· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de Toamna-Iarna 2008 (42)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de Toamna-Iarna 2008 (42)     
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 11 luni
Maria: 12 ani, 6 luni

15.01.2009 8:15   Bebelusi de Toamna-Iarna 2008 (42)  citat 

2.09.2008..................Youssef,pui de Tasnim
3.09.2008.................Melisa-Elena, pui de mymy2008
09.09.2008...............Mihai, pui de Michaelaa
12.09.2008...............Patricia,pui de ramonike
16.09.2008...............Darius-Andrei,pui de cris23
19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy

1.10.2008...................Maria-Andreea,pui de adytza_84
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
3.10.2008...................Andrei,pui de andreiutza_luci
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef
6.10.2008....................Yasmina-Maria,pui de mamiyasmi
7.10.2008...................Andrei-Gabriel,pui de Monatamas
7.10.2008...................Tudor,pui de godess
9.10.2008..................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008.................Remus,pui de anness
12.10.2008................Lucas-Stefan,pui de monalicious
15.10.2008.................Lucas,pui de brishtara
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de ireen
22.10.2008.................Maria,pui de bursucitza
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
22.10.2008................Toma ,pui de Motania
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de CLAUDYA-MARIA
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de LILIMARLENE
30.10.2008.................Mihai,pui de kike83

6.11.2008...................Christiana-Maria,pui de Christa_Maria
6.11.2008...................Amira-Iulia,pui de lauramaria
13.11.2008………….Lavinia-Maria,pui de lori4u
19.11.2008.................Rares-Adrian,pui de gypsy

3.12.2008...................Selim Ayan,pui de ReBeIIa
10.12.2008................Stefan-Cristian pui de Tei
12.12.2008.................Adela pui de Drutza
18.12.2008................Krisztina,pui de Okidli
21.12.2008................Gabriel Laurentiu pui de Dialy23
22.12.2008................Elena Maria,pui de diana_maria

avem 39 de bebelusi, 21 fetitze si 18 baietzei! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

fetele care nu aveti poze aici in colaj sau care doriti alte poze mai frumoase puse"la panou",postati poze cu bebelusii si vom actualiza colajul!
atentie,avem citeva fete care nu au postat inca poze cu copilasii,deci Andreea nu a avut de unde lua poze cu bebelusii!
o sa repetam acest anunt la inceputul fiecarui capitol,sa fim sigure ca e vazut de toata lumea trag cu ochiul

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba scot limba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!
trag cu ochiul

capitolul anterior bebelusi de toamna-iarna 2008(41)

sus

Denunta
mymy2008

Copii
MELISA-ELENA: 12 ani, 7 luni
IANIS-STEFAN: 10 ani, 5 luni

15.01.2009 8:39     citat 

doamne ce copii mumosi.unu mai frumos ca altu sarut

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 6 luni

15.01.2009 9:18     citat 

L-am vazut pe Stefanutz si fara a vedea ce au scris fetele gandeam; "arata ca un barbatel adevarat...frumuselul, cate victime va face...." .Si apoi am vazut ca e parerea generala si nu doar personala. Chiar are trasaturuile bine definite si speciale.Sa-ti traiasca barbatelul! sarut
Ramonike temperatura asta e in limte normale deci nu e cazul sa te impacientezi. Daca e masurata rectal cu atat mai mult, nu-ti face griji caci se spune ca acolo temperatura este mai mare ca in restul corpului cu 0,1-0,5 grade.
Mi-a disparut poza din colajul cu mamici dar nu-i pbl, poate voi face una mai frumoasa scot limba Multumim oricum de capitol nou.
Hotomana de Rabia nu a postat poza la colajul cu mamici desi e super frumoasa.La un moment dat erau poze cu ea si puii un capitol doua in urma dar nu mai stiu daca mentiona ca sunt pentru colaj. confuz

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 11 luni
Christian: 12 ani, 4 luni

15.01.2009 9:21     citat 

multumim , fetelor.... foarte fericit foarte fericit foarte fericit ...asa cum spuneati si voi inainte, toti copilasii sunt frumosi si fiecare mami se mandreste cu puiul ei trag cu ochiul precum cioara. scot limba
sarut sarut sarut

Si eu zic ca seamana cu Matt Damon.... trag cu ochiul dar...sincer....nu l-am vazut in viatza mea, daramite sa ...... rad rad rad

sus

Denunta
ramonike

Copii
Patricia - Printesa
12 ani, 7 luni

15.01.2009 9:27     citat 

multumesc fetelor
nu am avut timp sa recuperez din urma dar va citesc imediat
mymy bine ai venit printre noi.se pare ca scumpa ta e sefa pe aici
candva a fost si patrii dar a detronat-o miohai pui de mikaela nervos
sigur e de la dinti
mi-a mai facut temp asta
are gingiuta jos albicioasa si doua bobite ai zice deja ca sunt dintii
ii curg nale(auuuu ce urat suna) si bat tot ce prinde in gurita.m-ar manca si e super nervoasa daca nu reuseste sa bage in gura ce vrea ea
acu7m am pus-o la somnic dar merg sa ii mai iau o data temperatura cool

MULTUMESC MULT FETELOR.

sus

Denunta
brishtara

Copii
THEA MARIA - Irezistibila: 14 ani, 7 luni
LUCAS PAUL - Alaptat de: 12 ani, 5 luni

15.01.2009 10:32     citat 

----------
tei a scris:
multumim , fetelor.... foarte fericit foarte fericit foarte fericit ...asa cum spuneati si voi inainte, toti copilasii sunt frumosi si fiecare mami se mandreste cu puiul ei trag cu ochiul precum cioara. scot limba
sarut sarut sarut

Si eu zic ca seamana cu Matt Damon.... trag cu ochiul dar...sincer....nu l-am vazut in viatza mea, daramite sa ...... rad rad rad
----------

Permite-mi sa le dau dreptate fetelor. Ai niste copiii perfecti. Si tare ma bucur s vad ca sunt oamenii care nu tin cont de diferenta mare de varsta dintre fratii. V-a fi tot timpul cineva care sa aibe grija de micut.

Va tzuc..si tot asa copiii frumosi sa faci rad rad

sus

Denunta
mare_melisa

15.01.2009 10:34     citat 

Frumos setefanutul lui Tei si thea dragalasa.
Eu va zic noapte buna si numai bine.
Pe maine

sus

Denunta
brishtara

Copii

15.01.2009 10:35     citat 

----------
ramonike a scris:
multumesc fetelor
nu am avut timp sa recuperez din urma dar va citesc imediat
mymy bine ai venit printre noi.se pare ca scumpa ta e sefa pe aici
candva a fost si patrii dar a detronat-o miohai pui de mikaela nervos
sigur e de la dinti
mi-a mai facut temp asta
are gingiuta jos albicioasa si doua bobite ai zice deja ca sunt dintii
ii curg nale(auuuu ce urat suna) si bat tot ce prinde in gurita.m-ar manca si e super nervoasa daca nu reuseste sa bage in gura ce vrea ea
acu7m am pus-o la somnic dar merg sa ii mai iau o data temperatura cool

MULTUMESC MULT FETELOR.
----------

ii asa de faina poza de la advatar cu ea. Mi se pare asa de expresiva de parca nu ar doar un bebelus. of saraca..cu dintusii...sper sa nu o doara foarte tare, dar intr-un fel va scapati mai repede...si gata! Bine ca nu face si scaune diareeice sau mai stiu eu ce...la unii le maui curge si nasul...of!

sa va faceti bine! zambet

sus

Denunta
mami_mary

Copii
Stefan - printul familiei: 18 ani, 5 luni
Chris - minunea mica ,sufletel: 12 ani, 5 luni

15.01.2009 11:00     citat 

Hello..........unde au disparut pozele din colaj de la capitolul anterior confuz confuz confuz confuz apar ele sunt sigura.Vin cu vesti dar nu prea bune ,Chris nu mi-a facut febra mai mare de 37.7 toata ziua pana seara pe la 20.30 cand brusc i-a urcat la 38.7 surprins surprins surprins surprins surprins ,i-am pus supozitor cu novocalmin si i-a scazut,dar nu inteleg oscilatiile aste de temperatura avand in vedere ca este sub tratament intrebare intrebare intrebare unde gresesc????? ce sa-i fac mi se rupe sufletul cand o aud cum geme si suspina......am tot macerat problema daca continua sa aiba in noaptea asta oscilatii de temperatura mergem la spital plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist si eram asa optimista dimineata si chiar si dupa amiaza cand am vazut ca avea chef sa povesteasca si sa rada si totul s-a schimbat asa brusc plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Si eu sunt toata ziua singura acasa,Marius pleaca dimineata cel tarziu la 6.30 si niciodata nu stim cand se intoarce si ieri alergam de colo-colo singura cu Chris in brate,cu gentuta cu lucrusoarele ei doamne ce greu e cand nu ai pe nimeni plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Va doresc o noapte fara probleme cu bebei sanatosi si somnorosi sa se odihneasca toate mamicile.Va pup

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 11 luni
Christian: 12 ani, 4 luni

15.01.2009 11:25     citat 

----------
brishtara a scris:
Permite-mi sa le dau dreptate fetelor. Ai niste copiii perfecti. Si tare ma bucur s vad ca sunt oamenii care nu tin cont de diferenta mare de varsta dintre fratii. V-a fi tot timpul cineva care sa aibe grija de micut.

Va tzuc..si tot asa copiii frumosi sa faci rad rad
----------

rad rad rad
destul..... trebuie sa mai si imbatranesc rad rad rad
Multumesc,brish, eu de tanara mi-am dorit 2 copii , dar cand am dat piept cu viatza.....m-am razgandit dupa ce am avut fata am avut alte " prioritati" si DD ne-a indeplinit dorintele, asa ca...... sunt mandra de mine foarte fericit ( cunoasteti senzatia, nu-i asa?!?! trag cu ochiul )

Eu ma bucur ca sunteti aici, sau....ca "ne-am intalnit " aici. sarut

sus

Denunta
brishtara

Copii

15.01.2009 11:32     citat 

----------
Christa_Maria a scris:
Hello..........unde au disparut pozele din colaj de la capitolul anterior confuz confuz confuz confuz apar ele sunt sigura.Vin cu vesti dar nu prea bune ,Chris nu mi-a facut febra mai mare de 37.7 toata ziua pana seara pe la 20.30 cand brusc i-a urcat la 38.7 surprins surprins surprins surprins surprins ,i-am pus supozitor cu novocalmin si i-a scazut,dar nu inteleg oscilatiile aste de temperatura avand in vedere ca este sub tratament intrebare intrebare intrebare unde gresesc????? ce sa-i fac mi se rupe sufletul cand o aud cum geme si suspina......am tot macerat problema daca continua sa aiba in noaptea asta oscilatii de temperatura mergem la spital plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist si eram asa optimista dimineata si chiar si dupa amiaza cand am vazut ca avea chef sa povesteasca si sa rada si totul s-a schimbat asa brusc plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Si eu sunt toata ziua singura acasa,Marius pleaca dimineata cel tarziu la 6.30 si niciodata nu stim cand se intoarce si ieri alergam de colo-colo singura cu Chris in brate,cu gentuta cu lucrusoarele ei doamne ce greu e cand nu ai pe nimeni plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Va doresc o noapte fara probleme cu bebei sanatosi si somnorosi sa se odihneasca toate mamicile.Va pup
----------

vai Cris, imi pare asa de rau!!! Dar unde o sa mergeti? ce o sa faceti? Vai ca imi este groaza cand ma gandesc...imi si imaginez cum umblati voi noaptea prin frig. Bine ai facut ca ai pus Novocalmin, ca asa ii scade sigur. Oare antibiotic ti-a dat? Cred ca ar avea nevoie!( nu ma lua in seama). Daca iti da antibiotic sa nu uiti sa ii dai pe langa si cate un plic de Biotics Baby pt a preintampina distrugerea florei intesinale. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Sper ca nu veti avea problme din nou sa nu va primeasca in spital. Doamne parca ar fi filmul " Moartea Domnului Lazarescu" dar de 1000 de ori mai tragic fiind vorba de un bebelus pana la urma...

Imi pare atat de rau! Sper sa ne tii la curent.

sus

Denunta
brishtara

Copii

15.01.2009 11:36     citat 

sus

Denunta
brishtara

Copii

15.01.2009 11:53     citat 

si pentru ca s-a tot lasat de mult asteptata cafeaua de la mine...macar sa merite!!! Buna dimineata fetelor! Inveseliti-va si prindeti puteri! Cafeaua asta este de la mine:

Just Enjoy it! rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad

sus

Denunta
ramonike

Copii
Patricia - Printesa
12 ani, 7 luni

15.01.2009 11:59     citat 

[quote="brishtara"]----------
ramonike a scris:
ii asa de faina poza de la advatar cu ea. Mi se pare asa de expresiva de parca nu ar doar un bebelus. of saraca..cu dintusii...sper sa nu o doara foarte tare, dar intr-un fel va scapati mai repede...si gata! Bine ca nu face si scaune diareeice sau mai stiu eu ce...la unii le maui curge si nasul...of!

sa va faceti bine! zambet
----------

multumesc mult bristhara.va zic si eu noapte buna.sper sa avem o noapte linistita.o sa dorm cam stresata.imi e frica sa nu faca patrii febra peste noapte .si sunt si singura....................ce ma fac.......????imi e frica...........of fffff..............tare greu e. trist trist trist

nu mai stiu cine scria in paginile din capitolul anterior ca s-a speriat ca a dormit bebele toata noaptea.(scuze)dar vroiam sa zic desii am mai spus-o de 10 ori cred ca patrii de cand am venit din materniate doarme asa (cu unele exceptii)si eu m-am speriat foarte tare si am sunat dr dar mi-a zis sa o las in pace ca se trezeste ea daca vrea ceva.eu ma gandeam ca se deshidrateaza plus ca aveam sanii mai aveau putin si explodau trist trist

sus

Denunta
ramonike

Copii
Patricia - Printesa
12 ani, 7 luni

16.01.2009 12:03     citat 

----------
brishtara a scris:
si pentru ca s-a tot lasat de mult asteptata cafeaua de la mine...macar sa merite!!! Buna dimineata fetelor! Inveseliti-va si prindeti puteri! Cafeaua asta este de la mine:
[
Just Enjoy it! rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad
----------

super tare brishtara rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: