· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008(32)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008(32)     
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

05.01.2009 10:47   Bebelusi de toamna-iarna 2008(32)  citat 

2.09.2008..................Youssef,pui de Tasnim
09.09.2008...............Mihai, pui de Michaelaa
12.09.2008...............Patricia,pui de ramonike
16.09.2008...............Darius-Andrei,pui de cris23
19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy

1.10.2008...................Maria-Andreea,pui de adytza_84
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef
6.10.2008....................Yasmina-Maria,pui de mamiyasmi
7.10.2008...................Andrei-Gabriel,pui de Monatamas
7.10.2008...................Tudor,pui de godess
9.10.2008..................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008.................Remus,pui de anness
12.10.2008................Lucas-Stefan,pui de monalicious
15.10.2008.................Lucas,pui de brishtara
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de ireen
22.10.2008.................Maria,pui de bursucitza
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
22.10.2008................Toma ,pui de Motania
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de CLAUDYA-MARIA
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de LILIMARLENE
30.10.2008.................Mihai,pui de kike83

6.11.2008...................Christiana-Maria,pui de Christa_Maria
6.11.2008...................Amira-Iulia,pui de lauramaria
13.11.2008………….Lavinia-Maria,pui de lori4u
19.11.2008.................Rares-Adrian,pui de gypsy

3.12.2008...................Selim Ayan,pui de ReBeIIa
10.12.2008................Stefan-Cristian pui de Tei
12.12.2008.................Adela pui de Drutza
18.12.2008................Krisztina,pui de Okidli
21.12.2008................Gabriel Laurentiu pui de Dialy23

avem 37 de bebelusi, 20 fetitze si 17 baietzei! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

fetele care nu aveti poze aici in colaj sau care doriti alte poze mai frumoase puse"la panou",postati poze cu bebelusii si vom actualiza colajul!
atentie,avem citeva fete care nu au postat inca poze cu copilasii,deci Andreea nu a avut de unde lua poze cu bebelusii!
o sa repetam acest anunt la inceputul fiecarui capitol,sa fim sigure ca e vazut de toata lumea trag cu ochiul

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba scot limba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!
trag cu ochiul

capitolul anterior Bebelusi de toamna-iarna 2008(31)

sus

Denunta
bursucitza

05.01.2009 10:53     citat 

oare pe unde umbla tei si drutza? s-or fi intalnit de rebelion? sau mi-a scapat mie ceva?

multumim mami de "noile foi" pentru forumeala

sus

Denunta
bursucitza

05.01.2009 10:57     citat 

auzi mamistef ia mai lasa-ne cu vrajeala... tu te pregatesti pentru maine de fapt cu aceste sarmale...hai recunoaste ca te-am demascat scot limba sarut

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
12 ani, 2 luni

05.01.2009 11:12     citat 

liana eu zic sa le facem cunostinta Letitiei cu Raducu. trag cu ochiul nu stiu daca l-ai dat altcuiva, dar ar trebui sa te gandesti ca ai facut o alegere gresita, te-ai pripit, si dai copilul si nu o sa se inteleaga. rad scot limba

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 11 luni
Adelheid: 9 ani, 7 luni

05.01.2009 11:41     citat 

salutare mamici
am si eu o intrebarea avand in vedere ca bebele meu
va veni acum in ianuarie , februrie cand e frig
voi cu ce v-ati imbracat cand a-ti mers la maternitate?au unde sa-ti pui hainele
ce-l putin la noi in tm stiu ca primesti pat dupa ce nasti .
mersi mult mamicilor

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 3 luni

05.01.2009 11:48     citat 

----------
mirene a scris:
salutare mamici
am si eu o intrebarea avand in vedere ca bebele meu
va veni acum in ianuarie , februrie cand e frig
voi cu ce v-ati imbracat cand a-ti mers la maternitate?au unde sa-ti pui hainele
ce-l putin la noi in tm stiu ca primesti pat dupa ce nasti .
mersi mult mamicilor
----------

La maternitate, atunci cand te interneaza te imbraci deja in pijama (camasa de noapte), opresc hainele tale la garderoba si primesti o listuta (un fel de inventar) pe care la plecare o dai garderobierei si-ti inapoiaza hainele. Foarte simplu. Sau le poti da sotului sa le ia acasa si sa-ti le aduca la externare.

sus

Denunta
monalicious

05.01.2009 11:53     citat 

Mirene, imbraca-te gors dar comod si usor de dezbracat.
Oare salopeta/ costum de schi pentru gravide nu exista? rad
Nu, pe bune, ia ceva de care sa te dezbraci usor. In rest e cum a scris Liana. Ti la pui intr-un saculet si primesti o hartiuta. La externare dai hartiuta si primesti hainele si incaltamintea.

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 3 luni

05.01.2009 11:56     citat 

----------
LILIMARLENE a scris:
liana eu zic sa le facem cunostinta Letitiei cu Raducu. trag cu ochiul nu stiu daca l-ai dat altcuiva, dar ar trebui sa te gandesti ca ai facut o alegere gresita, te-ai pripit, si dai copilul si nu o sa se inteleaga. rad scot limba
----------

Pe bune ca de multe ori cand tu povesteai "ispravi" de-ale Letitiei si nazdravanul meu facuse la fel jenat Spre exemplu azi e nervos tare(daca poate fi vorba de nervi la varsta asta) ca nu-si poate tine prea mult mainile in gura scot limba Isi baga manutele in gura iar cand le scapa afara se enrveaza si scanceste scot limba Si e tot miorlait si tot scoate limbuta afara, si se intinde cu gurita doara doar sa sprinda ceva. Mi-am pus problema de dintisori dar nu pare...Cert este ca saliveaza in exces si ar tot rontai ceva. Mi-a prins si mie degetul si s-a "napustit" asupra lui, mama-mama...
Cu toate astea cred ca mai degraba putem fi prieteni foarte buni, ca altfel se supara Emma si in plus i-am dat deja inelul.Si apoi parca era ceva cu Lucas de brishtara ochi peste cap

sus

Denunta
monalicious

05.01.2009 11:58     citat 

Am ceva dragut dar trebuie sa aveti rabdare si toleranta fata de calitatea inregistrarii. Sunt filmate cu mobilul pe lumina f slaba si portocalie dar esenta e dulce foarte fericit .

Astea sunt pentru Patricia, poezii si declaratii de dragoste:

Iar asta e pentru Radu si Tudor, o mica schema de box la secunda 08:

sus

Denunta
monalicious

05.01.2009 12:00     citat 

La primul clip sa dati sonorul tare ca merita.

Vor urma si filmulete cum incearca el sa se ridice in fund si cum a inceput sa foloseasca manuta dreapta. Dar sunt la fel de prost calitative si abia sambata le pot descarca trist trist .

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 9 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 2 luni

05.01.2009 12:06     citat 

Mai dar vorbaret mai este pupa mama pe el de frumos sarut dar trebuie sa avem mare grija sa nu ne dam la iubitele lui ca ne da o mama de bataie s-o tinem minte toata viata prostit rad

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
12 ani, 2 luni

05.01.2009 12:10     citat 

mirene, eu zic sa nu te imbraci prea gros cel putin in cazul meu cand am nascut era f. rig, dar in maternitate mureai de cald. probabil ca dadeau caldura pt. BBii. eu imi faceam griji ca o sa mor de frig ca aveam camasa de noapte cu maneca scurta si cand colo trebuia sa mai deschid geamul din cand in cand ca transpiram. cat despre haine eu le-am dat sotului imediat ce m-am schimbat in camasa de noapte si mi le-a adus tot el cand m-am externat.
liana...........bine cool o sa-ti para rau.......... scot limba cat despre Lucas a lui brish e un vrajitor. m-am lamurit .........vrajeste mai multe bebeluse odata. zambet
vorba lui mami o sa caut printre cei mai copti ca astia au "cas la gura " si nu stiu sa aprecieze o fetita adevarata. rad
mona m-a topit shmechersul asta al tau.........cum mai vorbeste el........ sarut

sus

Denunta
monalicious

05.01.2009 12:14     citat 

Cuscra dar cum ai reusit tu sa vezi ca Patri are fontanela cufundata sub atata ciufff ? rad Parca tinei la gluma, da?
Apropos de asta, Adytza cand lui Lu i se cufunda fontanela cand statea in fund si i se umplea la loc cand statea la orizontala l-a vazut doctorita si a zis ca e OK, ca fontanela ar trebui sa fie mereu cufundata ca sa fie vorba de deshidratare. Si cum am mai zis mai sunt si alte semne : buze uscate, ochi infundati in orbite, stare de agitatie etc.
Si DA copii hraniti cu LP tre sa bea lichide (in speta ceiut sau apa) MUSAI. LP nu e "destept" ca laptele de mama si tine doar de foame nu si de sete. Lu bea ceai de la Humana si il linisteste si il ajuta la kk.
Sucul de fructe e adevarat ca strica dintii. Scrie si in prospect la toate biberoanele Avent, Chicco si alte firme serioase ca suptul prelungit de suc si ceai duce la aparitia cariilor.
Ca tot am adus vorba de biberoane... Am cumparat ieri un bibe de la de sticla cu tetina de cauciuc de la Chicco si e EXECRABIL. Citisem undeva ca imi recomanda o mamica sa ma feresc de ele ca sunt proaste dar nu am ascultat. Si asa am aruncat 32 de lei.

sus

Denunta
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

05.01.2009 12:32     citat 

noi am fost la doctorita avem 6.100
ne am dus mai mult poentru control stiti ca a avut rosu in gat si pentru ca de vreo 2 zile dimineata se trezeste foarte infundata pe nas nici nu poate sa respire si azi dimineata i am scos mucusori galbeni inchis
ne a spus ca are o infectie acolo n am retinut denumirea e pre lunga "rino nu stiu cum "si ne a dat CEXYL si Biotics baby
nu mi convine ca i dau iar antibiotic dar n am ce face

sus

Denunta
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

05.01.2009 12:35     citat 

cat despre fontanela asa este cum ai zis si tu Mona deci nu trebuie sa mi fac griji este bine
am intrebat o si de Baby drink si mi a spus ca daca nu mai are colici sa nu i mai dau mai bine ii fac de tei la 100 ml apa sa pun o lingurita de zahar plus ca baby drink ul si constipa

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: