· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008(45)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008(45)     
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

20.01.2009 7:28   Bebelusi de toamna-iarna 2008(45)  citat 

2.09.2008..................Youssef,pui de Tasnim
3.09.2008.................Melisa-Elena, pui de mymy2008
09.09.2008...............Mihai, pui de Michaelaa
12.09.2008...............Patricia,pui de ramonike
16.09.2008...............Darius-Andrei,pui de cris23
19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy

1.10.2008...................Maria-Andreea,pui de adytza_84
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
3.10.2008...................Andrei,pui de andreiutza_luci
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef
6.10.2008....................Yasmina-Maria,pui de mamiyasmi
7.10.2008...................Andrei-Gabriel,pui de Monatamas
7.10.2008...................Tudor,pui de godess
9.10.2008..................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008.................Remus,pui de anness
12.10.2008................Lucas-Stefan,pui de monalicious
15.10.2008.................Lucas,pui de brishtara
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de ireen
22.10.2008.................Maria,pui de bursucitza
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
22.10.2008................Toma ,pui de Motania
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de CLAUDYA-MARIA
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de LILIMARLENE
30.10.2008.................Mihai,pui de kike83

6.11.2008...................Christiana-Maria,pui de Christa_Maria
6.11.2008...................Amira-Iulia,pui de lauramaria
13.11.2008………….Lavinia-Maria,pui de lori4u
19.11.2008.................Rares-Adrian,pui de gypsy

3.12.2008...................Selim Ayan,pui de ReBeIIa
10.12.2008................Stefan-Cristian pui de Tei
12.12.2008.................Adela pui de Drutza
18.12.2008................Krisztina,pui de Okidli
21.12.2008................Gabriel Laurentiu pui de Dialy23
22.12.2008................Elena Maria,pui de diana_maria

avem 39 de bebelusi, 21 fetitze si 18 baietzei! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

fetele care nu aveti poze aici in colaj sau care doriti alte poze mai frumoase puse"la panou",postati poze cu bebelusii si vom actualiza colajul!
atentie,avem citeva fete care nu au postat inca poze cu copilasii,deci Andreea nu a avut de unde lua poze cu bebelusii!
o sa repetam acest anunt la inceputul fiecarui capitol,sa fim sigure ca e vazut de toata lumea trag cu ochiul

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba scot limba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!
trag cu ochiul

capitolul anterior Bebelusi de toamna-iarna 2008(44)

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 3 luni

20.01.2009 7:48     citat 

Multumim de schimbare. Pescuitul nu-i de mine, nu-l inteleg... intrebare dar la o bere cu lamaie ma bag mai Mona!

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 4 luni

20.01.2009 8:05     citat 

multumim mami zambet sarut
poze proaspete foarte fericit

va pup o seara buna

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

20.01.2009 8:21     citat 

in primul rand....salutareeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!
Apoi...DJ Maia sarut sarut sarut Andreea, serios, tu ai fost numai o mama purtatoare, ca Maia seamana numai cu tati scot limba Eeeee, dar nu-i un lucru rau, nu-i asa?! trag cu ochiul
sarut sarut sarut
Mami..., multumim pt listuta, si.....raspuns la intrebarea "cum e afara?": nashpa, ca nu mai am timp sa stau cu voi, iar seara am de citit cate 40 min prostit , nashpa ca am cheltuit o carutza de bani prostit
rad rad rad
Am vazut ca puneti la cale intalniri..... cool vrem si noi plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Motania

Copii
Toma: 12 ani, 3 luni
Andrei: 9 ani, 10 luni
am nascut deja!

20.01.2009 8:56     citat 

salutaaarrree si de la noi!! Am vazut atatea poze frumoase ca nici n-as sti de unde sa incep; recunosc ca n-am reusit sa parcurg si textele jenat jenat

Noi avem o eczema pe obraji (al treilea diagnostic dupa acnee infantila si dermatita seboreica) si tratam cu hidrocortizon si triamcinolon ochi peste cap . Sper sa recapatam obrajiorii roz si pufosi curand. Pana atunci nu mai facem pozici plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Vroiam sa va intreb daca voi mai aveti dunga neagra de pe burtica? Ca la mine inca se vede destul de pronuntat si ma intrebam cat are de gand sa-mi mai imparta buricu'-n doua rad

cu drag, din porumb (Midwest), Toma si mama lui sarut

sus

Denunta
mamistef

Copii

20.01.2009 9:30     citat 

eheheeee Maia la plataneeeee rad rad
e frumusica si dulce si are ceva si de la mami-Andreea....ce anume,o sa descoperim mai incolo,cind o sa stea cu mami in bucatarie si vor face amindoua placintute si prajiturele,si cind o sa-i sterpeleasca pantofii lui mami,si cind o sa dea iama in trusa de machiaj...iuhuuuuu

Mo,sanatate multa lui Toma,sa se faca repede bine in obrajori,sa putem vedea si noi poze-pozici-pozute frumoase cu un pui de Mo jenat

si da,eu inca mai am o umbra din acea dunga,in decembrie inca se vedea tare de tot,acum intr-adevar e aproape insesizabila...a persistat mai mult acum decit la prima nastere....se duc incet-incet hormonii din corpul nostru
de-acuma urmeaza sa ne cada parul in cantitati impresionante plang sau sunt foarte trist prostit

aaa,si lasa Tei ca venim toate cu catel cu purcel la vara pe capul tau...dar nu asa,pe rind...ci deodata...toata lista de mamici si bebici plus sotii auxiliari si primii nascuti,printii si printesele mostenitoare....muahahah sa vezi atunci ce o sa-ti piara glasciorul cind ne vezi la usa la matalutza prostit foarte fericit trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul

sus

Denunta
kike83

Copii
Mihai: 12 ani, 2 luni
am nascut deja!

20.01.2009 9:37     citat 

nu am aparut in colajul cu mamici plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
am pus poza aia cu mine si cu mihaita in primele pagini trist

sus

Denunta
michaelaa

Copii
Mihai: 12 ani, 4 luni
am nascut deja!

20.01.2009 10:37     citat 

Kike, esti o fericita. Eu din momentul in care ii pun caciulita lui Mihai s-a sfarsit totul, Plange pana ajunge in carut si fac primii pasi cu el. Apoi, in 2 secunde a adormit. M-am plans si la doctorita ca ma gandeam sa nu aiba ceva copiulu de plange in halul asta. Mi-a zis ca 99.9% din copii plang la imbracat.

Il salutam pe "big foot" Lu cel betivan si poate ne intalnim la vara sa bem bericelele alea, zise "big foot" Mihai.

Multumim mami de listuta, Andreea de colaje, si pupici la Maia, DJ-ita autentica.
Mo, sanatate multa, va asteptam cu poze noi cu obrajii roz si pufosi.

Ia uitati cum fac eu abdomene, sa ma mentin in forma ptr Chris foarte fericit

Acu am obosit, ma duc la nani, noapte buna la toti bebeii!

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

20.01.2009 11:29     citat 

----------
mamistef a scris:

aaa,si lasa Tei ca venim toate cu catel cu purcel la vara pe capul tau...dar nu asa,pe rind...ci deodata...toata lista de mamici si bebici plus sotii auxiliari si primii nascuti,printii si printesele mostenitoare....muahahah sa vezi atunci ce o sa-ti piara glasciorul cind ne vezi la usa la matalutza prostit foarte fericit trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul
----------

Yu-huuuuuuu
foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
mamistef

Copii

20.01.2009 11:30     citat 

----------
kike83 a scris:
nu am aparut in colajul cu mamici plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
am pus poza aia cu mine si cu mihaita in primele pagini trist
----------

kike....colajele se schimba doar la sfirsitul saptaminii......si se procedeaza asa de vreo 2-3 saptamini,nu mai stiu....era o munca titanica pt Andreea sa culeaga toate pozele si sa incerce sa tina minte toate cerintele mamicilor si atunci ne-am decis ca schimbarile sa se petreaca doar la sfirsitul saptaminii-si chiar si asa....Andreea e si ea om si e foarte posibil sa mai uite cite ceva,pe cite cineva...
oricum,nimic nu e cu rea-vointa(in caz ca mai uita si ea citeodata de vreo poza sau de vreo rugaminte de-a voastra)

si Maria plinge la imbracat,insa nu chiar ca din gura de sarpe,cum facea Tudor-la el era cumplit,ma si simteam vinovata,de parca l-as fi taiat bucati-bucatele in timp ce-l imbracam ochi peste cap trist

sus

Denunta
mamistef

Copii

20.01.2009 11:33     citat 

de ce rizi,Teiutz,nu-ti vine a crede? scot limba foarte fericit trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul

ah Mihaita of Michaelaa ce dulce esti cum faci tu abdomene acolo.....si sosetele alea albe imi iau ochii... sarut

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 4 luni

21.01.2009 12:53     citat 

Liana pupam si papam bulanashe fabricatie 2008 marca Raducu... sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut Al nostru e sic sic sic. foarte fericit

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 4 luni

21.01.2009 1:17     citat 

Offf noi nu ne laudam cu nimic trist trist trist
Sofi e tare bolnavioara, eu la fel , am facut temperatura 40.3 toata noaptea si ma doare gatul de mooor, tusesc. Ea nu a facut temp mai mare de 38.2 slava domnului, dar tuseste ff tare si are ochii inlacrimati plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist mi-e mila de ea mai ales ca seara cand ne punem in pat cauta tzitzi si nu este ochi peste cap ... Eu ma mulg dar pana peste 5 zile cand termin eu tratamentul oare ea o sa mai vrea tzitzi? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Maia esti o minune mica si esti taree dulce... sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Asa Mihaitza dai inainte cu abdomenele, nu te lasa!!pai se poate?? Raducu , Lu si Caramelul sa ti-o ia inainte? Aratale tu ce poti ca doar esti mai mare ca ei... Da vezi ca pe Laducu nu ai cum sa-l intreci ca el e la categoria grea grea, si e al meu trag cu ochiul sarut sarut sarut

sus

Denunta
kike83

Copii
Mihai: 12 ani, 2 luni
am nascut deja!

21.01.2009 8:24     citat 

mami dar nu am zis cu repros.....
nomal ca inteleg..... sarut

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 9 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 2 luni

21.01.2009 8:31     citat 

Neatza!
Multumim fetelor pt listuta si colaje. sarut
La multe lunitze sarbatoritilor de azi! sarut
Am vazut poze tare frumoase si o spuna inca odata ca avem copii minunati. sarut
Cuscra uite ma conformez si pun poze cu ginerica al tau

Acum va invit sa bem cafeaua impreuna si ne auzim mai tarziu

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: