     citat 

godess, zi si tu ca era dupa baie trag cu ochiul . Mie pediatrul mi-a zis sa ii pun caciulita dupa baie. Si eu ii pun ca Lu are parul rar tare si cat il cremuiesc se usuca. La masa din timpul noptii i-o dau jos, asa ca sta numai cateva ore cu ea.
Si pana la urma tu stii cel mai bine ce ii trebuie lui Tudor. Poate e mai friguros si doarme mai bine cu caciulita, nu? Si Lu e friguros si cand vreau sa il adorm il infofolesc bine si ii pun muzica.

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 3 luni

25.11.2008 1:20     citat 

Mama, ce nervos e!Va fac praf pe toti, spune el!!!!
Da, e de evitat sau chiar interzis baby drink, pentru ca are zaharuri si place intr-adevar copiilor tocmai de-asta. Dar ....da dependenta! (nu am gasit sinonim, ca suna cam dur).
Tot babycalm stiam si eu ca e cel mai bun. Eu alaptand nu dau nimic altceva in afara de lapte matern. Nici un strop de nimic.La un moment dat, intr-o noapte cand eram disperata ca plangea rau am vrut sa-i dau ceai, dar nu l-a vrut.Si nici suzeta se pare ca nu vrea si nici eu nu insist, ba chiar ma bucur!

Raspunsesem dincolo.

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 3 luni

25.11.2008 1:44     citat 

Doamnelor si domnilor!
Mare eveniment, mare!
Am dezghetat frigiderul!!!! rad

A se intelege cat de des fac acest lucru...

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 16 ani, 1 luna
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani, 2 luni

25.11.2008 1:53     citat 

monalicious poate mai inteles gresit eu pur si simplu i-am spus ce am facut eu si i-am dat o idee sa nu zic un sfat...mai departe vb ta ----------
citat:
Si pana la urma tu stii cel mai bine ce ii trebuie lui Tudor
----------

Si cat depsre baie asa faceam si eu cu Danutza, dupa baie caciulitza si o tinea cateva ore ...
Imi pare rau daca interventia mea a fost de prost augur, ma voi rezuma doar sa citesc...
sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: