· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008(30)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008(30)     
mami_mary

Copii
Stefan - printul familiei: 18 ani, 3 luni
Chris - minunea mica ,sufletel: 12 ani, 2 luni

02.01.2009 1:10     citat 

Buna si inca o data LA MULTI ANI !!!!!!!!!,nu am mai intrat pe form pt ca ieri s-a intrrupt net-ul si si-a revenit abia acum............am recuperat ce ati scris si vreau sa va multumesc pt sprijinul moral pe care ni-l acordati,imi dau seama ca totusi nu sunt eu paranoica si ca intradevar situatia e nasoala ,ma gandeam ca e doar parerea mea de aceea sistemul nu face nimic.......si ca sa va raspund ;nu-si pot face un alt copil "cuplul celebru" pt ca "doamna" are peste 40 de ani si deja are 2 fete din prima casatorie dar pe care neaga cu vehementa ca le-ar avea si le-au dus in SUA la studii..........
Oricum viata merge inainte si am sa lupt pana in panzele albe pt copilul meu si pt linistea lui...........
Gata am terminat ,nu mai vreau sa imi plang de mila trebuie sa fiu o mama puternica.......

Ce bebei frumosi am vazut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
brishtara

Copii
THEA MARIA - Irezistibila: 14 ani, 5 luni
LUCAS PAUL - Alaptat de: 12 ani, 3 luni

02.01.2009 2:24     citat 

eu l-am scos la inceput dar la 15 zile a facut rubeola..nu am putut sa il scot, apoi i-a scazut imunitatea si a racit groaznic ...si acum imi este frica sa il scot dintr-o data pe ditamai gerul

cum ar fi mai bine daca se domoleste...sa il tin in marsupiu sub geaca sau in carucior?

sus

Denunta
mami_mary

Copii

02.01.2009 2:26     citat 

Punem si noi niste poze "proaspete" inca aburinde acum le-am facut

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 3 luni

02.01.2009 2:27     citat 

Si eu il scot zilnic pe Raducu si ii place tare mult. Ce-i drept mergem mai mult cu masina dar si in aer liber e tare fericit. Aseara am fost la ai mei unde se afla in vizita o matusa care era gata sa faca infarct cand a vazut ca suntem cu copilul pe "vremea asta" ai cand a vazut ca este asa "golash"...Nu ca inchipuiti ca era dezbracat ci doar ca nu avea fular si normal mi se pare mie, o singura caciula. dupa parerea ei 2 caciuli, fular, manusi si...in casa!

sus

Denunta
mami_mary

Copii

02.01.2009 2:34     citat 

La multi ani Raducu!!!!!!!!!

Fiecare copil e cu imunitatea lui,chiar daca e ger trebuie scos macar 15-20 de minute afara, brishtara eu o scot pe Chris in carucior pun o paturica mai groasa si o acopar ,eu zic ca asa e mai protejata de vant decat in brate

sus

Denunta
ireen

Copii
EDUARD ALEXANDRU: 15 ani, 5 luni
DARIA GABRIELA: 12 ani, 3 luni

02.01.2009 2:34     citat 

sa aveti un an nou plin cu bucurii si sa fiti sanatosi sarut

Acum am reusit sa recuperez si eu ieri am fost in plimbari la tatae foarte fericit de revelion a fost ok copii au dormit f bine edi s-a trezit pe la 1 30 si a mancat tort zambet
Eu o scot pe Daria afara cand nu ploua si nu bate vantul tare in caz de nevoie pot si asa carutul are aparatoare de ploaie .

Andreea ce par mare are Maia sarut incerca tati sa o pacaleasca sa faca nani foarte fericit
mini-bursu bei fara noi plang sau sunt foarte trist
CLAUDYA-MARIA multumesc pentru cafeluta e binevenita oricand trag cu ochiul
LA MULTE LUNITE, Raducu si Youseff!!

sus

Denunta
mamiyasmi

Copii
yasmina maria: 12 ani, 3 luni
ariana georgiana: 11 ani, 1 luna

02.01.2009 2:57   Copilasi nascuti in 2008  citat 

buna la toata lumea. Trebuie sa recuperez si eu, pina acum v-am citit toate mes. Mami dar noi de ce nu avem poza in colaj ? Poate nu am pus-o eu bine sau cine stie?! plang sau sunt foarte trist sunt un pic trista ca printesa mea a racit si ea un pic , stranuta de mama focului, tuseste, febra un pic 38,2 si nasuc infundat. Am sunat la dr. si s-a dus tati sa ne i-a doctoriile: EURESPAL( stiti ceva de el?) si OSCILOCOCCINUM. Sper sa fie totul bine ca stau in stres si ma doare deja stomacul.!!!!!!!!! Si ai dreptate mamistef papusa mea e leita tati sarut zambet

sus

Denunta
brishtara

Copii

02.01.2009 3:09     citat 

mamiyasmi.sa-i desfunzi si nasul...
la lucas fara un antiiflamator pe langa eurespal nu i-a trecut...

sper sa va faceti bine...

sus

Denunta
mamiyasmi

Copii

02.01.2009 3:22     citat 

desigur brishtara in fiecare dimineata ii desfund nasucul cu batista bebelusului . dar Oscilococcinum nu e un antiinflamator?

sus

Denunta
mamiyasmi

Copii

02.01.2009 3:26     citat 

sus

Denunta
brishtara

Copii

02.01.2009 3:27     citat 

http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=2819

cred ca mai degraba are rol in cresterea imunitatii. Nu stiu daca este si u atiinflamator. Eu i-as da si Paracetamol...mai ales ca aproape bebele tau are 3 luni. Dar daca ii dai suspensie sa il dizolvi in ceva ( apa, ceai) ca e prea vascos si sa nu se inece.

sus

Denunta
brishtara

Copii

02.01.2009 3:28     citat 

mamiyasmi...si yasmina este luata...ca vad ca toate fetele frumoase sunt tocmite...ne facem neamuri foarte fericit plizzzzzzzzzzzz....

sus

Denunta
mamiyasmi

Copii

02.01.2009 4:16     citat 

noi suntem fam . Sandu scot limba

sus

Denunta
mamiyasmi

Copii

02.01.2009 4:19     citat 

vrem o poza de a lui Lucas si mai vorbim despre incuscrit. scot limba Ecam departe Deva de Iasi .....

sus

Denunta
brishtara

Copii

02.01.2009 5:16     citat 

ne vrei sau nu ne vrei

baiat serios, mancacios.nu mofturos..fara obligatii...caut fetita cuminte cu rochita de printesa

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: