· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de Toamna-Iarna 2008 (27)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de Toamna-Iarna 2008 (27)     
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 4 luni

26.12.2008 12:08   Bebelusi de Toamna-Iarna 2008 (27)  citat 

2.09.2008..................Youssef,pui de Tasnim
09.09.2008...............Mihai, pui de Michaelaa
12.09.2008...............Patricia,pui de ramonike
16.09.2008...............Darius-Andrei,pui de cris23
19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy
1.10.2008...................Maria-Andreea,pui de adytza_84
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef
7.10.2008...................Andrei-Gabriel,pui de Monatamas
7.10.2008...................Tudor,pui de godess
9.10.2008..................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008.................Remus,pui de anness
12.10.2008................Lucas-Stefan,pui de monalicious
15.10.2008.................Lucas,pui de brishtara
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de ireen
22.10.2008.................Maria,pui de bursucitza
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
22.10.2008................Toma ,pui de Motania
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de CLAUDYA-MARIA
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de LILIMARLENE
30.10.2008.................Mihai,pui de kike83
6.11.2008...................Christiana-Maria,pui de Christa_Maria
6.11.2008...................Amira-Iulia,pui de lauramaria
13.11.2008………….Lavinia-Maria,pui de lori4u
19.11.2008.................Rares-Adrian,pui de gypsy
3.12.2008...................Selim Ayan,pui de ReBeIIa
10.12.2008................Stefan-Cristian pui de Tei
12.12.2008.................Adela pui de Drutza
18.12.2008................Krisztina,pui de Okidli
21.12.2008................Gabriel Laurentiu pui de Dialy23
avem 36 de bebelusi, 19 fetitze si 17 baietzei! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

fetele care nu aveti poze aici in colaj sau care doriti alte poze mai frumoase puse"la panou",postati poze cu bebelusii si vom actualiza colajul!
atentie,avem citeva fete care nu au postat inca poze cu copilasii,deci Andreea nu a avut de unde lua poze cu bebelusii!
o sa repetam acest anunt la inceputul fiecarui capitol,sa fim sigure ca e vazut de toata lumea trag cu ochiul

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba scot limba ,e valabil si dupa ce ati optat pt rotate
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!
trag cu ochiul

capitolul anterior Bebelusi de toamna-iarna 2008(26)

Ultima modificare efectuata de catre andreea_andreea la 26.12.2008 12:49, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
mare_melisa

26.12.2008 12:47     citat 

Buna fetelor. Am vazut o Mariuca f zambareata si frumoasa.
Ramonike tu sigur ai fost insarcinata? rad Arati f bine nu ai nici un pic de vergeturi. Am eu la greu .
AM vazut si un betivan, Mona asta da mosulet, de aia nu am primit nimic de mos craciun rad
La multe lunite Teodora stefania.

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 5 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 3 luni

26.12.2008 12:55     citat 

CRACIUN FERICIT TUTUROR sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Multumim din suflet tuturor pentru urari si vi le intoarcem inzecit sarut sarut sarut
Va dorim si noi multa sanatate si fie ca fiecare clipa din viatza noastra a tuturor sa fie numai fericire, ca in Sfintele zile de Craciun sarut sarut sarut
Noi am fost foarte ocupati ieri, au venit nasii Teodorei pt baitza de dupa botez si s-a intins petrecerea pana aseara tarziu, cand am cazut morti de...oboseala....ca nu am baut....hccc....nimic.....hccc....decat apa....hcc.....de la robinet....hcccc.... rad rad rad
Avem poze muuuuulteeee, trebuie sa fac o selectie si va arat si voua trag cu ochiul Micuta mea broscuta a fost ff cumintica, chiar daca nu a prea dormit, a stat cu noi, i-a placut galagia si aglomeratia si ca mergea din mana in mana pe la fiecare foarte fericit S-a simtit si ea ff bine, mai ales cu nasul ei s-a inteles excelent, sunt topiti unul dupa celalalt prostit
Mi-au placut foarte tare toate pozele cu toti copilasii, asa cum deja stim cu toatele, sunt cei mai frumosi si cei mai fotogenici sarut
Nu stiu ce sa mai zic....sunt fericita ca Teo e crestina si ca e sanatoasa acum, am trecut cu bine peste uracioasa de boala....
Intru mai tarziu sa pun poze, sper sa nu umplu eu singura tot capitolul numai cu poze ca ma "desfiinteaza" adminu' rad
O zi suuuuuupe tuturor sarut sarut sarut

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

26.12.2008 1:34     citat 

Craciun fericit, tuturor!
Nu am citit nimic din urma, acum ma apuc, dar intai sa urez "La multe lunite" Teodorei-Stefania, si totodata si La mult ani, pt maine! sarut trag cu ochiul
Andreea, asteptam sa vedem printzesa! sarut

sus

Denunta
bursucitza

26.12.2008 1:37     citat 

buna ziua...
La mult ani tuturor sarbatoritilor acestor zile si nu numai..
aditza ma intrebai de alaptat: eu am avut laptic vreo 8 zile cam 10-20 ml si ala muls si apoi am fost pe antibiotic si nici macar acel lapt nu a mai fost plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ... asta este...
raminike da ce tzectzoatza ejti prostit mie inca nici vergheta pe dejte nu-mi vine ... ce sa mai spun de haine.... trist
mami sa nu fie de deochi ce a crescut si mariuca....
ce sa mai spunem de Lu...e super tare ... rad rad rad
asteptam poze de la baita claudya
eu va salut ... vine soacra sa stea cu maria si sotul ma scoate putin la aer ca e ffffff frumos afara
va pupam

sus

Denunta
monalicious

26.12.2008 1:46     citat 

Bine ai venit, dialy23!

Bine ai revenit mamistef! Nu am apucat sa citesc mare lucru dar am vazut poze cu o "mocutza" de care ne era dor. De fapt ne era dor de amandoua mocutzele, mami si Maria. Sper ca ai apucat sa citesti mesajele mele de pe privat inainte sa fie "impinse" la "cosul de gunoi" de alte 50 venite de la fete. Ne bucuram sa va stim acasa, bine, si din nou in "gashca".

Patri tie cand iti pune mama un mini sa vedem si noi un "bulanutz" jenat sarut ... sa nu ne mai amageasca cu colnti cu dugulite ( desi la varsta asta cred ca aia sunt culmea cochetariei rad )

Deni cum merge? Mami ce mai face?

Andreea multumim pentru capitole, pentru felicitare... pentru toata activitatea!

Liana, Lilimarlene, Christa, Alina, VasiJoy, Adytza, Rabia, Ireen... si toate celelalte mamici, pe care nu le mai enumar ca scriu numai cu o mana, dar sa nu va simtiti excluse, va salutam si dorim SARBATORI FERICITE![/b]

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii

26.12.2008 2:05     citat 

Tei sarut sarut sarut
Si...pozele promise zambet
Asa a fost la noi ieri, un decor de basm zambet

Am schimbat tinuta sarbatoritei foarte fericit

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

26.12.2008 2:17     citat 

Alina, dulce tare durdulika de Teo! Pupam, ....ca iti vine sa papi din bulanashele ei! sarut sarut sarut
Nici Claudya nu e mai prejos! trag cu ochiul Au cu cine semana, de altfel trag cu ochiul

sus

Denunta
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

26.12.2008 2:19     citat 

superbe pozele
Claudia este o frumoasa iar de Teodora nu mai vorbesc iti vine sa o mananci ce rochite are ea
sai mananci bulanasele scot limba
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
mami_mary

Copii
Stefan - printul familiei: 18 ani, 3 luni
Chris - minunea mica ,sufletel: 12 ani, 2 luni

26.12.2008 4:14     citat 

Ce bebei frumosi sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut Claudya Teo e asa grasuta,numai buna de papat bulanse........ sa ne bucuram de copii nostri si sa ne creasca mari si sanatosi,iar noi sa avem putere de munca si sa incercam sa le oferim tot ce-i mai bun pt ei dar nu in ultimul rand sa-i crestem cu multa,multa dragoste.......

sus

Denunta
Drutza

Copii
Luluk: 12 ani, 1 luna

26.12.2008 5:37     citat 

Alina, ce superba e Teo in rochita cu floricele rosii.....sa va fie de bine! si La Multe Lunitze! sarut sarut

Nici eu nu am apucat sa citesc din urma, voi incerca acum, dar nu inainte de..ce credeti? foarte fericit sa va mai intreb ceva...am zis k n-o sa fiu o mama disperata si panicoasa, nu stiu cat imi iese....mi se pare k okisorii ei nu au aceeasi nuanta, adik unul e mai inchis si unul mai deschis...stiu k se vor tot modifica, dar nu in acelasi fel si ritm la ambii?

Ramonik, ce frumoasa sunteti amandoua !!!
Mami, ce linistita e Mariuk in pozele astea..asa va sade bine trag cu ochiul sarut
Mona,super ultima poza, are si zambetul adecvat trag cu ochiul foarte fericit
Dialy, bine ati venit !! grasunel si puiul tau

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii

26.12.2008 5:50     citat 

Multumim pt complimente sarut sarut sarut
Drutza, stai linistita, e normal sa fii super atenta la orice etaliu cat de mic, asa e la primul bebe scot limba In ceea ce priveste nuanta ochilor, sincer, eu nu am observat la vreuna din fetele mele, dar sunt sigura ca nu-i nici o problema, ochisorii la bebelusi au diverse nuante, pana pe la 6 luni-un an.... Pentru linistea ta poti intreba dr de familie sau pediatrul, dar, repet, eu nu cred ca e problema, Adelutza e inca micutza ca sa se definitiveze chiar si nuantele, nu doar culoarea trag cu ochiul
Pupici ninsi la toata lumea....la noi e super frumos afara, chiar daca e frig zambet sarut sarut sarut

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

26.12.2008 5:56     citat 

buna seara,buna seara!!!ne-am intors de prin vizite,nu stiu ce mai urmeaza in seara asta foarte fericit ,vad ca ne vedem inainte de viata noastra plina de prieteni,insa cu maaaare atentie la tot ce tine de expunerea Mariei(si a lui Tudor) la eventualii virusi ochi peste cap

am vazut niste poze grozave cu Teo cea scumpa,rochita e minunata,insa papuceii m-au topit definitiv! sarut sa va fie de bine botezul si sa nu mai treceti prin necazuri cu boala,Alina!

am mai vazut un Lu demential turmentat sub brad trag cu ochiul ,o Ramonike si o Patricie asa mama,asa fiica sarut ,un pui nou-nout de Dialy si nici nu mai stiu ce am mai vazut,ca ma zapaciti,zilele astea sper sa-mi reintru in ritm si sa nu mai citesc la repezeala jenat confuz

aaa.eram la"recuperari" din vechile capitole azi dimineata si vazusem ca Alina28 are probleme cu laptele trist crede-ma,scumpa mea,te inteleg atit de bine!!in spital am avut un shoc cind am trecut de azi pe miine de la o productie de 150ml scos lejer din sini la doar 50ml storsi cu greu tot din ambii sini
a fost un moment teribil de greu,am incercat sa nu ma las demoralizata si am consumat in 3 zile tot ceaiul de lactatie de la Rabia,plus alte ceaiuri pe care le mai avea George acasa si mi le-a preparat,insa schimbarea brusca,spectaculoasa am remarcat-o dupa ce mi-a trimis mama mea o sticla de 2 l plina cu supa de pui si legume concentrata,pe care am baut-o fierbinte,asa cum mi-o trimisese
pur si simplu din acea seara(la citeva ore dupa ce am baut supa aproape pe nerasuflate) mi-a revenit laptele bun,mult si satios jenat si asistentele de la reanimare tot asa ne sfatuiau aflate in aceasta situatie-sa consumam in mod special supe fierbinti! si uite ca au avut dreptate
sper sa-ti mai foloseasca mesajul asta acum,desi stiu ca discutia era in urma cu vreo 3 capitole,nu mai stiu exact

sus

Denunta
mamistef

Copii

26.12.2008 6:06     citat 

aaaa,si apropo de ochi si culoarea lor,cind statea Maria mea la reanimare si nu stiam ce va fi cu noi,ma rugam sa se faca bine si ma gindeam la ochii ei albastri pe care nu-i mai deschisese complet de citeva zile,si dintr-odata mi-am dat seama cit de mici si meschine pot fi gindurile astea(cel putin in cazul meu) si am zis atunci,tin minte clar,ca poate fiica-mea sa aiba si ochii negri,nu ma mai intereseaza ce culoare au ochii ei,doar sa o am sanatoasa si vesela....si acum vad ca i se inchide culoarea ochilor prostit scot limba dar sunt asa de fericita ca e sanatoasa!!!!se pare ca m-a ascultat Dzeu si mi-a iertat pacatul mindriei datorate ochilor ei albastri..si iata cum mi-am mai invatat o lectie jenat trag cu ochiul
oricum,eu tot sper ca ii vor ramine ochii cenusii sau verzi,pina sa sa vad ca se fac caprui ca ai lui Tudor foarte fericit
oricum,am copii frumosi si sanatosi-nu conteaza altceva!!

si ca sa revin la subiectul initial,nu te ingrijora,Drutzo,Adela e asa de mica si are asa de mult timp sa i se definitiveze "toate cele"....pupam fata sarut

sus

Denunta
mamistef

Copii

26.12.2008 6:15     citat 

Lilimarlene,superrrr poza in care tati"ride" de Letitia!!!! rad rad sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: