· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Toate varstele > Cat de des inveliti copiii noaptea?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor Cat de des inveliti copiii noaptea?     
martinutza

Copii
jonathan: 15 ani, 7 luni
isaac: 16 ani, 6 luni
rachel: 14 ani, 2 luni
miriam: 10 ani, 11 luni

20.12.2004 10:07     citat 

pai din spital a fost invatat sa nu stea invelit(ziceau asistentele ca ii e temperatura corpului prea ridicata).Asa ca...............degeaba ma tot straduiesc eu sa il tin invelit. trist

sus

Denunta
ruxandra_sb

Copii
Matei: 19 ani
Grigore: 14 ani, 2 luni

23.12.2004 12:44     citat 

pt mdanilov:

e adevarat primul sac al lui Matei l-am primit si noi din Germania, cel din fleece este din USA, dar:

cel din bumbac subtire l-am cumparat anul trecut de la unul din magazinele de la Prisma(cred ca Loris), iar cel gen plapumiora asta-vara de la un magazin cu prosoape, asternuturi, etc de la Mall (parter).

Si Matei se impaca f bine cu ele, se rasuceste cum doreste, se ridica in picioare, etc.

Exact cum ai zis: cele romanesti sunt prost croite (drepte, in loc sa fie trapezoidale pt loc la picioare) si ff groase.

Prima oara am cumparat unul din acesta, dar nu l-am folosit deloc.

sus

Denunta
dani29

Copii
Diana-Maria: 19 ani, 2 luni

25.01.2005 1:35     citat 

eu o invelesc de Diana toata noaptea, nu am stat sa numar de cate ori dar oricum ma exaspereaza... sacul de dormit il tinem degeaba, cand era mica a dorit in sac cateva luni dar apoi.... plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
dani29

Copii
Diana-Maria: 19 ani, 2 luni

25.01.2005 1:35     citat 

eu o invelesc de Diana toata noaptea, nu am stat sa numar de cate ori dar oricum ma exaspereaza... sacul de dormit il tinem degeaba, cand era mica a dorit in sac cateva luni dar apoi.... plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Chaton

Copii
Radu Cosmin - Minunat!
17 ani

03.02.2005 11:08     citat 

daaa,cu invelitul e mare problema,aproape doarme dezvelit,se ridica noaptea si se asaza direct pe mijlocul paturii si daca vreau sa il invelesc se trzeste si.. nu e de dorit foarte fericit ,asa ca il,imbrac mai gros la miljocel si spate.. si il invelesc bine,o data.. ca dupa aia.. ar trebui sa stau nonstop langa patutz.. foarte fericit plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ioanalex

Copii
Teglas Ioan Alexandru: 17 ani, 2 luni

03.02.2005 11:24     citat 

Noi dormim in sac de cand l-am descoperit cu plapuma trasa in cap...si se zbatea sa iasa de sub ea....Sperietura a fost suficient de mare cat sa nu il mai acopar cu patura decat la somnul de zi si numai cand ii spal sacul de dormit ochi peste cap

sus

Denunta
Chaton

Copii
Radu Cosmin - Minunat!
17 ani

03.02.2005 11:29     citat 

ma gandesc si eu sa ii iau un sac de dormit,da lui ii cam place sa se miste.. cui nu ii place.. si sa nu maraie urat intrebare intrebare am sa ii iau totusi.cumva sa ii lase piciorusele libere,da libereeeee,si mainile sa faca ce vrea cu ele,ca in ultimu timp doarme cu funduletu in sus pe burta,pe toate partile.. si sacul nu ii lasa atata libertate.

sus

Denunta
ioanalex

Copii
Teglas Ioan Alexandru: 17 ani, 2 luni

03.02.2005 3:59     citat 

Alex se rasuceste si invarteste in te miri ce pozitii....sacul nu il impiedica deloc...Poate unde e si obisnuit cu el trag cu ochiul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: