· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008 (20)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008 (20)     
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 4 luni

14.12.2008 1:14   Bebelusi de toamna-iarna 2008 (20)  citat 

2.09.2008................Youssef,pui de Tasnim
12.09.2008...............Patricia,pui de ramonike
16.09.2008...............Darius-Andrei,pui de cris23
19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy
1.10.2008...................Maria-Andreea,pui de adytza_84
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef
7.10.2008...................Andrei-Gabriel,pui de Monatamas
7.10.2008...................Tudor,pui de godess
9.10.2008..................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008.................Remus,pui de anness
12.10.2008................Lucas-Stefan,pui de monalicious
15.10.2008.................Lucas,pui de brishtara
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de ireen
22.10.2008.................Maria,pui de bursucitza
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
22.10.2008................Toma ,pui de Motania
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de CLAUDYA-MARIA
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de LILIMARLENE
30.10.2008.................Mihai,pui de kike83
6.11.2008...................Christiana-Maria,pui de Christa_Maria
6.11.2008...................Amira-Iulia,pui de lauramaria
13.11.2008………….Lavinia-Maria,pui de lori4u
19.11.2008.................Rares-Adrian,pui de gypsy
3.12.2008...................Selim Ayan,pui de ReBeIIa
10.12.2008.............Stefan-Cristian pui de TEI
13.10.2008.........Adela pui de DRUTZA
avem 33 de bebelusi, 18 fetitze si 15 baietzei! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

fetele care nu aveti poze aici in colaj sau care doriti alte poze mai frumoase puse"la panou",postati poze cu bebelusii si vom actualiza colajul!
atentie,avem citeva fete care nu au postat inca poze cu copilasii,deci Andreea nu a avut de unde lua poze cu bebelusii!
o sa repetam acest anunt la inceputul fiecarui capitol,sa fim sigure ca e vazut de toata lumea trag cu ochiul

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba scot limba ,e valabil si dupa ce ati optat pt rotate
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!
trag cu ochiul

capitolul anterior Bebelusi de toamna-iarna 2008(19 )

sus

Denunta
Rabia

14.12.2008 1:24     citat 

Multumim, Andreea sarut

----------
dialy23 a scris:
Buna mamici si pitici voinici... in curand , se pare, ma voi alatura voua...
Azi am eliminat dopul insotit de sange... se pare ca nu mai am mult de asteptat... la voi cum s-a intamplat? la cat timp dupa eliminare ati nascut? eu vad ca au aparut si contractiile, asa la o ora...
urati-mi succes! voi stiti cel mai bine sa incurajati in astfel de momente, pentru ati trecut prin starile prin care trec eu acum... va pup!
----------

Hai Dialy, hai Dialy, curaj mamico, acusi, acusi iti intalnesti printul. Va fi bine, si te asteptam cu nerabdare sa te intorci.
Din cate stiu eu, daca ai eliminat deja dopul cu sange inseamna ca vei naste curand. Sfatul meu este sa nu astepti contractiile si sa-ti suni deja medicul.

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 3 luni

14.12.2008 1:49     citat 

Ai scris Daria Gabriela sub altcineva.

sus

Denunta
Rabia

14.12.2008 1:56     citat 

Va saluta si iubitica mea, vaccinata proaspat, gata de parada modei scot limba

sus

Denunta
Rabia

14.12.2008 1:57     citat 

Andreea, vrem poza numarul 3 la colaj, pana una, alta. Multumim.

sus

Denunta
ramonike

Copii
Patricia - Printesa
12 ani, 4 luni

14.12.2008 2:00     citat 

dialy ce sa-ti zic eu am nascut prin cezariana mi sa provocat nasterea dar nici nu m-am dilatat nici dureri nu am avut si capoasa de patricia nu coborase cu capusorul jos cum trebuie asa ca mi-au facut cezariana eram deja la termen dar am trait niste clipe de fericire care nu le intalnesti des in viata curaj si oricat de tari ar fii contractiile(eu nu le cunosc) sa stii ca apoi cand o sa ai puiutul in brate o sa fii ce4a mai fericita femeie din lume.te pupik nastere usoara si te asteptam la forumeala sa ne povestesti sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
rabia multumim pentru colaj foarte frumos si ceva poze cu printzesa mea.si ei ii curge putin nasucul dar iam bagat un supozitor cu paracetamol si ser fiziologic pe nasuc

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 5 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 3 luni

14.12.2008 2:00     citat 

Salutare mamici si bebici sarut
Maia, ce papusa frumoasa esti tu si nu te dezminti, iti mentii freza trendy foarte fericit sarut
Christiana si tu esti o dulce sarut
Daria, stii cat esti de frumoasa? Miss Univers paleste in fatza ta foarte fericit sarut
Ingrid, dulceatza, ce de toalete ai tu scumpete si ce frumos stii sa le prezinti, se vede ca are mami a ta ganduri marete cu tine prostit
Noi suntem cam trist dupa o noapte chinuitoare, adica a adormit bine pitica abia pe la 4 surprins ; a racit si ea si sotul si cea mare (eu sunt singura sanatoasa), are nasucul inundat si mai si tuseste plang sau sunt foarte trist Mi-e cam frica (mai ales dupa ce am vazut ca a patit mami), ii pun ser fiziologic, folosim la greu batista bebelusului, acum l-am trimis pe sot la farmacie dupa oscilo...poate ii pun pe picioare ochi peste cap
In rest nimic nou sub....nori (ca soare....la vara) zambet As fi vrut sa fie mai frumoasa ziua asta, pt ca azi e ziua sotului, dar speram sa fie doar o raceala usurica si sa scape repede. Va servim cu o felie de tort virtual si un pahar de sampanie, ca doar o data in viatza schimba omu' prefixul scot limba zambet

Nastere usoara dialy, eu nu am eliminat dopul la nici una din sarcini, dar mult nu mai ai (din cate am mai citit) trag cu ochiul O sa vezi ca va fi bine si vei avea in curand minunea langa tine sarut
O duminica placuta in continuare sarut

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

14.12.2008 2:08     citat 

Andreea, multumim pt "actualizare" trag cu ochiul
Multumim tuturor pt primire si pt urari sarut sarut sarut
BB al meu este un baiat cuminte si sunt tare mandra de el! trag cu ochiul stiti cum este, nu?!?!?! scot limba trag cu ochiul
Atat doar ca mami se cam chinuie sa ii dea suzeta, pt ca ii place cu tzitzi in guritza, si.....cum mami nu a avut destul laptic din prima zi ( nu cat voia bb de 4300g) a trebuit sa il las f mult timp la san, ca sa ii goleasca mereu, plus ca seara ii dadeam si supliment cu seringa! trist
Acum ne-am mai revenit cu lapticul, dar s-a invatzat sa doarma cu sanul in guritza....asta e......poate reusim sa il "pacalim"cu suzeta! trag cu ochiul
Este cuminte, este total diferit de primul copil. V-am mai spus ca fata am avut-o f rea, plangea intr-una....acum....este exact invers. Plus ca tati se ocupa de noi dar si de musafiri in acelasi timp!
El pregateste totul (inclusiv sterilizare) si el strange si face curat (inclusiv intins rufe la uscat)
Cam exagereaza.....o sa imi fie f greu cand va pleca! trist
Va pup.....

sus

Denunta
nelly2007

Copii
Cosmin-Stefan: 13 ani
Ariana-Ioana: 9 ani, 2 luni

14.12.2008 2:23     citat 

----------
ramonike a scris:
si ei ii curge putin nasucul dar iam bagat un supozitor cu paracetamol si ser fiziologic pe nasuc
----------

pai de ce supozitor daca ii curge doar nasucul?las-o sa vezi cum evolueaza...cand va face febra la ce vei recurge?

tei, felicitari pentru minunatia de baietel zambet

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 3 luni

14.12.2008 2:27     citat 

Andreea nu te supara dar daria este mai sus iar acela pare a fi Tudorel caramel daca jnu ma insel.
Multumim pt. actualizare!
Bravo, Tei ma bucur ca sunteti bine si va adaptati usor usor. Cat despre tati , na, un baiat are!!!
Mai, dar parada modei e putin spus. Frumoase toalete, dom"le....

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 5 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 3 luni

14.12.2008 2:45     citat 

Hai sa mai punem si noi cateva pozici "proaspete" scot limba

Stam de vorba ca-ntre fete scot limba

Andreea, se poate ca la urmatorul colaj sa ne pui prima pozica confuz Pt ca vad ca aia cu caciulitza de craciunitza a iesit cam mica si neclara. Sper sa nu te superi pe noi jenat sarut

sus

Denunta
monalicious

14.12.2008 2:46     citat 

Mama, mama ce "tetiţe"! O sa fie aglomerat la casting la Pantene rad .

sus

Denunta
ramonike

Copii
Patricia - Printesa
12 ani, 4 luni

14.12.2008 2:50     citat 

pai nelii am sunat dr si nu numai ca ii curge nasu e morocanoasa si nu ca de obicei.sa trezit de mai multe ari azinoapte etc tu ce le dai in cazul meu?ce-ti recomanda dr?

sus

Denunta
monalicious

14.12.2008 2:51     citat 

----------
liana76 a scris:
Andreea nu te supara dar daria este mai sus iar acela pare a fi Tudorel caramel daca jnu ma insel.
----------

Sub Tudor e bine numele.
confuz
Am vazut in schimb 2 Mării, dar merita ca e forumista de valoare. trag cu ochiul
Si uitandu+ma la colaj imi dau seama ca multe mame trag chiulul. Or fi ocupate si obosite saracutele.

sus

Denunta
Rabia

14.12.2008 3:01     citat 

----------
monalicious a scris:
Mama, mama ce "tetiţe"! O sa fie aglomerat la casting la Pantene rad .
----------

Las' ca te vedem noi peste vreo 2-3 ani. cu o printesa in brate si cu Lu de manutza scot limba , gandindu-te deja la castinguri.
Ce a mai crescut si Teodora, si cat de bine mai seamana cu tati.............
Mai Alina, tu pe unde-ai umblat cand ati conceput fetele? scot limba rad
La multi ani tati de Claudya, Teodora si sot de Alina. Sa ne traiesti si sa i grija de fete zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: