· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008 (19)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008 (19)     
Rabia

12.12.2008 10:59   Bebelusi de toamna-iarna 2008 (19)  citat 

2.09.2008................Youssef,pui de Tasnim
12.09.2008...............Patricia,pui de ramonike
16.09.2008...............Darius-Andrei,pui de cris23
19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy
1.10.2008...................Maria-Andreea,pui de adytza_84
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef
7.10.2008...................Andrei-Gabriel,pui de Monatamas
7.10.2008...................Tudor,pui de godess
9.10.2008..................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008.................Remus,pui de anness
12.10.2008................Lucas-Stefan,pui de monalicious
15.10.2008.................Lucas,pui de brishtara
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de ireen
22.10.2008.................Maria,pui de bursucitza
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
22.10.2008................Toma ,pui de Motania
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de CLAUDYA-MARIA
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de LILIMARLENE
30.10.2008.................Mihai,pui de kike83
6.11.2008...................Christiana-Maria,pui de Christa_Maria
6.11.2008...................Amira-Iulia,pui de lauramaria
13.11.2008………….Lavinia-Maria,pui de lori4u
19.11.2008.................Rares-Adrian,pui de gypsy
3.12.2008...................Selim Ayan,pui de ReBeIIa

avem 31 de bebelusi, 17 fetitze si 14 baietzei! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

fetele care nu aveti poze aici in colaj sau care doriti alte poze mai frumoase puse"la panou",postati poze cu bebelusii si vom actualiza colajul!
atentie,avem citeva fete care nu au postat inca poze cu copilasii,deci Andreea nu a avut de unde lua poze cu bebelusii!
o sa repetam acest anunt la inceputul fiecarui capitol,sa fim sigure ca e vazut de toata lumea trag cu ochiul

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba scot limba ,e valabil si dupa ce ati optat pt rotate
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!
trag cu ochiul

capitolul anterior Bebelusi de toamna-iarna 2008(1cool

sus

Denunta
Rabia

12.12.2008 11:24     citat 

----------
liana76 a scris:
Ele sunt "Gigi contra" prin definitie. Au ceva in ADN. Indiferent cum, din princiopiu si orgoliu n u spun "vai, ai facut bine".
Conteaza doar atitudinea ta fata de ea. Doar asa poti trai linistita, gasind modalitatea cea mai buna de abordare. Eu ma impac bine cu a mea.Dar si cand ma enerveaza ii spun direct" lasa-ma ca stiu ce fac", "asa cred eu, asa fac", "e copilul meu si eu stiu cel mai bine", etc... scot limba
Nu-i convine, dar a invatat sa se abtina si asa totul este f. bine.Cand vine acum, dupa un show avut cu ea, deja intreaba "pot sa spun ceva fara sa te superi?"
----------

Un picutz mai devreme soacra-mea (a venit in vizita de sambata)"spala" cuptorul electric cu buretele din sarma prostit si m-am crizat un pic mai mult.
Dar mi-a trecut. zambet
La 13.30 vin dr. si asistenta sa ne faca vaccinul. Am emotii, parca nu am mai trecut niciodata prin asta ochi peste cap . Ce repede au trecut 4 ani cand traiam aceleasi emotii pentru prima data!

sus

Denunta
bursucitza

12.12.2008 11:31     citat 

HEHEIIIII bun subiect cu soacrele nervos nervos nervos nervos nervos nervos nervos
mai multe nu zic ca iar ma iau nervii....
eu ce nu inteleg: de ce oare numai mamele de baieti sunt asa?
nu dati cu pietre - ca pana cresc mari ai vostri invatati din greseli foarte fericit .... prostit

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 13 ani

12.12.2008 11:50     citat 

Si eu ma gandesc cu groaza ca voi fi soacra, adica voi avea nora foarte fericit
Sper sa-mi dea Dumnezeu minte si sa ma port frumos, macar de dragul fiului meu.Sau dimpotriva cred ca voi suferi ca "mi-l ia" confuz

sus

Denunta
mami_mary

Copii
Stefan - printul familiei: 19 ani
Chris - minunea mica ,sufletel: 12 ani, 11 luni

12.12.2008 11:53     citat 

Soacra -soacra poama acra.....

Ma ajuta si pe mine cineva?
Ce inseamna"sa-i ia mirul"?Spuneti-mi si mie mai concret ce si cum se face la botez in bucuresti ca e TOTAL si RADICAL diferit de botezul din ardeal(sau cel putin fata de cum a fost la Darius),sunt total pe dinafara confuz confuz confuz confuz confuz confuz confuz

sus

Denunta
godess

12.12.2008 11:53     citat 

stau si ma gandesc ca si eu o sa fiu soacra candva...oare asa o sa fiu si eu??sper sa nu... socat
spre exemplu mama e f tare,imi da sfaturi doar daca ii cer eu..
hai sa va dau un exemplu vis a vis de discutie cu soacra.stiti ca v-am intrebat eu care e mai bun babycalm sau baby drink si mi-ati spus k babycalm e mai bun ca nu are indulcitor...eee si eu de atunci nu i-am mai dat baby d...si i-am zis ca fetele au zisasa si asa...si radeam intr-o seara cu ea ca bebe nu vroia sa bea baby c ca se obisnuise cu baby d...si imi vine aseara si-mi zice "bitza,sa nu-i mai dai baby d ca contine indulcitor k asa ia zis un vecin..ia sa ne uitam pe prspect " prostit prostit prostit
pai am zis ca o iau razna...si in continuu,ai grija la caputz..vezi coloana si am explodat si i-am zis sa nu ma mai dispere ca doar e fi'miu si vreau doar ce e bine pt el si normal ca vreau sa creasca k...a zis bine,bine si maine o ia de la capat!!
imi vine sa plec din casa asta ca asa ma dispera...nu s-a mai pomenit asa ceva,dar din pacate nu pot,ca ea e despartita de al ei de cand era Cristi bebelus...si s-a ocupat singura de el si stam si cu ea...si el nu poate sa o lase singura si inteleg bineanteles...dar sa ma lase frate in pace...
moooaaa cat am scris...sorry.. sarut

sus

Denunta
godess

12.12.2008 12:09     citat 

la 10:30 i-au rupt membranele Drutzei...speram ca mai are putin pana naste...asteptam... sarut

Ultima modificare efectuata de catre godess la 12.12.2008 12:09, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
12 ani, 11 luni

fetelor, mesaj nou de la Drutza. i-au indus travaliul. la 10.30 i-au rupt membranele si acum are contractii la 1 min. durerile zice ca sunt inca suportabile.
rad godess se pare ca primim amandoua sms. zambet

sus

Ultima modificare efectuata de catre LILIMARLENE la 12.12.2008 12:10, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
liana76

Copii

Deci, uite cum afost la noi:
A venit nasa acasa la noi cu hainutele, lumanarea, crasma(panza aceea).
A imbracat baiatul cu de toate(pampers, maieu, sosdete, body, costum, caciula, botosi, etc...) si am plecat la biserica. Acolo a cumparat marturii (cruciulite) si le-a pus in piept invitatilor. A botezat preotul copilul pe care l-a scos din cazan in crasma (panza). Apoi l-a miruit, l-a trecut prin altar iar la final nasu a achitat costul botezului. Am mers la restaurant si ne-am intors sa scaldam copilul (intre botez si scaldat copilul trebuie sa doarma obligatotiu in panza aceea in care a fost miruit). La scaldat am pus in cadita diverse mirodenii(petale de flori, boabe de grau, de porumb, fulgi, monede de aur si argint sau bijuterii) iar dupa scaldat l-a imbracat cu alt rand de hainute si mi l-a dat mie in brate.
Am uitat sa spun ca la venirea de la biserica nasa ti-l inmaneaza spunand de trei ori "Ti-am luat un pagan, ti-am adus un crestin"

sus

Denunta
godess

12.12.2008 12:10     citat 

LILIMARLENE rad rad rad

sus

Denunta
liana76

Copii

12.12.2008 12:12     citat 

Se zice ca apa in care a fost scaldat se varsa la radacina unui pom scot limba
Si lumanarea de botez se stinge dupa scaldat in tocul usii(aveti grija sa nu dati foc la casa scot limba )
Asa sunt obiceiurile (si bordelurile scot limba ) la noi...

sus

Denunta
liana76

Copii

12.12.2008 12:13     citat 

Tei asteapta biletul de iesire din spital si in curand vor fi acasa sarut si bineinteles pe forum scot limba

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 13 ani, 1 luna

12.12.2008 12:20     citat 

offf ce spor aveti la scris ,,,,,ma pregateam sa schimb capitolul , cand ce vad , liana deja l-a schimbat prostit prostit
mami multa sanatate piticei sarut sarut sarut suntem alaturi de tine
drutzulica sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
nici nu stiu ce vroiam sa mai zic , m-ati depasit complet
aaaaaaaaaa
NUMAI ARE NIMENI POZE?

sus

Denunta
liana76

Copii

12.12.2008 12:22     citat 

Hai Drutza!!!!!!!!!!!!

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 13 ani, 1 luna

12.12.2008 12:29     citat 

fetelor ati vazut ca s-au ales pozele pt concursul cu baita ..???
felicitari Alina si MamiStef...... spor la voturi
upsss ramona a schimbat capitolul , scuze liana scot limba scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: