· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > voi ii mai dati lapte noaptea?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5
subiect nou  raspunde
autor voi ii mai dati lapte noaptea?     
monalicious

29.10.2008 7:51     citat 

----------
manam a scris:
Sper sa intelegi ca nu am vrut sa-ti creez indignare sau alte chestii urate si daca am facut-o i'm sorry sincer.
----------

Apreciez asta. Insa "sfatul" tau a fost exagerat... a sunat ca si cum ar trebui sa ne fie frica sa "deschidem gura" pe unde posteaza mamicile mai experimentate. Plus: "manam a scris: nu iti voi mai raspunde daca vei comenta ceea ce zic eu acum. "
Asta are usor iz de intimidare ca sa nu zic amenintare. Acum vad ca esti fata faina dupa ce ai scris mai sus, dar pe moment, DA, m-au deranjat afirmatiile tale.
Deci facem pace, da?

sus

Denunta
monalicious

29.10.2008 8:04     citat 

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
Ura! Mi-a iesit din a 3-a incercare.
Aici bb visa cu ingerasii si radea. (Scuze pt calitatea pozelor dar sunt facute cu mobilul).
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 14 ani, 5 luni
Maria: 11 ani

29.10.2008 8:10     citat 

heiiii zimbarici!!!frumos Lucas,pune pozele astea si la noi la bebelusi de toamna-iarna 2008,Mona!! trag cu ochiul

sus

Denunta
monalicious

29.10.2008 8:19     citat 

jenat Aici le-am strecurat din greseala. jenat
Dar nu au picat rau, zic eu, ca sa vada fetele ce baiat fericit am.

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 11 ani, 6 luni

29.10.2008 9:19     citat 

Frumos foc bb!!! sarut
Sa-ti traiasca si sa creasca mare si sanatos!!

sus

Denunta
monalicious

31.10.2008 10:47     citat 

----------
manam a scris:
Frumos foc bb!!! sarut
Sa-ti traiasca si sa creasca mare si sanatos!!
----------

Saru'mana! foarte fericit

sus

Denunta
alinagr31

Copii
razvan-mihai-catalin: 11 ani, 5 luni
roxana elena sorana: 8 ani, 3 luni

09.12.2008 9:52     citat 

ochi peste cap da,inca mai mananca noaptea....pe la 2-3 se trezeste si cere de mancare si "servim"150 ml lapte

sus

Denunta
monalicious

09.12.2008 10:43     citat 

Si Lu papa la 2-3 si apoi cam din 3 in 3 ore. Mai nasol asta noapte ca s-a trezit din 2 in 2 confuz . Mai mult de 120 nu vrea si apoi se trezeste flamand. O scoatem noi la capat cu multa rabdare... ochi peste cap

sus

Denunta
dana2008

Copii
Andreea: 11 ani, 1 luna

09.12.2008 4:24     citat 

buna mamici

puiutul meu mananca ultima masa la 21.30 cam 210 ml...asta daca nu adoarme in timp ce papa...daca se intampla asta se opreste pe la 190 ml...si pana dimineata la 7 doarme singurica in patutul ei.O mai aud noaptea ca se trezeste cate 5-10 min dar nu plange si adoarme la loc daca nu o iau in brate.Pana la o luna se trezea pe la 3 si mai papa iar treptat am marit intervalul .Penultima masa a ei este la 18 cand ii dau 150 ml desi ea ar vrea mai mult...cam 180 ..dar daca ii dau asa nu mai mananca suficient la 21 asa ca ii dau cat sa o satur dar sa nu-i ajunga mult timp iar pe la 20 45-21.00 incepe sa maraie de foame...ii fac baie...iar la 21.30 deja e infometata si mananca f frumos.Dimineata mananca 180 ml...apoi pe la 11.00 cam 130-150ml iar la 14.30...180ml...Si am uitat ....mai bea si ceai cam 70 ml/zi .
http://i352.photobucket.com/albums/r350...G_6300.jpg

sus

Denunta
neagucamelia

Copii
CLAUDIA-MARIA: 12 ani, 1 luna

09.12.2008 5:37     citat 

bebelina mea nu mai papa de mult noaptea(de cand am intarcat-o)

sus

Denunta
bebeKoS

Copii
Ana Sofia: 8 ani, 2 luni
Maria Anastasia: 11 ani, 11 luni

14.12.2008 7:19     citat 

ultima masa a Mariei este in jur de ora 22-23 - atunci o alaptez dar nu adoarme la san, mai are un moment de descarcare (respectiv mai coboara din patul nostru sau din patutul ei si se mai joaca o vreme- noi am lipit patutul ei de al nostru)

apoi cere tzitzi odata in timpul noptii (nu mai am nici o curiozitate sa vad cat este ceasul prostit ) si apoi in jur de 7 dimineata

acesta este programul obisnuit
insa acum ii dau maselutele si suge si ziua si noaptea destul de des
nu m-am gandit ca este ceva neobisnuit ca mananca asa
pt ca de fapt nu pare ca mananca ci mai mult trece de perioada asta mai usor cu tzitzi

insa nu cred ca subiectul acesta va detemina pe cineva sa faca altfel de cum simte sau cunoaste
si in plus nu vad cum o mama ar putea sa ii refuze copilului lapticul cand acesta o cere ( eu una nu vad posibil- adica sa astept sa planga pana se invineteste sau sa insist cu apa pana imi da paharul jos din mana confuz - nu stiu, dar mi se pare destul de extrem si nu se merita!)

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: